Skocz do zawartości

Silniki diesla już nie opłacalne?


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na praktykach w salnie KIA i ludzie ustawiali się w kolejce po sportage, okres oczekwiania wypasionych wersji ponad 3m-ce. Więc chyba jednak jest to modny samochód, to samo z Vengą.

Sportage dla mnie to zbyt dizajnerski samochód, taki kompakt na sterydach, latałem trochę wersją na 18" felach, tragedia przez koleine nie dało się przejechać. Ale kobietom się podobała

 

Chyba na tvn turbo oglądałem program, w którym wypowiadali się klienci KIA, oczekujący na zamówioną KIA sportage pół roku i dłużej !

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie w tym czasie kusili na podpisanie umowy,sprzedawca obiecywał że auto bedzie dostępne w ciagu miesiąca.Jak sie pozniej okazało to ludzie czekali po kilka miesięcy i to juz nie chodziło o czas jako taki tylko o koniec mozliwosci odpisywania VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście panowie o zastowaniach offroadowych tych koreańskich civiców :D

 

Bliski ziomek upala to cuś troche ponad 3 lata i stwierdzamy że to auto czuje sie najlepiej na odcinkach szutrowych i wogóle tam gdzie kończy sie asfalt :D

Nie ma sensu wypisywać naszych dokonań ale powiem jedno, żeby to zabić to trzeba rozbić albo podłożyć dynamit bo nieważne jak i nieważne gdzie i nieważne co bedziesz robić to dopuki sie nie rozbijesz temu nic nie bedzie :)

 

Ktoś pisał wcześniej że w matizie zero wibracji, też to zauważam, wieść gminna niesie że silniki V6 są bardzo dobrze wyważone... może R3 dziedziczy coś od

V-szóstki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wypisywać naszych dokonań ale powiem jedno, żeby to zabić to trzeba rozbić albo podłożyć dynamit bo nieważne jak i nieważne gdzie i nieważne co bedziesz robić to dopuki sie nie rozbijesz temu nic nie bedzie :)

 

bez przesady-obficie solona zima i dełu nima :D nexia,lanos, nubira, gniją tak samo jak tico, ta sama blacha pół biedy jak ktoś chociaz od niechcenia pomaluje bitexem pędzlem spód, ale jak ktoś nie robi żadnej konserwacji to szybko zostanie mu silnik na pamiątke i miłe wspomnienia

 

pozatym przy 70km/h na 2 biegu w tico wcale nie jest tak cicho :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pozatym przy 70km/h na 2 biegu w tico wcale nie jest tak cicho :D

 

Misiu kolorowy musisz wiedzieć, że poza 1 i 2 i R jest jeszcze parę biegów :P

znam przypadek gostka który z ck do wawy poleciał na 4tym biegu fiatem palio weekend, po powrocie marudził że auto przy 120 strasznie wyło, mina po uświadomieniu go o istnieniu 5tki nie do zapomnienia . typek kierowcy niedzielnego

to tak o.t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Ja miałem daewoo. Tanie i stosunkowo wytrzymałe samochody. Skoro w takiej nexii rozrząd, sprzeglo wytrzymuje 150tys a kosztuje tyle co dobry obiad w restauracji to na prawde nie ma co narzekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady-obficie solona zima i dełu nima :D nexia,lanos, nubira, gniją tak samo jak tico, ta sama blacha pół biedy jak ktoś chociaz od niechcenia pomaluje bitexem pędzlem spód, ale jak ktoś nie robi żadnej konserwacji to szybko zostanie mu silnik na pamiątke i miłe wspomnienia

 

pozatym przy 70km/h na 2 biegu w tico wcale nie jest tak cicho :D

bez przesady-obficie solona zima i dełu nima :D nexia,lanos, nubira, gniją tak samo jak tico, ta sama blacha pół biedy jak ktoś chociaz od niechcenia pomaluje bitexem pędzlem spód, ale jak ktoś nie robi żadnej konserwacji to szybko zostanie mu silnik na pamiątke i miłe wspomnienia

 

pozatym przy 70km/h na 2 biegu w tico wcale nie jest tak cicho :D

 

dociągasz do 80 ? :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dociągasz do 80 ? :D:D

 

staram się nie, bo mam benzynę i z trudem mnie stać na nią :D normalnie to 2 to do 30km/h potem 3 do 45km/h , 4 do 70 i 5 70-80 i koniec :D przy 70 km/h na 5 ma najniższe spalanie podobno powyżej 100km/h spalanie już rośnie względem tego przy 70-80 :D ale z 5 osobami nie da się jechać 70km/h na 5 biegu :D

 

ale czasem można pozwolic sobie na odrobine zapomnienia przedmuchać wydech zawory z nagaru :D......pozatym jakieś grube laski woże bo co je gdzieś wiozę to robię przepały na paliwie :D

 

80 chyba nie pójdzie na 2 mnie się udało 75km/h wycisnąć ale ja mam źle wyregulowany gaźnik

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nieznam , tylko słyszałem że kilka kafli trzeba zostawić za jakiś powazniejszy serwis w takim nowoczesnym dizlu , a wytrzynałosc układu wtryskowego nie nalezy do najwyższych , 50- 100 tysi , zalezy od modelu . Tu gdześ na forumie była dyskusja . Przekładając to na złotówki , powiedzmy że przejedziesz bezproblemowo 76 tys km w tempie i przy spalaniu takim jak podałeś to daje jakies 3600L ON czyli 20880tyś zł (5,8zł/L) . Jezeli spotka cie ekstra przygoda (nie mówie o normalnej eksploatacji )za 5000zł , to już przejeżdżasz ten odcinek za 25880tysi co daje przy niezmiennej cenie 4462L / 76 tyś km = 5,9L/100km z pierwotnych 4,6L/100km .

Tak se hipotetyzuje .

Ale jak jeździ to niech długo i tanio służy :D . Spalanie rewelka .

 

Co to jest za fura ? Jadąc 300km insignią 2,2L nie mogłem zejść poniżej 7,8L/100km , przynajmniej wg. wskazań z cyferblatu.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...