Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy jakiej prędkości pojawiają się te shimmi mam takie pytanie bo gdy w mojej XJ puczam kierownice przy 80km/h to mi zawsze trzepie nią czy to normalne ?? Jak licznik pokaże odrovine mniej wszystko jest ok pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie tez tak bylo nawet przy podobnej pretkosci , jak zmienilem te lozysko na nowe storzkowe to jak przy stowie puszcze kierownice to do 20\h niema sladu shimi :) sprubuj z wyczuciem trohe je dociagnac , to na jakis czas pomaga a przy okazji upewnisz sie ze to jest powodem ;) jezeli okarze sie ze po tym dociagnieciu moto zaczyna przy malej predkosci 20-40\h (oczywiscie bez trzymanki) plywac to znaczy ze przesadziles lekko z dociagnieciem lozyska-lub ze jest tak zurzyte ze trzeba je wymienic. PZD. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lozysko glowki ramy... ale nie wiem czy tylko to moze byc powodem az takiego shimmi w tej yamasze. dla mnie to nie do wiary ze tak trzepalo... no ale co innego moze byc przyczyna. powiedzial ze mozemy podjechac do mechanika i mi to samo powie ale ciekawi mnie skad jego pomysl ze mi cene spusci a sam tego przed sprzedaza nie wymienil. wg mnie to cos mi smierdzi:)

Witam takie objawy mogą powodować zle ciężarki na kierownicy poprostu po glebie wymienił i są inne źle dobra spójrz na inne motocykle z tego okresu czy mają takie same. Kumpel tak ma w swojej xj. Pozdrawiam

Jak mogę to pomogę a jak nie mogę to przynajmniej spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy jakiej prędkości pojawiają się te shimmi mam takie pytanie bo gdy w mojej XJ puczam kierownice przy 80km/h to mi zawsze trzepie nią czy to normalne ?? Jak licznik pokaże odrovine mniej wszystko jest ok pozdrawiam Paweł

normalne o ile jest nierowna jezdznia o co nie jest trudno. Mi czasem momentalnie trzepie a innym razem puszcza gaz przy 100 gdy jest z gorki i rozprostowuje swodonie kosci. Mysle ze to przypadek ze akurat przy tej predkosci ci sie zdarza shimi o ile lozysko jest ok. Sprawdz na nowej nawierzchni czy jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Czy ktoś z Was próbował włożyć mocniejsza żarówkę ?? Czy żarówki xenonowe z allegro polepszają widoczność w nocy . Zastanawiam się nad zmianą ponieważ czeka mnie wyjazd za 2 tygodnie i bede jechał w nocy . Teraz jak jade to widoczność jest dość dobra ale chciałbym ją polepszyć dla własnego bezpieczeństwa Temat był już poruszany tu przez bekriss ale nie rozwinął sie za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenonowych nie mozesz bo ci splonie zwierciadlo.

 

Ja zalozylem ciut lepsza zarowke philipsa. Pisze na niej ze niby daje 30% wiecej swiatla. W porownaniu do starej zarowki moge powiedziec ze to prawda.

 

Chcialem kupic dobra zarowke philipsa bluel vision czy cos w tym stylu ale cena w motoryzacyjnym byla ok 50zl a na allegro sa po 30-35 + wysylka wiec wychodzi podobnie. Zrezygnowalem z tego pomyslu i kupilem philips prenium za 11zl. Jak masz nadmiar kasy to mysle ze ten blue vision lub vivios pluis czy tez silver vision :) da rade

Tak w ogole to nie tylko philips robi takie zarowki wiec moze cos bedzie taniej. Narwa rowniez cos takiego ma w swojej ofercie ale poprzednia moja zarowka to wlasnie Narva wiec ja bym bral philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Znaczna" to mmoze zbyt mozne slowo. Nie mam porownania z jazdy noca ale na starej zarowkce lampa swiecila jasnym zoltym swiatlem. Byla to najtansza Narva za 5zl. Po zmianie lampa swieci mocniej i na bialo a w nocy krotkie oswietlaja droge calkiem niezle. Mi wystarzy i dopoki sie nie spali nie bede sie porywal na zakup tych drogich zarowek.

 

Bycmoze w twoim przypadku takiej roznicy nie bedzie bo moze juz masz zalozona w miare dobra zarowke taka jak philips prenium. Kasa niewielka (ok 11zl)wiec najwyzej bedziesz mial zapasowa zarowke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to Ci dobre u mnie na kraniku jest zaznaczone ON i RES ale wczoraj okazalo sie ze nie ma rezeerwy... jezdzilem sobie w najlepsze, pojechalem miedzyinymi na zlot do Żywca no i po drodze na góre Żar a tam okazalo sie ze cos przerywa i sie tlucze - zdenerwowalem sie bo wygladalo na to jakby sie cos rozpadlo w silniku. jako ze bylem na samej gorze to zjechalem na luzie zostawiajac kobiete na szczycie... przejechalem na oparach jakies 500 m no i zgasl na dobre... dobrze ze bylem na glownej drodze Kęty-Żywiec i wielu motocyklistow sie zatrzymywalo ale jakos tylko jedni zaoferowali pomoc. Chcialbym tutaj pozdrowic kolegów z czarnej XJR 1200 którzy pojechali 20 km po benzyne aby mnie uratować:) benzynke przywiezli w opakowaniach po oleju silnikowym ktore znalezli na stacji paliw. waszke zalalem i posmigalem dalej. THX ziomki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe :flesje:

U mnie również tych rurek nie było, ale dorwałem drugi kranik.

Rurki chyba są dwie. Jedna od rezerwy z taką drodną siateczką a druga chyba normalna.

I mają chyba ok. 3 cm długości.

Chciałbym podkreślić, że to wszystko to jest "chyba" bo dawno tego nie rozbierałem.

 

Kiedyś chciałem kupić nowy kranik i w salonie yamahy nie potrafili mi czegoś takiego znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie ok 3?? Od rezerwy powinna byc krotsza raczej. W kazdym razie ja zaczne od oszenia baku i sprawdzeniu czy sobie te rurki nie plywaja w baku co jest bardzo mozliwe. Jesli ich nie znajde to dorobie jedna do ON i postawram sie sprawdzic ile bede mial litrow na rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...