Skocz do zawartości

Świece...co ile km. wymieniać ?


cabaniero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie...póki co wszystko gra...motocykl odpala jak Bóg przykazał...ale trudno mi stwierdzić ile km. ma przejechanych na tych świeczkach (nowy nabytek)...na wszelki wypadek zamówiłem nowe świeczki, ale nie zależnie od tego jestem ciekaw ile maksymalnie mogą wytrzymać świeczki... i co pada najpierw..izolator, czy elektrody ?

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca jest wbrew pozorom dość trwałym elementem. Wysokie obciążenia termiczne,wysokie ciśnienia itp znosi dzielnie :) W samochodach nowoczesne świece z wytrzymuja nawet po 60tysięcy km.Ale cena takiej swiecy to 40zł sztuka. W motocyklu świeca jest delikatniejsza a musi znosic bardziej ekstremalne warunki.

Ja radze trzymać sie zaleceń serwisowych oczywiście z pewnym marginesem. Jeśli instrukcja mówi co 10tysięcy a zrobie w sezonie tylko 3tysiące, zmieniał bym i tak co roku na wiosne. Jeśli przejade np.20tysięcy wtedy zmienił bym dwa razy w sezonie.

Pamietam jak kiedys miałem Jawę 350.(chyba 1987r) Padające świece były dosłownie na porządku dziennym. Jadąc gdzies dalej trzeba było zabierać ze dwa kpl na zapas :lol: Ale wtedy były gorsze materiały i technologia.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak kiedys miałem Jawę 350.(chyba 1987r) Padające świece były dosłownie na porządku dziennym. Jadąc gdzies dalej trzeba było zabierać ze dwa kpl na zapas :lol: Ale wtedy były gorsze materiały i  technologia.

Ja tez mialem 87 rocznik zreszta punkt serwisowy (gwarancyjny) miala jakas Spoldzielnai Rolnicza w Rawie Mazowieckiej :)

Swiece na poczatku stosowalem PAL ale potem Iskry byly wytrzymalsze. Dopoki oslony metalowe byly na fajkach to swiece potrafily i 500 km nie wytrzymac :) jak je zdjalem to 2-3 tys wytrzymywaly. Potem udalo mi sie Championki niezle zalozyc to wytrzymaly z 5 tys a nastepnie Boscha 2 elektrodowe przywiezli mi wiec na nich z 7 -8 tys przejezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

W mojj maszynie wymiana po 20 tkm. Mam teraz platynowe i podobno można po 30 tkm. Na razie żadnych problemów. Na poprzednich "zwykłych" moto przejechało 20 - na pewno bez wymiany.

Pozdrawiam

Dyio

PS staram się tez "oszczędzać" świece - jak odpalam moto - zawsze je nagrzewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc raz w sezonie zakładałem przebiegi robione przez przeciętnego motocyklistę - czyli około 5 do 15 tys km. Wiadomo, że jak ktoś nakręci więcej to musi się trzymać przykazanim serwisówki - to podstawa. Chcę jednak przypomnieć, że świecę można skatować znacznie wcześniej i ze nie zawsze trzeba na siłę osiagac założonego przebiegu. Moto wtedy zresztą samo daje nam znać gubieniem zapłonów, utrudnionym rozruchem itp.

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacji nie robimy kilka razy w sezonie lecz przy wiekszym przegladzie ew. jak wystepuja jakies zakłocenia pracy silnika.Jesli wystapia jakies niepokojące objawy w jego pracy nalezy podejśc do sprawy kompleksowo i wymienic równiez swiece. Takie jest moje zdanie. Nie warto za bardzo oszczędzać na zdrowiu swojego "pupila" :lol:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...