Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

A mnie odpowiedź Lima82 wcale nie dziwi raczej wydaje sie prosta i zrozumiała.

 

 

Szynka, stopka mega ! Chyba skopiuje sobie ja i wstawie na forum yamahyxj :-)

 

eMcio dobrze pisze, wiec nie rozumiem o co karolek bulersuje sie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cała powłoka już nich zeszła więc nie ma sensu polerować ich jakimiś pastami to kolektorów.

 

najlepiej bedzie jak sobie je wykręcisz, chociaż bez demontazu tez mozna to wykonac ale bedzie nie wygodnie

 

a mianowicie w sklepie z artykułami instalacyjnymi (rury miedziane, różne złącza do wody i gazu) kupujesz czyścik do miedzi, to jest takie szorstkie włókno ktore nie zostawia glebokich rys tylko sciera rownomiernie warstwe metalu, wyszoruszesz tym czyscikiem kolektory i bedą jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze lepiej wymontowac kolektory?

 

jak bedziesz tak pucować to mozesz sobie rame porysac przy okazji, a tak masz wszedzie dojscie dookoła rurek kolektorywych :)

nie no spokojnie ramy bym nie porysował :bigrazz: ale pewnie zdejmę kolektory bo tak jak pisałem wcześniej przez tego zawijasa ciężko będzie to wyczyścić dokładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

mam mały problem z moją xjtą (xj600 r.2000)

cały czas na biegu jałowym słychac stuki koło silnika

jak wcisne sprzęgło to stuki znikają,i jak jest na biegu

to też ich nie słychac

Była wizyta u fachowca wymienił olej,coś tam regulował sprawdzał

i niby wszystko ok

Mieliście taki problem ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mamy taki problem. A w zasadzie wszystkie XJ 600 tak mają. Ciesz się bo gdyby rzężenie nie ustawało po wciśnięciu dźwigni sprzęgła to wtedy powinnaś się martwić. A tak to endżoj :buttrock: :crossy: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podtwierdzam, to jest taka przypadlosc iksjotek ;)

 

to jest wlasnie dzwiek kosza sprzeglowego, ten model tak po prostu ma i nie jest to szkodliwe, to normalka poprostu ;)

 

mi to jakoś nie przeszkadza

 

 

a i witam kolege batmana z yamahaxj forum :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych kolektorów wydechowych, to dobrym środkiem do mycia tego typu rzeczy jest DIMER

http://www.olejesamochodowe.com.pl/go/_inf..._id=DI5&lang=pl

działa niesamowicie, dzięki niemu przywróciłem do życia zardzewiałe chromowane felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam takie pytanie poniewaz w najblizszym czasie wypadałoby wymienić w moim motocyklu jakim jest yamaha xj600 swiece zapłonowe

 

i pytanie jest nastepujace, czy warto inwestowac w świece irydowe ktore sa zwykle dwa razy droższe od tradycyjnych?

 

czy moze kupic takie tradycyjne jakie sa zalecane czyli NGK CR8E?

 

a moze polecacie jakies inne? :icon_mrgreen:

 

probował ktos z tymi irydowymi w XJ'ocie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...