Skocz do zawartości

wyprawa Rumunia 2012 !


martini1404
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może jeszcze Ci sie ułoży i smigniesz z nami :-)

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie reszta ? :-( to my tu w trójkę sie browarami leczymy i plany robimy a reszta śpi

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez spoko . Nawet nie dałem sie miskom ustrzelic choć kilku stało po drodze :D

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem 15:40 od warszawy przez 80 km jeden pas i max speed 75 km/h ale spalanie mi na powrocie wyszlo 4,6 l :) Hamowalem tylko tylnim i tarcie ustalo :D ale i tak mechanik obowiązkowy.

 

łańcuch do teraz sie ogarnac nie moze hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie podsumować spotkanie w Zegrzu dla osób których nie było a były by zainteresowane wyjazdem.

 

- wyjazd rano 30.06.12 (sobota) z Tychów- osoby z dalszych zakątków Polski zapraszamy w piątek wieczorem.

 

- w pierwszy dzień planujemy dojechać do Tokaju, żeby sprawdzić czy wino prosto od krowy jest smaczne.

 

-następnego dnia wpadamy na Rumunie i od tego mometu postanowilismy nie robic konkretnych planów co do trasy, ale trzymamy sie kilku założen tzn. napewno chcemy przejechac Transalpine i Transfogaraską, wąwóz Bicaz, zamek Draculi, rzucic okiem na Bukareszt i dalej w strone morza Czarnego.

 

- co do morza to to tam jakis drobny odpoczynek w jakiejś Rumuńskiej miejscowości albo Bułgarskiej- nic scisle określonego.

 

- jak już dobrze wypoczniemy to dalej w poprzek półwyspu Bałkańskiego do Serbii.

 

- w tym momecie w zależności jak będzimy stali z czasem albo kierunek Węgry, albo opcja, żeby przez najprawdopodobniej Czarnogóre przeleciec nad Adriatyk i tamtędy wybrzeżem kierować się na północ do Polski.

 

- dłuższa wersja zakłada jakies 4500 km, a krótsza mniej :)

 

- na wyjazd planujemy 2 tygodnie

 

- śpimy w namiotach, badz jak sie znajdzie jakas nie za droga kwatera to też się skusimy

 

MYŚLE ŻE GŁÓWNY ZARYS PODRÓŻY JAKI USTALILIŚMY W ZEGRZU UDAŁO MI SIE NAPISAĆ- MOGŁEM COŚ ZAPOMNIEĆ BĄDŻ NAZMYŚLAĆ ALE TO OD PIWA KTORE ZMIENIA KOLOR MOSTU I PRZEZ AGRESYWNE ŁABĘDZIE ;)

Edytowane przez Dudinozor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś tylko jeszcze zapomniałeś o delcie

Edytowane przez _Pablo_

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbycho

Bukareszt sobie raczej odpuście.

Natomiast zajrzyjcie do Cluj-Napoca i Alba Julia. W miarę blisko trasy Transforgarskiej.

Cluj prześliczne miasto.

 

Jakby co, przepraszam że wcinam się w nie swój temat.

 

 

Zbychu jakie przepraszam ? Dzięki za poradę a jak jeszcze masz coś ciekawego do przekazania to pisz . Będziemy wdzięczni :-

 

Nnooo ... Cluj Napoca. http://pl.wikipedia....lu%C5%BC-Napoka

A z rad. Uważajcie na wałęsające się psy. W ciągu jednego dnia można potencjalnie ustrzelić kilkanaście sztuk, a niektóre dorodne że hej.

Kolegę dopadły trzy pieski, bernardyn z kumplami, kolega nie patrzył że dziury tylko odkręcał na maxa :laugh: .

Nie radzę jeździć po nocy.

Mieć oczy na szypułkach, póki co na drogach panuję wolna amerykanka. Nie to że jakiś dziki zachód ale może ktoś wywinąć numer nawet dla nas niewyobrażalny.

Uwaga na stan Day After. Nas miśki zatrzymały około południa i musieliśmy dmuchać w alkomat.

Nie zmieniajcie kasy na granicy. Ja/my wymieniłem i dostałem w plecy 50 lejków. Lejki mają fajny dla nas przelicznik, jeden lej= jeden złoty. W przybliżeniu oczywiście.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu jakie przepraszam ? Dzięki za poradę a jak jeszcze masz coś ciekawego do przekazania to pisz . Będziemy wdzięczni :-)

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po weekendowym wypadzie na Rumunię mam kilka spostrzeżeń:

1. Rumunia ma chyba tylko jedną dobrą drogę - DN1 (zawalona tirami na maksa) - reszta to mniejsze lub większe dziury, z naciskiem na większe.

2. jadąc w swoim mniemaniu szybko trzeba uważać przy omijaniu dziur, rumuńskie samochody osobowe potrafią na dziurawej drodze wyprzedzić ciebie jadąc znacznie szybciej! Parafrazując: patrzcie w lusterka, rumuńskie samochody są wszędzie!

3. jeżeli na złej drodze doganiasz jakiś samochód osobowy - uważaj! prawdopodobnie doganiasz tylko dlatego, że za chwilę będą naprawde groźne dziury na drodze, inaczej by nie zwalniał...

4. nie potwierdzam agresywności rumuńskich psów, są raczej wyluzowane, tyle że faktycznie niespiesznie ustępują z drogi. Krowy zresztą też.

5. do miejsc wartych "luknięcia" doliczyłbym miasteczko Sighisoara.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan wyglada wyśmienicie Panowie ;) jak narazie to z mojej strony wszystko sie tak składa ze raczej nie pojade przez ten zabieg ;/ zdrowotny mi leci a i nieodplatny urlop musze zmotac a i z tym bede mial ciezko.... aż łezka sie w oku kręci...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...