Skocz do zawartości

Skąd olej z prawej strony motocykla?


hajtowow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po raz kolejny potrzebuję waszej pomocy.

Więc tak, mam praktycznie nowy silnik, na dotarciu. Dzisiaj pojeździłem tak ze 20-30 kilometrów, poszedłem popracować, po godzinie wracam i widzę olej jakby się skąś wylał. Nie wiem, czy to może z nadmiaru, czy co, ale na razie motocykla nie ruszam, bo nie wiem od czego to.

Pomóżcie mi. Zdjęcia mogą być nieco niewyraźne, bo już ciemno, ale mam nadzieję że plamy oleju dostrzeżecie.

Tak wygląda bok:

83365086287253695818.jpg

 

A tak zbliżenie:

96954578137433487795.jpg

09722656457001129809.jpg

85049649194131029805.jpg

50746409067139095330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbyt brudny ten olej jak na olej z amorka. Mnie to wygląda że przez odmę wys*ało nadmiar oleju z przekładni.

 

Aby sprawdzić czy olej jest z amortyzatora czy nie to bardzo łatwa sprawa. Bo jeśli amor wypluł tyle oleju to jest teraz martwy, czyli jeśli naciśniesz mocno na tył motocykla i puścisz to tył szybko odskoczy w górę. Jeśli zawieszenie odbije spokojnie i w równomiernym tempie to amor jest OK i olej na motocyklu nie pochodzi z niego.

 

 

Obejrzyj gdzie masz odpowietrzenie skrzyni biegów czyli przekładni.

 

 

Na foto wygląda jakby to się sączyło spod obejmy na rurze ale nie potrafię uwierzyć że tyle oleju może wypluć silnik przez wydech. Przecież nawet Jawa 350 nie smarkała takich ilości.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre teorie widze niektórzy tworzą :D. Ewidentnie jest to nie spalony olej wywalany nieszczelnością na wydechu. Pytanie czy przypadkiem nie ciągnie Ci oleju ze skrzyni przez uszczelniacz na wale. Chociaż oleju nie jest aż tak i sądzę że poprostu ostro zamulasz. Czasami na tor wpadają "miszczowe" którzy tak zamulają dwusuwy że na wydechu , wachaczu i kole jest kilku mm grubości warstwa tego nie przepalonego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre teorie widze niektórzy tworzą :D. Ewidentnie jest to nie spalony olej wywalany nieszczelnością na wydechu. Pytanie czy przypadkiem nie ciągnie Ci oleju ze skrzyni przez uszczelniacz na wale. Chociaż oleju nie jest aż tak i sądzę że poprostu ostro zamulasz. Czasami na tor wpadają "miszczowe" którzy tak zamulają dwusuwy że na wydechu , wachaczu i kole jest kilku mm grubości warstwa tego nie przepalonego oleju

 

miałem też taka pierdziawke i tez tak połatany uklad wydechowy i to samo bylo tylko az tak nie walilo.

 

także chyba trafiłem z diagnozą:)

 

Nad amorem też myślałem ale byś zauważyl zaraz po siupnięciu na kanape że cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy nie sprawdzałem, ale gdy stoi w miejscu to dosyć mocno kopci. Mam w baku wlaną mieszankę, dziś wlewając mieszałem w butli ze dwa korki oleju z benzyną. Tak radził mechanik, bo mówi że nie zawsze samo robi dobrą mieszankę. To wina tego?

Edytowane przez hajtowow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za dokładność, dwa korki :banghead:

 

Albo robisz odpowiednią mieszankę sam zwracając szczególna uwagę na ilość oleju i benzyny albo sprawdź dozownik i niech on odpowiednio miesza, a nie nie dość że dozownik daje olej to jeszcze do baku lejesz, a potem się dziwisz że z wydechu się leje jak z kaczej dup...

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...