Skocz do zawartości

UBEZPIECZENIE w podróży ( ? GDZIE ? )


SebJaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie zastanawiałem się nad tym gdy jechałem na zachód Europy...

Nie myślałem też przed podróżą na połódnie...

 

Ale za 2 miesiące jadę na Ukrainę (Krym itd...) i pomyślałem o ubezpieczeniu motocykla przed kradzieżą.

 

W kraju nigdy nie ubezpieczałem swojej (wiekowej) maszyny bo nigdy nie zostawiam jej w "niebezpiecznych" miejscach.

 

Może słyszeliście o takim ubezpieczeniu motocykla na czas wyjazdu ?

Jest coś takiego ?

 

Czy raczej zapomnieć..?

 

Pozdrawiam.

SebJaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie czy istnieje taka mozliwosc......jesli jest to skladka bedzie bardzo wysoka jedyne co mozesz zrobic to wykupic standartowe ubezpieczenie AC z opcja na raty i zaplacic tylko 1 czesc................ale to jest tylko moja opinia musial bys w tej sprawie zasiegnac opini jakiegos agenta ubezpieczeniowego oczywiscie w kwesti ubezpieczenia od kradziezy na te 2 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawialem, ale chyba jestesmy na straconej pozycji.W tym kraju jeszcze sporo czasu musi uplynac azeby ubezpieczyciel byl dla klienta a nie odwrotnie..

Seb, nie martw sie. Jak pojedziemy razem to bedziesz miec dobry piorunochron w postaci mojego motorka :mrgreen: :mrgreen:

A tak na serio, to jakies szczegoly wyjazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjazdem do Turcji wykupilem pelne max ubezpieczenie na wszelki wypadek w Pzu (AC mam), obejmowalo ubezpiecznie leczenia, jakas wypasiona wersja, nnw, wlacznie z holowaniem motocykla do Polski w razie wypadku. Calosc kosztowala ok 150 pln. Nie musialem z tego korzystac ale mialem i bylem spokojny.Z tego co wiem zadne ubezpiecznie nie obejmuje Ukrainy, ale musisz to jeszcze sprawdzic bo moze cos sie zmienilo. Moi znajomi pojechali kiedys autem na wakacje i w drugim dniu ukradli im auto z bagazami, wracali w klapkach pociagiem, a ubezpieczenie obejmowalo wszystko z wyjatkiem kilu krajow wschodu. Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak pisze aadamuss. kraje byłego ZSRR są państwami o podwyższony ryzyku ubezpieczeniowym dlatego też ubezpieczyciele nie chcą brać odpowiedzialności za szkody związane z kradzieżą pojazdu na terenie takich krajów jak Rosja, Białoruś, Ukraina i Mołdawia. ale może jak się bardziej rozejżysz to, któreś TU podejmie sie tego :) większość oferuje także w ramach casco ubezpieczenie assistance, co może być przydatne w razie jakiejś awarii, czego nie życzę :)

 

jakimś rozwiązaniem może być zawarcie umowy ubezpieczenia z ukraińskim zakładem ubezpieczeń na czas pobytu, po przekroczeniu granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...