Skocz do zawartości

Pierwszy pojazd(skuter) kilka pytań


Bover
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam okazje kupic skuter bardzo tanio.Od jakiegos czasu wkoncu zacząłęm sie troszke interesowac motoryzacją bo wczesniej mnie to nie kręciło.

Mysle ze na 1 "pojazd" będzie to lepszy pomysl niz odrazu motocykl bo mogło by się to źle skończyć.

Jest to 50ccm więc nie muszę mieć prawa,tylko na dowod + kask i moje pytania to czy też go trzeba rejestrować,dac do przeglądu,ubezpieczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być zarejestrowany, ubezpieczony (OC), badanie techniczne też musi mieć zrobione w stacji diagnostycznej. Na motorower, czyli m. in. skuter, wystarczy mieć dowód osobisty i kask. Ale bez rękawiczek (są absolutnie konieczne) i kurtki motocyklowej lepiej nie wsiadać nawet na skuter.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kasku, OC i dowodu osobistego potrzebujesz też znajomość przepisów drogowych! Bez tego nie wsiadaj nawet na rower.

 

Napisz jeszcze jakiej produkcji jest ten skuter, bo jeśli chiński (np.Romet) to odpuść sobie. Będzie więcej go pchał niż jechał. Kup lepiej taczkę budowlaną, ładniejsza i szybsza.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoro temat o skuterkach to mam pytanie. Czy to możliwe by nowy Barton Firefox palił 9 l / 100 km . Skuterek kupiłem synowi w sierpniu i jeszcze nie był na pierwszym przeglądzie bo wciąż mu brakuje kasy na paliwo i nie umie zrobić limitu kilometrów :icon_mrgreen: Niemniej samo spalanie jest zastanawiające .A może nowe motorki mają tak ustawione gaźniki by dwusów miał do dotarcia lepsze smarowanie i chłodzenie ? :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...