Skocz do zawartości

Gas Gas EC 300 2008 rok


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje opinię o tym motocyklu, wszystko co wiecie proszę pisać. pozdro

Ja miałem 2006, czyli silnik taki sam, podwozie raczej też. Jeżeli chodzi o charakterystykę silnika to jest mu bliżej do 200 EXC niż do 250. Po wejściu na obroty staje dęba prawie na każdym biegu (jak zdrowy silnik oczywiście. możliwe że ten stan mogłem zawdzięczać Wydechowy FMF Gold Series- choc nie do końca bo jezdziłem na egzemplarzu z seryjnym wydechem i podobnie oddawał moc. Mocny dół) EXC 250/300 sporo łagodniej oddają moc. Zawias przód Marzocchi, tył Sachs jest w standardzie (Można było Ohlinsy dokupić). Części typu tłok, korba ceny jak do EXC, klocki , zębatki również nie ma problemu. Plastiki bardzo elastyczne. Jeżdżąc Gasem 1,5 sezonu nie złamałęm ani jednego, w YZ połamało się już kilka. Masz 2008 więc powinieneś już mieć dwie mapy zapłonu (Ja miałem jedną). Skrzynia biegów dobrze zestopniowana. Sprzęgło hudrauliczne AJP (Hiszpańskie) ,nie sprawiało mi żadnych problemów typu zapowietrzanie się itd. Nie wiem co mogę więcej napisać. Pytaj a ja postaram się odpowiedzieć. Dodam jeszcze od siebie że to najlepsze enduro jakim jezdziłem a w przyszłym sezonie planuje dokupić na drugie moto właśnie EC 300. Jak masz okazję to kupuj bo warto. :icon_razz:

 

PS: Możliwe że tylko moja sztuka się tak sprawowało , bo co prawda był to 2006 rok, ale kupiłem ją ze stanów po tym jak tam wyjeździła kilka baków paliwa a w PL stała ponad 2 lata

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jedynym problemem jest znalezienie tych sprzętów. Na allegro jest jeden, na ebay.de też jeden, obydwa stare...

Ja do dziś żałuje że sprzedałem swojego ale cóż... Teraz chętnie bym kupił, jak u nas się nie uda to trzeba będziesz poszerzyć zakres poszukiwań o zachodnie kraje. Dodatkowo ja miałem sprzęta z akcesoryjnym bakiem prawie 12L więc do enduro nadawał się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zawias się sprawuję w porównaniu do WP? Jaki zasięg na zbiorniku paliwa bo ja to do zawodów CC potrzebuję? Jakieś słabe punkty ma ten motocykl? Za ok. 11 koła mogę mieć ten model, dobra cena?

Kurde powiem Ci że czasy w jakich ja kupowałem swojego gasa sa już nieco inne. Ja kupiłem tak jak mówię, prawie nowy egzemplarz (był jeszcze na ori oponach, klockach i napędzie) z 2006 roku za 6 tyśków ( teraz cena 11 tyś myślę że nie jest zła, bo za ktm z tego roku trzeba dać kilka tyś więcej) Trochę go rozkradli gdzieś podczas transportu bo nie było lamp, licznika , i czegoś tam jeszcze. Później jeszcze się okazało że regulacja tłumienia nie działa ale sobie z tym ostatecznie poradziłem . Ja na swoim baku 12L zrobiłem w terenie średnio stówke. Zawias Marzocchi to ten sam który siedzi w huskach ( nie odbiega od Japońskiej konkurencji ani od KTM- średnica 45mm ). Ja miałem 2006 w "nowych" plastikach które szły od 2007. Po kilku kosmetycznych zabiegach mój egzemplarz wyglądał tak: http://www.bikepics.com/pictures/1882076/ i http://www.bikepics.com/pictures/1882078/

 

Dodam że w Master Enduro 2005 Gas EC 300 zdeklasował EXC 525, Huske 510 i EXC 300 :)

 

Przypomniałem sobie jedną rzecz która mnie dręczyła w tym motocyklu od początku- padające łożyska w tylnym kole. W sezonie wymieniałem chyba 3 razy i do końca nie wiem co było nie tak. Nie było tam żadnych typowych pierdółek poza tymi łożyskami które dawały się we znaki jak np w YZ gdzie ciągle popuszcza się lewarek zmiany biegów ( i to nie tylko w moim moto )

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hehe z tymi lozyskami to myslalem ze jakies beznadziejne kupuje bo tez zmienialem 2-3 na sezon :) Mocy bylo duzo a rok jaki mialem to 2004. Na kolo i z 4 szedl smialo i to nawet od dolu jak sie technike mialo. Mocny sprzet na ktorym wreszcie nauczylem sie jezdzic :D Wiec polecam. Cena za niego dosc wysoka chyba ze z papierami to juz inna sprawa. Tesknie rowniez za takim sprzetem ale malo ich strasznie i chcialbym cos nowszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...