Skocz do zawartości

Arai RX-7 GP, Shoei XR1000, Shoei X-spirit czy Suomy Extreme?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Tematów o kaskach dużo, szczątkowe informacje o w.wymienionych modelach znam (dużo pisaliście o XR1000), jednak wiele postów z "dawnych" lat, więc chciałem poprosić Was o radę na temat aktualniejszej oferty. Głównie zależy mi na informacjach na temat Arai GP i Shoei X-spirit.

 

Szukam nowego kasku, który ma spełniać następujące parametry:

- musi być torowy (to znaczy zaprojektowany do szybkiej jazdy, dobry aerodynamicznie żeby go nie podnosiło przy szybszej jeździe itd)

- musi być cichy (idealnie, gdyby nie trzeba było zakładać zatyczek na każdą przejażdżkę)

- nie chcę blendy

- chcę pin-locka, bo mi się dotychczas sprawdzał np. w Nolanie

- fajnie, jakby ważył < 1400 g

- cena właściwie nie gra roli, bo nie stać mnie na oszczędzanie i kupowanie kasku co pół roku

 

Wiem, że kaski "torowe" są z natury głośne, ale chodzi mi o kupienie jak najcichszego.

 

Mam internet, mam google, ma dostęp do licznych testów, dlatego proszę tylko UŻYTKOWNIKÓW wspomnianych kasków o opinie :icon_biggrin:

 

Z góry dzięki :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Twoje kryterium typu, że kask torowy musi być cichy się eliminuje.

 

Bo dla przykładu Arai GP jak dla mnie jest doskonały. Dlaczego? A to dlatego:

 

- brak oznak zużycia

 

- doskonale wykonany, równie jak Shoei X-Spirit bo do tego mam porównanie

 

- AERODYNAMIKA - tego po prostu nie da się opisać, trzeba wsiąść, przy*ebać do licznikowych 299 i wtedy nadchodzi szok i pytanie, jak można stworzyć tak doskonałą skorupę, która nawet przy prędkościach granicznych nie produkuje żadnych turbulencji? Wiadomo, że jak wychylimy baniak za owiewkę to napór wiatru wciska policzki głęboko w czaszkę, ale o turbulencjach zapominamy.

 

- jest głośny, bardzo głośny, stopery w trasę bo inaczej niekomfortowo

 

Gwarancja zadowolenia.

 

Zapie*dalać? Arai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- AERODYNAMIKA - tego po prostu nie da się opisać, ...można stworzyć tak doskonałą skorupę, która nawet przy prędkościach granicznych nie produkuje żadnych turbulencji ? Wiadomo, że jak wychylimy baniak za owiewkę to napór wiatru wciska policzki głęboko w czaszkę, ale o turbulencjach zapominamy.

 

Ty zaloz tego Araia, strzel sciane :banghead: moze wtedy dojdziesz do tego, ze pitolisz !

 

Bedac schowany za szybe niemasz /iepodlegasz turbulencjom, tym podlgasz gdy wystawisz baniak powyzej szyby ! + Napor helmu na czolo czy inne czesci twarzy :icon_mrgreen:

 

Sherman

 

nie wbijaj sie na firme tylko sprawdz ktory garnek bedzie Ci lepiej na glowie lezal, to jest wazniejsze !

 

Jak chcesz cichy helm, to na pewno w kregu " torowo / sportowych " go nie znajdziesz !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię takich pytań dżizes kurfa :icon_evil:

Idź przymierz, pochodź w jednym i drugim po sklepie i będziesz w 90% wiedział którego weźmiesz.

 

Wszystkie kaski torowe w jakich jeździłem były głośne. Wszystkie. Blenda w torówce :icon_eek:

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Hej!

 

Tematów o kaskach dużo, szczątkowe informacje o w.wymienionych modelach znam (dużo pisaliście o XR1000), jednak wiele postów z "dawnych" lat, więc chciałem poprosić Was o radę na temat aktualniejszej oferty. Głównie zależy mi na informacjach na temat Arai GP i Shoei X-spirit.

 

Szukam nowego kasku, który ma spełniać następujące parametry:

- musi być torowy (to znaczy zaprojektowany do szybkiej jazdy, dobry aerodynamicznie żeby go nie podnosiło przy szybszej jeździe itd)

- musi być cichy (idealnie, gdyby nie trzeba było zakładać zatyczek na każdą przejażdżkę)

- nie chcę blendy

- chcę pin-locka, bo mi się dotychczas sprawdzał np. w Nolanie

- fajnie, jakby ważył < 1400 g

- cena właściwie nie gra roli, bo nie stać mnie na oszczędzanie i kupowanie kasku co pół roku

 

Wiem, że kaski "torowe" są z natury głośne, ale chodzi mi o kupienie jak najcichszego.

