Skocz do zawartości

zdjęcie cylindra w silniku 139qmb-problem


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zabrałem sie za wymianę łańcuszka rozrządu w swoim yukimoto(silnik 139qmb) (napinacz wysunięty do końca i słychać klekotanie ) i zdjąłem, wałek rozrządu , głowice a teraz próbuje cylinder i nie mogę i teraz pytanie : jak to w miarę bezinwazyjnie zdjąć ?? wynika że cylinder jest czynś przyklejony do karterów i to coś bardzo mocno trzyma.....próbowałem go opukać młotkiem to zgiąłem jedno żeberko lekko a cylinder jak siedział doklejony do karterów tak siedzi..... wygląda że między nim a karterami jest uszczelka i zaschnięte coś białego.....

 

co z tym zrobić ?? grzać palnikiem ??

z góry dzięki za odpowiedzi...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie śruby ?? ja myślałem że cylinder trzyma głowica i wałek rozrządu (na jednych szpilach) u podstawy nie widać żadnych śrub...

 

w głowicy były 2 śruby od strony studni rozrządu ale je wykręciłem bo głowice zdjąłem...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rozebrałem -trzeba było puknąc młotkiem, niestety jedno żeberko oderwałem :D

 

teraz mam kilka pytań-generalnie silnik rozebrałem żeby wymienić łańcuszek rozrządu no ale nie zaszkodzi jak poprawię resztę przy okazji :D

1.simmeringi są jednorazowe ?? jak wyciągłem wał to dać nowe przed złożeniem ??

2.da się w tym silniku w jaiś sposób określić zużycie tłoka lub cylindra nie dysponując średnicówką mikrometryczną ani miernikiem kompresji ?? pomiar luzu na zamku pierścieni ?? niby to ma przejechane 10tys, oleju nie bierze ale łańcuszek rozrządu wymaga wymiany, w komorze spalania i na denku tłoka jest więcej nagaru niż w ogarze 200.....

 

no i na tłoku od strony ssącej i wydechowej są ,,na moje oko'' ślady przytarcia wrzucam foty

img2404pz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img2402a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i co z tym fantem ?? wymiana tłoka ?? skąd to mogło się wziąć ?? olej 10w40 wymiana co 1500 nie bierze oleju, chyba że coś z pompą oleju ??

 

ogólnie palił jeździł ale strasznie łomotał łańcuszek rozrządu (napinacz wysunięty na maxa i metodą na palca spory luz łańcuszka na zębatce wałka rozrządu ale na boki, odciągnąć się go nie dało niby..... pod koniec miał dziwne odbicia -tragicznie palił zimny (bardzo długie kręcenie ) i raz jechał 40km/h z wielkim bólem i manetką opór a nieraz 55 z manetką na 3/4 (czyli normalnie ) kumpel dorobił teorię że przestawia się rozrząd (przeskakuje łańcuszek ) no i rozebrałem.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...