Skocz do zawartości

Plecak


Gość Saul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam łobuzy i łobuziary,

 

Tak więc tym razem szukam plecaka dla siebie. I znowu w tej dziedzinie nie jestem obeznany. Plecak ma służyć do transportu rzeczy

a) na studia, czyli książki, zeszyty i ubrania sportowe więc koniecznie dwie komory.

 

b)Dojazdów do domu i do pensjonatu (czyli transport rzeczy z mieszkania do domu i z domu do mieszkania, czyli znowu upychanie, tak aby wykorzystać go maksymalnie )

c) chciałbym zacząć łazić po górach i inne tego typu wyprawy, też zimą. Tak więc znowu upychanie, ale dochodzą różne warunki atmosferyczne.

d) sport(Czyli noszenie różnego rodzaju odzieży sportowej). Często jest tego dużo, rzeczy są poupychane

 

Myślałem, nad plecakiem do 30 l, gdyż wydaje mi się, że taki na chwilę obecną mi wystarczy. Znalazłem oto takie produkty

 

http://allegro.pl/markowy-plecak-campus-pondel-25l-2-kolory-promocja-i2002036581.html

Tutaj zaletą (a może wadą?) jest odpinane oparcie. Na pewno ułatwi dostęp do rzeczy i nie trzeba będzie wypakowywać wszystkiego, aby dobrać się do czegoś na spodzie. Ale to oparcie nie wygląda za solidnie (na moje oko)i czy aby takie rozsuwanie nie grozi rozerwaniem??

 

http://allegro.pl/plecak-lupo-35-campus-pokrowiec-kur-0-zl-i2004081597.html

 

http://allegro.pl/plecak-karrimor-trail-35-litrow-od-buciknet-i1967531260.html

 

 

Tak więc jak widzicie cena nie jest za wysoko. Szukałem na razie tylko po allegro. Produkty Campusa mają strasznie mieszaną opinię i podobno rewelacyjne nie są. Żadnego z tych plecaków nie miałem w rękach, ale Campusa będę miał okazję obadać i przymierzyć. Szukam czegoś tak do 200 zł. Czy w tej cenie się coś znajdzie? czy jednak trzeba nadszarpnąć budżet? Ew. jak nie te to co polecacie lub w jakich sklepach warto pytać?

 

Pzdr, Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

ocenianie funkcjonalności plecaków po zdjeciach to kiepski pomysł. Z tego co podałeś to zdecydowanie karrimor, jesli tylko sprzedawca moze tylko zapewnić gwarancję. Campusa odradzam, proponuje poszukać wśród plecaków marki wolfgang i droższe, deuter, berghaus, black diamond, etc.

Plecak chcesz używać na tyle czesto ze warto by był praktyczny i wygodny z obciążeniem. Kondom tez by sie przydał.

 

Można też pomyśleć o fajnym 40-litrowym plecaku wspinaczkowym marki Volven. Jest rzeczywiście wygodny, wąski, wytrzymały. da sie spakować na tydzień, wspinać z nim, chodzić po górach, przypiąć narty czy karimatę. Koszt 199zł.

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja staram się przyjmować strategię:

 

Oglądam w sklepie, jak się spodoba w "realu" to szukam taniej na alledrogo ;) Sugeruje to samo.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocenianie funkcjonalności plecaków po zdjeciach to kiepski pomysł. Z tego co podałeś to zdecydowanie karrimor, jesli tylko sprzedawca moze tylko zapewnić gwarancję. Campusa odradzam, proponuje poszukać wśród plecaków marki wolfgang i droższe, deuter, berghaus, black diamond, etc.

Plecak chcesz używać na tyle czesto ze warto by był praktyczny i wygodny z obciążeniem. Kondom tez by sie przydał.

 

Można też pomyśleć o fajnym 40-litrowym plecaku wspinaczkowym marki Volven. Jest rzeczywiście wygodny, wąski, wytrzymały. da sie spakować na tydzień, wspinać z nim, chodzić po górach, przypiąć narty czy karimatę. Koszt 199zł.

 

A Campus czemu na nie? A ten volven to jaki model, masz może jakieś linki?

 

 

 

No mimo, iż jest stricte motocyklowy to ciekawy, ale odpada, brak pasa biodrowego.

 

 

Generalnie ja staram się przyjmować strategię:

 

Oglądam w sklepie, jak się spodoba w "realu" to szukam taniej na alledrogo ;) Sugeruje to samo.

 

Super, naprawdę super.W zasadzie po tej wypowiedzi temat można by zamknąć, ale może znajdą się jeszcze inne ciekawe wypowiedzi.

:bigrazz:

 

Mimo, iż ten temat jest w dziale "Co i jak gdzie kupić dla motocyklisty" (Jeden z modów go przeniósł) To temat dotyczy plecaka turystycznego.

