Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda w weekend nie nadawala sie do jazdy :) tylko pare km moim nowym nabytkiem w piatek ;)

Naped jeszcze nie dotarl z larsson'a... ale mam pytanko, jesli wymieniam caly naped to da sie to zrobic jakos szybko i bez "wiekszego" rozkrecania?? :(

W serwisie Yamahy powiedzieli mi ok 150 zl za wymiane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAzii topa mialem juz z xj , boczne 400zl (Givi)

a stelaz robiony wlasnorecznie koszt 45zl :)

(material elektrody prad i farba (narazie czarny mat jak zdadza egzamin za rok proszkowo pomalujemy ) )

 

sam szukam teraz stelaza pod topcase i chyba skonczy sie na zrobieniu wlasnorecznie...

a kufer centralny tez Givi? Przydalby i mi sie jakis, ale ceny markowych kuffrow z lekka bija po oczach, sa jeszcze na allegro jakies tanie, ale to dopiero w tym tygodniu podjade i oblukam na wlasne oczy, czy warto je kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pozycz troszke wolnego czasu :buttrock:

 

Jaki olej wlales ze byla jak deska?

 

Czas trzeba umiec sobie zorganizowac, ale przyznaje ze brakuje go zbyt czesto, (Z TomaszemB umawiamy sie juz chyba z miesiac :crossy: ) Rodzina, praca na zmiany w wekendy uczelnia, tez nie mam go zbyt wiele.

 

Olej (ten twardy) to Mobil ful syntetyk (nie pamietam oznaczenia) przemyslowy, przekladniowy. Teraz tez wlalem syntetyczny Mobil i tez przekladniowy, ale ten jest o wiele zadszy.

 

Uprzedzajac nastepne pytania, tylko raz wlalem olej amortyzatorowy i nie bylem z niego zadowolony. Teraz zawsze leje oleje silnikowe , lub (mam dostep, cala gama) oleje przekladniowe Mobila. Olej w lagach to tylko czynnik. Kiedys w ETZ dorabialem sobie mieszanke oleju silnokowego z Hipolem, chodzilo o uzyskanie odpowiedniej gestosci. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24h - 12h pochlania praca 8h snu i zostaje nam magiczna liczba 4 ( na zjedzenie obiadu spacer relax ... ) wiec zostaje zarywanie nocy :biggrin: , tylko ile organizm to wytrzyma ...

 

ja do siebie wlalem 20 , + dodatkowo sprezynki pogresywne i efekt zadawalajacy.

( o progresywnych dowiedzialem sie jak wymienialem olej i balem sie ze wszystko bedzie za twarde :icon_mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja do siebie wlalem 20 , + dodatkowo sprezynki pogresywne i efekt zadawalajacy.

( o progresywnych dowiedzialem sie jak wymienialem olej i balem sie ze wszystko bedzie za twarde :icon_rolleyes: )

Jaki koszt takich sprezyn, sa dostepne?

 

kolejny allegrowy inteligent.

 

ciekawe jakie ma dowody na to, ze silnik jest z 2002 roku...

 

Latwo to sprawdzic nr silnika w DIV i nr ramy sa identyczne. Jest tam zawarte oznaczenie kodowe roku produkcji.

Ale na 100% klamie bo tzw maly kapsel byl do 94;-) Pzdr.

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki koszt to nie wiem , bo okazalo sie ze mialem ju zalozone progresywne:)

O czym przekonalem sie dopiero podczas wymiany oleju i uszczelniaczy.

 

Wiem ze ktos takowe kupowal i placil chyba za komplet 500 lub cos ok 700zl.

 

 

p.s

oleju prawie nie bylo wic plywalem jak pijany :rolleyes: , i w zyciu bym nie przypuszczal ze moge miec zawieszenie "te lepsze" :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce wymienic olej w przednich lagach.Ile wchodzi w lage (200-250 ml) wiecie coś na ten temat

W/g tego co pisze tu http://www.chudzikj.republika.pl/XJ600.htm

to 379ml , a od roku97 po375ml, dziwne tam sa przeciez grubsze lagi? Pzdr

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...