Skocz do zawartości

tłumienie mocy


ruffneck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

zastanawialem sie dzisiaj czy da sie to zrobic? mianowicie w jakims moto o mocy wiecej niz 100KM stlumic ten potencjal tak do 50KM..

 

chcialbym jakiegos scigacza.. kasa bedzie.. problem ze nie chce 125cc.. z kolei 400cc tez odpada bo czesci, potem ciezko sprzedac.. 600cc bylaby w sam raz:D tylko ta pierojska moc.. 100+ koni to za duzo na 1 moto.. stad moje pytanie.. czy da sie to jakos zmniejszyc..

bo czytalem duzo o motocyklach(zwlaszcza w reichu) ze sa tlumione np do 33KM, 50KM .. ii sa wsam raz :) posmigac 2/3 sezony nawet 4 jesli bedzie trzeba i odblokowac..

 

interesuje mnie kawasaki zx6r 95/96 .. chcialbym na tym motorku dluugo posmigac..i stopniowo odblokowac :)

 

napiszcie co o tym sadzicie? czy to wykonalne..

 

pozdrawiam serdecznie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby jest.. ale w sumie tak naprawde to mi sie zadne nie podoba o pojemnosci 500cc..

gpz 500 jest ok.. ale nie jest moim marzeniem :)

 

a jakbym kupil zx6r ;) to juz by bylo cudnie :)

 

ps. moze cos wiecej na ten temat?? jak to dziala?? nie psuje silnika>??

 

dzieki za odpowiedz :)

 

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ograniczanie mocy, to najbardziej korzystne jest ograniczenie mocy przez zmiane charakterystyki układy rozrządy. Ale coś takiego musi być robione na szczeblu fabryki. W najprostrzym wypadku wymiana wałków rozrzadu na inne...(o ile są dostępne) Natomiast ograniczanie mocy, przez dławienie silnika nie jest dla niego aż tak zdrowe gdyż obciąża go cieplnie, ale za to jest najprostsze i najłatwiejsze do ewentualnego usunięcia :twisted: , gdyż niewiele ludzi chce dławić silnik tak jak Ty. U ciebie trzeba by zastosować ograniczenie otwarcia przepustnicy, lub zmiany w ukladie wydechowym, ale zalecal bym to 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam, co da to ograniczenie otwarcia przepustnicy ? Załużmy, zę moto osiąga 13tys rpm, to z takim ograniczeniem niech osiąga 8tys rpm-to jest blisko mocy maksymalnej. W końcu otwarcie przepustnicy odbija się na obrotach a te z kolei na mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo czytalem duzo o motocyklach(zwlaszcza w reichu) ze sa tlumione np do 33KM, 50KM .. ii sa wsam raz [icon_biggrin.gif]  posmigac 2/3 sezony nawet 4 jesli bedzie trzeba i odblokowac..

założę się że nie wytrzymasz pół sezonu

daltego nie warto

załóż sobie raczej blokadę psychiczną-pooglądaj zdjęcia z wypadków itp :lol:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad czyli sugerujesz ze kupic takiego potwora.. i jezdzic.. ?

im wiecej czytam to forum tym wiekszy metlik w glowie :) :)

na poczatku chcialem kupic 125cc ;) ale pisali ze 2suwy maja malozywotne silniki..

 

no to jak nie blokowac..

hmm to moze cbr 600 F1.. podoba mi sie a ma 85KM .. i jest wiadomo troszke mniej "ostra" niz zx6r.. pozatym krzywa momentu jest chyba lagodniejsza.. bo maszyny wyzej niz 100KM to w zyciu nie odwaze sie kupic.. :P i co ze sie cykam :(

 

ja juz nic nie wiem co kupic :) masakra..

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez nad tym myslalem.. podoba mi sie tez bardzo :)

tylko dosc ciezki (+230kg) .co przy wolnej jezdzie moze troche klopotow zrobic..czy na luku..

no glowkuje i nic..

 

tysiace pomyslow...

chyba wybiore pare fajnych propozycji.. i pierwsza ktora sie trafi OK w sensie ze motor sie bedzie nadawal do jazdy i bedzie dobrze utrzymany, to kupie..

 

bo samemu mi sie ciezko zdecydowac :)

jedno napewno wiem to musi byc scigacz.. albo a'la scigacz :)

pozdrowka

szerokiej drogi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...