 

Yuby, a mógłbyś napisać co to za model i w jakich warunkach go używasz, używałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam wąskie i długie plecaki rowerowe. Marka to IMHO kwestia drugorzędna, ważne, żeby Ci dobrze "leżał" w pozycji jazdy. Tych wąskich nie czuć na plecach w pozycji złożonej, dodatkowo w dłuższej trasie nie uciskają barków (sprawdzone empirycznie).

 

Ja używam zwykłego Quechua czy jakoś tak, nabyty w Decathlonie za 130 zyli. Mega wygody, jeżdżę z tym i na rowerze, i na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy też ma coś z tej firmy i myślałem o tym. Ale w najbliższym decathlonie nie mają dużych plecaków w "dobrej" cenie. Ale stary plecak zaczyna się sypać, więc będę musiał pojeździć. Dobrze, że mi o tej marce przypomniałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak turystyczny i na takie wyprawy gorsko - surwiwalowe to moze camelbak talon (jak latasz w wersji "J"). koszt jednak grubo przekracza 200zl lecz jest naprawde uniwersalny i w czarnym kolorze nikt nie rozpozna jego wojskowego rodowodu... ;)

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, naprawdę super.W zasadzie po tej wypowiedzi temat można by zamknąć, ale może znajdą się jeszcze inne ciekawe wypowiedzi.

:bigrazz:

 

Stawiam dużego browara że nie kupisz żadnego z plecaków jaki został zaproponowany ;) próbowałem Ci zasugerować że wg mnie forum internetowe to średnie miejsce na wybór plecaka... Podsumowując:

 

Szukasz plecaka na książki, zeszyty, ubrania, w góry, na motocykl, na zimę i na lato. Chcesz przeznaczyć 200zł.

 

To tylko plecak i chyba troszkę za bardzo się próbujesz nad tym doktoryzować ;) Tysiące plecaków, tysiące opinii, możesz przeglądnąć tysiąc for internetowych i opinii a i tak nie znajdziesz żadnego plecaka z którego wszyscy będą zadowoleni.

 

No i dlatego właśnie napisałem co napisałem ;P Ciężko odpowiedzieć na pytanie "czy takie oparcie jest solidne i czy takie otwieranie nie grozi rozdarciem" bez oglądnięcia i pomacania a stawiam kolejnego browara jeśli ktoś z obecnych widział i oglądał któryś z plecaków z linków jakie podałeś.

 

Nie mniej, życzę udanego zakupu.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że na motur... jeżeli nie, to doskonale sprawdza się reklamówka. Wygląda stylowo, zawsze modna. W wybranych marketach dostępna w limitowanej wersji "see thru" :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana techniczne juz przestudiowales, wybierz ten ktory najbardziej Ci sie podoba, albo ten najwiekszy :icon_mrgreen:

 

i oby Ci dobrze sluzyl.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam dużego browara że nie kupisz żadnego z plecaków jaki został zaproponowany ;) próbowałem Ci zasugerować że wg mnie forum internetowe to średnie miejsce na wybór plecaka... Podsumowując:

 

Szukasz plecaka na książki, zeszyty, ubrania, w góry, na motocykl, na zimę i na lato. Chcesz przeznaczyć 200zł.

 

To tylko plecak i chyba troszkę za bardzo się próbujesz nad tym doktoryzować ;) Tysiące plecaków, tysiące opinii, możesz przeglądnąć tysiąc for internetowych i opinii a i tak nie znajdziesz żadnego plecaka z którego wszyscy będą zadowoleni.

 

No i dlatego właśnie napisałem co napisałem ;P Ciężko odpowiedzieć na pytanie "czy takie oparcie jest solidne i czy takie otwieranie nie grozi rozdarciem" bez oglądnięcia i pomacania a stawiam kolejnego browara jeśli ktoś z obecnych widział i oglądał któryś z plecaków z linków jakie podałeś.

 

Nie mniej, życzę udanego zakupu.

 

Masz trochę racji, ale to wiem. Tak jak pisałem, kilku z przedstawionych plecaków raczej nie zobaczę, inne raczej tak. Pewnie faktycznie przesadzam, ale wiesz warto zapytać. Kiedyś miałem fajny markowy plecak, który się rozlatywał. Koledze się podobał, ja mu odradzałem. On kupił i też mu poszedł. Linki podałem obrazowo, aby było wiadomo, jakiego z wyglądu plecaka szukam. Propo oparcia. Być może jest to stosowane w innych plecakach i bardziej przeszkadza niż pomaga, a np. lepsze są plecaki zasuwane od góry i dołu, a ten wymysł to czysty "chłyt marketingowy", który się nie sprawdza. Poza tym, jako laik w materiałach, nie wiem co jest dobre, a co złe. Tak jak wielu nie wie czym się różnie skóra Tschula, od tej w Beriku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...