Skocz do zawartości

A jakie trasy proponujecie dla świeżaków?


dzoana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie gdzie/dokąd, a z kim. Z odpowiednim "opiekunem" możesz jechać gdzie oczy poniosą! :buttrock:

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozpoczęcie sezonu Częstochowa,potem Mirów Bobolin,Ojców Skała,Tresna Góra Żar ul Górska.Najlepiej się podczepić pod jakąś grupę bo tak bezpieczniej.Tras jest w pizdu byle paliwo za bardzo nie drożało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie bez znaczenia gdzie, bo najwięcej wypadków zdarza się pod domem. Na dalszych trasach jest się bardziej uważnym. Jedź tam gdzie cię ciągnie. Jeśli chodzi o zagranice to polecam kraje o wysokiej kulturze jazdy: Węgry - z Tokajem, Egerem. Czechy, a szczególnie z Morawami. Świetne są Włochy z Toskanią, Sardynia :) Wschód jest nieco trudniejszy. Złe drogi i kierowcy średni. Ja w pierwszym sezonie pojechałem na Krym - było bosko. A Polska? Mieszkasz na Południu, to polecam dla odmiany ścianę wschodnia. Szczególnie Suwalszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozpoczęcie sezonu Częstochowa,potem ......

 

Albo rozpoczęcie sezonu w Warszawie na Bemowie, bo w Częstochowie na otwarciu sezonu zamiast palenia gumy mają - modlitwy :blink: :wacko:

No i ktoś tu słusznie napisał, że nie ważne gdzie, tylko ważne z kim "po raz pierwszy wyskoczysz" :tongue: I świętą prawdę napisał :laugh:

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozpoczęcie sezonu Częstochowa

To chyba jakiś żart?! :icon_eek:

Świeżakowi absolutnie nie polecam tego spędu.

 

To w zasadzie bez znaczenia gdzie, bo najwięcej wypadków zdarza się pod domem. Na dalszych trasach jest się bardziej uważnym.

Zgadzam się w całej rozciągłości.

 

Jedź tam gdzie cię ciągnie. Jeśli chodzi o zagranice to polecam kraje o wysokiej kulturze jazdy: Węgry - z Tokajem, Egerem. Czechy, a szczególnie z Morawami.
Hmmm...wszędzie ograniczenia, a trasy nuuuudne...Co innego można powiedzieć o wschodnich rubieżach naszego kontynentu:)

 

W Bieszczady masz w miarę blisko...możesz na agrafkach poćwiczyć przeciwskręt ;) Polecam.

Edytowane przez marzka

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozpoczęcie sezonu Częstochowa,...Najlepiej się podczepić pod jakąś grupę bo tak bezpieczniej.Tras jest w pizdu byle paliwo za bardzo nie drożało.

 

A bez Czestochowy sie nieda ? Co do grupy, to warto czasami sie zastanowic, bo nie kazda jest na tyle ogarnieta, ze bedzie pamietac, ze jedzie z nimi swierzak.

 

Wszystko zalezy od kasy ile przeznaczysz na te wyjazdy.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się podczepić pod jakąś grupę bo tak bezpieczniej.

 

 

Co do grupy, to warto czasami sie zastanowic, bo nie kazda jest na tyle ogarnieta, ze bedzie pamietac, ze jedzie z nimi swierzak.

 

 

No i właśnie.

Niejeden tak już się załatwił, bo koledzy chcieli pokazać jak świetnie jeżdżą, a on/ona poleciał za nimi i... nie dal rady.

Ja na początek wręcz unikałabym dużych grup, bo najłatwiej wtedy z nieuwagi pojechać ze "stadkiem" - choćby i na czerwonym świetle.

 

Z drugiej strony ktoś odpowiedzialny, kto pokaże co i jak, nie będzie wyrywał do przodu, ale pozwoli jechać pewnie w ramach umiejętności początkującego to skarb. (Dzięki, jeszua :) )

 

A trasy... Unikaj miast, nie pchaj się od razu za daleko, rób sobie przerwy, poczytaj o technice jazdy i ćwicz stopniowo umiejętności. Powodzenia!

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku bedzie mój pierwszy sezon, więc chcę mierzyć siły na zamiary, a nie zamierzam jeździć na Dominatorze wokół komina elektrociepłowni;) Będe wdzieczna za wszelkie sugestie;)

 

Bardzo Ci zazdroszczę, bo tam gdzie mieszkasz, wystarczy wyjechać na byle drogę, żeby fajnie polatać motocyklem :) .

 

Wspomagając się Googl'em, polecam sprawdzić tu: http://mapy.google.pl/maps?saddr=Malinka&daddr=Salmopolska&hl=pl&ll=49.662628,18.987637&spn=0.096114,0.204792&sll=49.684179,18.970985&sspn=0.096071,0.204792&geocode=FcRp9QIdRCghAQ%3BFWsq9gIdVpAhAQ&vpsrc=6&mra=mift&mrsp=1&sz=13&t=m&z=13 . Aż mi się micha cieszy jak na to patrzę :) .

Edytowane przez MSI

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grupy, to warto czasami sie zastanowic, bo nie kazda jest na tyle ogarnieta, ze bedzie pamietac, ze jedzie z nimi swierzak.

 

Co do grupy, to im większa tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się kilku "kozaków"...

 

 

Jakieś 4 lata temu na otwarciu sezonu w Warszawie koleś podobnie jak na filmie szlifując po nieudanym łeeelim skasował kilka motocykli :icon_mrgreen: ... ja za to jak kupiłem pierwszy motocykl to pojechałem do Częstochowy na otwarcie z kumplami ... tyle że oni gonili jakieś 180-240 na Gierkówce a ja jak ostatni kretyn goniłem za nimi na XJ600 (mówiąc szczerze to starałem się ich doganiać :icon_mrgreen: , chociaż poskładany jak scyzoryk wycisnąłem z XJ-ty 210 km/h :icon_razz: ). W nagrodę za ten wyczyn po przyjeździe do domu czekała mnie wizyta w warsztacie, bo popękały mi króćce :icon_mrgreen: ... Tak że panie tego, wicie, rozumicie, młody człowiek jest zawsze durny, a ja cieszę się, że udało mi się przeżyć wszystkie moje głupie pomysły :icon_mrgreen:

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już koniecznie w grupie, to max. 2 osobowej :bigrazz:

I podkreślę raz jeszcze, że ten/ta do pary powinnien/a odznaczać się wysokim poziomem cierpliwości i wyrozumiałości, o umiejętnościach już nie wspomnę, bo to oczywiste.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe wdzieczna za wszelkie sugestie;)

 

Jakie sugestie , pojeździsz wyczujesz maszynę i wtedy sam stwierdzisz lub nie że np. jestem gotów lecę nad morze czy gdziekolwiek,co Ci z tego ze ktoś napisze jedź tam czy tam skoro będziesz nie oblatany (nawet i wkoło komina trzeba trochę pojeździć), ot taka moja sugestia - nic na siłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam całe południe:) Kletno i okolice, świetne traski, nieduży ruch. Po Czechach także, jest tego trochę. Albo trasa Radków - Kudowa (droga 100 zakrętów). Może i jest dużo winkli trudnych, ale nie ma dużego ruchu, można spokojnie jeździć i ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajne traski pod samym nosem : Salmopol, Kubalonka, Żar, Kocierz, a niedaleko masz całą jurę (Mirów Bobolice, Ogrodzieniec, Ojców, Pieskowa Skała). Tak jak piszą inni - małą grupa (2,3 osoby) a co ważniejsze spokojni i rozsądni !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...