Skocz do zawartości

Uszczelka głowicy GPZ


Sante
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy uszczelka wyglądająca tak jak na zdjęciu kwalifikuje się do bezwarunkowej wymiany, czy mogę odkręcić głowicę i ją poprawić? Jeżeli nie posiadam klucza dynamometrycznego jest sens zabierać się w ogóle za ściąganie głowicy?

 

Uszczelka głowicy

Edytowane przez Sante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest uszczelka pokrywy rozrządu, i do ewentualnej jej poprawy a najszybciej wymiany, niema potrzeby ściągania głowicy- wręcz zabronione. Jeżeli olej się nie sączy, to lepiej zostawić. Jeżeli chcesz ją wymienic to musisz kupić nową uszczelkę, coś do uszczelnienia może być czarny silikon- użyć niewielką ilość, klucz dynamo wskazany (delikatny gwint). A przy okazji inspekcja luzu zaworowego.

Edytowane przez KARDAN-IN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trochę czasu minęło od założenia tematu, ale mam teraz trochę czasu więc postanowiłem się zabrać za tą uszczelkę. Mam już wszystko rozebrane i odtłuszczone. Jak mam uszczelnić tą pokrywę? W jaki sposób nałożyć silikon. Może to głupie ale wole się zapytać niż później żałować. Mam do dyspozycji jedynie czerwony silikon (innego nie było) do silników do 300 st. C. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użyjesz go z głową to niech już będzie i czerwony.

Nakładasz go tylko na ranty od wałków rozrządu plus nowa uszczelka, jeśli stara to na całej długości z obydwu stron dajesz CIENKĄ warstwę, naprawdę cienką, bokami nie musi wyjść żeby uszczelniło, pamiętaj. Po skręceni, szmatka zwilżoną rozpuszczalnikiem wycierasz to co wyszło na zewnątrz by nie było widać śladu czerwonego.

Edytowane przez czarekmbx

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony zawsze wylezie .Czarny tez , tylko mniej widać . Lepiej nie wycierać a zostawić do wyschnięcia i oskubać . A najlepiej przejść się :

a) po nową uszczelkę

b) ewentualnie po czarny silikon

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...