Skocz do zawartości

Yz 250 vs Sx 250


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat otóż przymierzam się do kupna crossa 250 w 2t do 8 tys . I zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami co mi bardziej polecacie . Czy charakterystyka pracy silnika jest podobna ? Głównie bede jeździł po lasach, żwirowniach od czasu do czasu tor .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle mające właściwie te same parametry. SX ma troszkę mocniejszy silnik ale amator raczej tego nie odczuje. Ceny częsci podobnie, dostępność również. Ktm ma hydrauliczne sprzęgło YZ na linke. To chyba tyle znacznych różnic w tych motocyklach. Kupuj ten który będzie w lepszym stanie, lub ten który bardziej ci sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktm ma hamulce brembo fabrycznie w oplocie, yamaha ma nissina bez oplotu i ich skutecznosc spada po paru kółkach na torze, ale to dla amatora nieistotne

 

ktm ma pds'a czyli amor przymocowany do wahacza, co jest tanie w serwisie, ale nie kazdemu pasuje na torze

 

generalnie kup co się trafi w lepszym stanie, ale jeśli tor rzadko a więcej enduro to raczej powinienes patrzec za exc, tylko ze sx czy yz dorwiesz nowsze za tą samą kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa te sprzęty mają bardzo długą jedynkę i ogólnie długie niskie biegi jak kazdy moto wymyslone pod sciganie na torze, to czasem przeszkadza w enduro, bo trudniej jest wystartować pod górą z tak długim biegiem i ogólnie przy małych prędkosciach jest trudniej przyatakować lezące pnie czy kamienie, exc ma skrzynię krótką zestrojoną, no ale jest nudne :icon_mrgreen: ogólnie chyba jednak lepiej jezdzi się krosem w terenie niz enduro po torze, ale to juz kwestia upodobań

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2t w 8tys enduro masz jeszcze klasę 300-no i moim zdaniem exc 300 czy wr360 (husqa) nie są nudne, nie wiem jak gas gas bo nie miałem przyjemności jechać :D

 

w 300 enduro masz super dół, a góra jadowita, zresztą np w exc można silnik przestawić na charakterystykę sxa wtedy naprawdę wyrywa flaki z 4 liter...

 

do tego masz skrzynie i zawias zestopniowany pod enduro.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...