 

Mam internet, mam google, ma dostęp do licznych testów, dlatego proszę tylko UŻYTKOWNIKÓW wspomnianych kasków o opinie :icon_biggrin:

 

Z góry dzięki :flesje:

 

 

Moze cos z polki Schubertha np. SR1 :)

 

http://www.motogen.pl/multimedia/wywiady/wywiad-marcin-szambelan-opowiada-o-kasku-schuberth-sr1,art14.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zaloz tego Araia, strzel sciane :banghead: moze wtedy dojdziesz do tego, ze pitolisz !

 

Bedac schowany za szybe niemasz /iepodlegasz turbulencjom, tym podlgasz gdy wystawisz baniak powyzej szyby ! + Napor helmu na czolo czy inne czesci twarzy :icon_mrgreen:

 

:)

 

Spróbuj wyciągnąć sens wypowiedzi pół wiekowy narcyzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Tematów o kaskach dużo, szczątkowe informacje o w.wymienionych modelach znam (dużo pisaliście o XR1000), jednak wiele postów z "dawnych" lat, więc chciałem poprosić Was o radę na temat aktualniejszej oferty. Głównie zależy mi na informacjach na temat Arai GP i Shoei X-spirit.

 

Szukam nowego kasku, który ma spełniać następujące parametry:

- musi być torowy (to znaczy zaprojektowany do szybkiej jazdy, dobry aerodynamicznie żeby go nie podnosiło przy szybszej jeździe itd)

- musi być cichy (idealnie, gdyby nie trzeba było zakładać zatyczek na każdą przejażdżkę)

- nie chcę blendy

- chcę pin-locka, bo mi się dotychczas sprawdzał np. w Nolanie

- fajnie, jakby ważył < 1400 g

- cena właściwie nie gra roli, bo nie stać mnie na oszczędzanie i kupowanie kasku co pół roku

 

Wiem, że kaski "torowe" są z natury głośne, ale chodzi mi o kupienie jak najcichszego.

 

Mam internet, mam google, ma dostęp do licznych testów, dlatego proszę tylko UŻYTKOWNIKÓW wspomnianych kasków o opinie :icon_biggrin:

 

Z góry dzięki :flesje:

 

Na wagę nie patrz, dobre kaski sa dobrze wywazone i tych 1500g nie czuć.

W Araiu przy prędkościach dużo powyżej przepisowych można bez większych problemów odwócić głowe na bok, bez różnego rodzaju przykrego szarpania bańką.

Wg mnie każdy kask z dobrą wentylacją bedzie głośny, kiedyś w Araju przejechałem od Wrocka do Wawy w ulewie, wszystko miałem przemoczone, oprócz włosów...

W samym RXsie nie jeździłem (mam Chasera), ale raczej spodziewam się, że bedzie porównywalny z pozostałymi, które wymieniłeś. RX ma taki bajer (nie wiem jak inne), ma 2 troki po bokach, jak je wyciagniesz, ratownicy bedą mieli ułatwioną sprawe z bezpiecznym zdjęciem garnka z głowy ;)

PS pozycz Araia od znajomego i z tym kaskiem pojedź do salonu, dostaniesz 20% zniżki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyciągnąć sens wypowiedzi

 

No z Twojej o niestety niemozliwe moj Ty maly mlekopiju :icon_mrgreen:

 

 

 

Każdy ma inną głowę, moja pasuje tylko do Shoei, a też chciałem Arai. Jednak po przymiarkach jest mi niewygodnie.

Dlatego należy udać się do sklepu, założyć na baniak kaski które Cię interesują. I wtedy decydować.

Arai jest bardzo głośny, Shoei jest głośny, Schuberth Sr1 w miarę cichy, ale ma gówniane malowania.

Poszukaj sobie X-spirit 2 w tym malowaniu. http://www.motocykl-online.pl/newsy/shoei-tomizawa-tribute

Dla mnie dzieło sztuki.

 

I wszystko jasne !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za wszelkie wskazówki!!! :flesje:

 

Gp-Tech ma Piórko i Kivi, z tego co mówili to zajebiście głośny.

Widziałem i właśnie o nim sporo czytałem, potwierdza się w testach to, co mówisz. Dlatego fajnie, że Vector z pierwszej ręki podesłał info o ARAI. Jutro jestem umówiony na przetestowanie, więc zacznę od tego, oby pogoda dała radę...

 

Jak ja nie lubię takich pytań dżizes kurfa :icon_evil:

Idź przymierz, pochodź w jednym i drugim po sklepie i będziesz w 90% wiedział którego weźmiesz

 

Jestem tego świadomy. Tylko przez najbliższe dni jakoś aura nie nastraja do "jazd testowych" z prędkościami umożliwiającymi przekonanie się, co się dzieje z głową >200 km/h. Dlatego Wam du**ę zawracam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...