Skocz do zawartości

Buty DAYTONA


Rekomendowane odpowiedzi

A Ty Ciemka masz super czerwone Daytony, to jest to i tak trzymać. Słyszałem, że istnieją specjalne farby / lakiery do odnawiania pierwotnych kolorów obuwia, ale wątpię, czy są w RP, a może jednak?!? Ja mam czarne i tym samym zero kłopotów. Moje zresztą ważą jak sadzę 3 razy więcej od Twoich, ale na damskie "nóżki - stópki" powinny być oczywiście lżejsze. Pozdro dla wszystkich, Adolf

 

Dziękuję :)

U siebie na sklepie mam coś takiego jak krem do skóry. Występuje w wielu kolorach, działa na skórę podobnie jak pasta a oprócz tego odświeża kolor. Kosztuje to około 20zł. Przy czym do moich butów się nie nadaje bo są trochę czerwone a trochę białe i czarne, więc ciężko by było je takimi kremami traktować. Ale mimo to, że widać na nich ich "staż" to naprawdę uwielbiam te buty, są mega wygodne.

 

PS. Zapomniałam dodać że moje buty są takie genialne bo nikt inny takich nie ma. :D

Edytowane przez Ciemka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też stanąłem przed wyborem miedzy Daytona Urban Master GTX a Sidi Canyon Gore po przymiarkach co stwierdziłem.

Daytona mimo ze otwierane na zamek słabo mozna wpasowac noge,wygląd troche nieciekawy coś jak gumofilce no i cena o wiele wyższa

Sidi Wygląd OK ,po otwarciu rzepa łatwo mozna wsunąc noge do buta,po zapieciu dodatkowego zacisku idealnie dolega do nogi i o wiele tansze.

Moj wybór padł na Sidi

Edytowane przez Jar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to z innej strony, gdybyś nie miał Daytonów to by Ci nogę urwało ;) Ponawiam pytanie o pielęgnację obówia ;)

 

Nie sądzę. Raczej nic by mi się nie stało. To było zwykłe zahaczenie czubem buta o asfalt i wygięcie stopy, co świadczy o słabości buta.

 

Też stanąłem przed wyborem miedzy Daytona Urban Master GTX a Sidi Canyon Gore po przymiarkach co stwierdziłem.

Daytona mimo ze otwierane na zamek słabo mozna wpasowac noge,wygląd troche nieciekawy coś jak gumofilce no i cena o wiele wyższa

Sidi Wygląd OK ,po otwarciu rzepa łatwo mozna wsunąc noge do buta,po zapieciu dodatkowego zacisku idealnie dolega do nogi i o wiele tansze.

Moj wybór padł na Sidi

 

Jestem pewna, że wybór dużo lepszy!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jakby zahaczył twardy bucik sidi o asfalt to by w kolanie urwało lub z miednicy wyciągnęło ta nóżkę :)

Nie ma co gdybać Daytony są dobre do turystyki wygodne kiedy trzeba też troszkę w nich pochodzić a te inne plastikowe kolorowe są jakie są..... kolorowe, twarde i bezpieczne, tyle że każda sytuacja na drodze jest inna i się nigdy idealnie nie powtórzy więc każdy wybiera wg swojego gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Raczej nic by mi się nie stało. To było zwykłe zahaczenie czubem buta o asfalt i wygięcie stopy, co świadczy o słabości buta. Jestem pewna, że wybór dużo lepszy!
Akurat w Canyonach doszłoby do tego samego w takiej sytuacji, więc nie generalizujmy. To też nie jest but o jakieś super hiper wytrzymałości powyżej kostki. Jakby na to patrzeć, wszyscy jeździliby w Sidi Adventure i pochodnych kamaszach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Canyonach doszłoby do tego samego w takiej sytuacji, więc nie generalizujmy. To też nie jest but o jakieś super hiper wytrzymałości powyżej kostki. Jakby na to patrzeć, wszyscy jeździliby w Sidi Adventure i pochodnych kamaszach.

 

Ja raczej miałam na myśli, że tego typu buty (chodzi mi o ich konstrukcję i materiały, z których są zrobione) nie chronią dostatecznie. Dlatego jeżdżę w butach sportowych (Puma 1000 i Dainese Pro Torque Out).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.Rozglądam się za obuwiem firmy Daytona. Wybór padł na tą firmę, ponieważ usłyszałem multum świetnych opinii o ich obuwiu i podejściu do klienta w razie serwisu. Zdecydowanie wolę kupić obuwie na lata niż na dwa sezony.Nie wiem jednak, który model spełni moje wymagania . Łatwo wydać te kilkaset złotych na buty, ale najważniejsze żeby być z nich zadowolonym i żeby spełniały moje wymagania. Nie będę jeździć na torze więc obuwie sportowe mi raczej nie potrzebne, z drugiej strony turystyczna jazda (nawijanie 1000km dziennie) to też nie moja bajka. Aktualnie mam Intrudera VS800 ale za rok kupuję CBRkę 600F4i albo Hornetkę. Jak jeżdżę ? określę to mianem szybkiej turystyki, prędkość przelotowa 160, zwiedzam góry i górskie miejscowości, jurę krakowsko częstochowką, Czechy i Słowacje trasy tak do 250 -300 km dziennie , motocykla używam też do poruszania się po pobliskich miejscowościach. Więc na starcie odpada model Travel Star GTX, są ponoć dość ciężkawe :biggrin na GS1200 takie buty to marzenie ale do wspomnianych przeze mnie motocykli mogą być za ciężkie. Z drugiej strony nie jeżdzę po torze więc sporty też nie są mi potrzebne... Muszę mieć coś pomiędzy rasowym obuwiem turystycznym a sportowym. Kupiłbym model Touring Star GTX ale są wycofywane i ciężko je kupić. Zastanawiam się nad Open Trans GTX i Strive GTX Co myślicie o nich, które bardziej mi spasują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to chyba nie miałeś ich na nogach, skoro mówisz że są ciężkie :). W ogóle nie czuć masy buta na stopie. Na pewno nie pomieszałeś nazw w powyższej wypowiedzi? Trans Open nadają się najlepiej właśnie na takie motocykle jak 1200 GS, pozostałe wymienione warto po prostu przymierzyć i sprawdzić w pozycji, która na danym motocyklu się sprawdzi. Sam jeżdżę w Road Star i dają radę przy pozycji na XJ, ale taka wysokość buta jak Trans Open może już sprawiać problemy. Przymierz się w nich najlepiej do motocykla (albo mniej więcej do takiej pozycji), głównie chodzi mi o zmianę biegów. Podczas jazdy na Virago nie miałem problemu z obsługą dźwigni zmiany biegów, ale gdy but wchodzi pod kolano, może to już trochę przeszkadzać. Na CBR raczej bym wybrał coś w okolicach Touring Star lub Strive.

Jeśli za to zależy Ci na wzmocnieniu kostki, to celowałbym w EVO Sports (GTX) lub EVO Voltex (GTX). Pod względem wygody te pierwsze to dla mnie niedościgniony wzór, choć wkładanie jak w Alpinestars Supertech R potrafi wkurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...