Skocz do zawartości

Ustawa o kierujących pojazdami


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc, gdyby przełożyli te zmiany na czerwiec/grudzień, to dotyczyły by one zarówno samochodów jak i motocykli, tak?

 

Ja 18 urodziny mam we wrześniu.

 

Więc jeżeli je przełożą do czerwca, to zdążyliby skorygować ten burdel który zabraniał przez prawie cały 2012 robić prawko, tak? I po tym czerwcu, jakie by były ograniczenia dot. moto od 18 lat? Gdzieś czytałem że do 47 KM... To prawda?

 

 

A jeżeli zmiany są przełożone do grudnia, to jakie moto można prowadzić po zdaniu prawka od 18? Do 125 cm3?

 

Pytania może głupie, ale na razie mam mętlik w głowie i nie wiem co do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prywatnie mam nadzieję, że przełożą wejście całej nowej ustawy o kierujących o minimum kilka miesięcy, mam parę spraw do załatwienia, które łatwiej byłoby mi ogarnąć na starych zasadach :bigrazz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, gdyby przełożyli te zmiany na czerwiec/grudzień, to dotyczyły by one zarówno samochodów jak i motocykli, tak?

 

Ja 18 urodziny mam we wrześniu.

 

Więc jeżeli je przełożą do czerwca, to zdążyliby skorygować ten burdel który zabraniał przez prawie cały 2012 robić prawko, tak? I po tym czerwcu, jakie by były ograniczenia dot. moto od 18 lat? Gdzieś czytałem że do 47 KM... To prawda?

 

 

A jeżeli zmiany są przełożone do grudnia, to jakie moto można prowadzić po zdaniu prawka od 18? Do 125 cm3?

 

Pytania może głupie, ale na razie mam mętlik w głowie i nie wiem co do czego.

 

Tego chyba jeszcze nikt dokładnie nie wie... Sam przeszukuje internet od dłuższego czasu na ten temat i nic konkretnego nie ma. A chciał bym zdawać prawko w lipcu a nie październiku, na koniec sezonu, kiedy będę miał te 24 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawy na razie nie zmielili, a rozporządzeń nadal nie ma...

Ciekaw jestem, czy idiota piszący w projekcie rozporządzenia o machaniu rękoma, wie, że ten sam resort w Rozporządzeniu o warunkach technicznych pojazdów ogłosił kiedyś, że motocykl ma mieć kierunkowskazy migowe? - rejestrowany pierwszy raz po 1985 roku.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.transport.gov.pl/2-482be1a920074-1794916-p_1.htm

nie rozumiem - przecież to jest totalny kretynizm nowelizować ustawę tylko w zakresie egzaminów gdy nie ma uregulowań we wszystkich kwestiach, które porusza ustawa o kierujących!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesor Andrzej Bałaban ze Szczecina wziął pod lupę naszą ukochaną ustawę, i w ramach ćwiczeń ze studentami znalazł kilka nieprawidłowości prawnych, w tym niezgodności z Konstytucją. Następnie - zaintrygowany wynikiem pracy studentów - dokonał fachowej analizy ustawy w gronie naukowym swojej uczelni, zaś wnioski z ekspertyzy przesłał do resortu (wszak to był rządowy projekt). I co? I cisza...

Chamy kpią sobie z obywatela-podatnika. Tworzą ustawę na kilometr śmierdzącą korupcją. Kto wymyślił, że jeśli ośrodek ma pojazdy czterech kategorii, nie starsze niż... to kursanci tego ośrodka nie muszą chodzić na wykłady? Co ma piernik do wiatraka? Czemu warsztaty doskonalące dla instruktorów mają być prowadzone przez moją konkurencję (nie zamierzam wchodzić w kategorie C i D), a nie przez WORD?

Idę się pochlastać...

Najgorsze jest przeczucie, że "psy szczekają, karawana idzie dalej...".

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego nie trzeba uczonych aby stwierdzić, że regulacje w sprawie prowadzenia ośrodka z dodatkowym poświadczeniem są niezgodne z konstytucją i uregulowaniami prawnymi o swobodzie działalności gospodarczej

paradoksalnie podobno głównie ktoś ze Szczecina lobbował za takim kształtem ustawy w zakresie "super osk"

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W piątek 13 stycznia Sejm uchwalił w III czytaniu ustawę o zmianie ustawy o kierujących pojazdami oraz ustawy – Prawo o ruchu drogowym, która wydłuża vacatio legis ustawy o kierujących pojazdami do 19 stycznia 2013 roku.

 

Nad nowelizacją burzliwie debatowano, a na ministerstwo spadła lawina krytyki za spychanie w całości winy na WORD-y. Na Sali nie było jednomyślności - blisko 40% głosujących opowiedziało się przeciwko rozwiązaniu zaproponowanemu przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. PiS domagał się nie przesunięcia w czasie, lecz całkowitego uchylenia ustawy. Oprócz posłów tej partii przeciwko nowelizacji w zagłosowali również członkowie Ruchu Palikota. Ustawa została już przekazana prezydentowi i marszałkowi senatu. Jej wejście w życie zaplanowano na 10 lutego, czyli dokładnie na dzień przed dotychczasowym terminem wejścia w życie zasadniczej części ustawy o kierujących pojazdami.

źródło: http://www.szkola-jazdy.pl/

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

19 stycznia senat przyjął nowelizację bez poprawek. 24.01.2012 Prezydent podpisał nowelizację, która wchodzi w życie 10 lutego 2012. Ustawa o kierujących wchodzi w życie 19 stycznia 2013r

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wnioski z ekspertyzy przesłał do resortu (wszak to był rządowy projekt). I co? I cisza...

 

Zadal bym pytanie w jakiej formoie ja wyslali ?

 

Jezeli jako " pismo urzedowe " to w danym ustatwowo terminie urzed misi dac odpowiec - laski nie robia.

 

Po przekroczeniu ustawowego czasu mozna napisac skarge a nastepnie....... ale tu to Wy jestescie madrzejsi odemnie i wiecie lepiej jakie jest postepowanie prawne w takich sytuacjach - w kazdym razie bym ´je wykozystal - lub przynajmniej probowal.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam wszystkich!

Mam kilka pytań jeśli się ktoś orientuje. Niedługo wejdą przepisy pozwalające prowadzić skutery o poj. 125ccm kierowcom z prawem jazdy kat, B.

1. Czy jeśli skuter przekracza moc 11kW, ale stosunek mocy do masy jest zachowany, to miałbym uprawnienia do kierowania nim? (kat.B) Chodzi mi o to że wolałbym trochę większy skuter, którym mógłbym jeździć po mieście ale i turystycznie.

2. Czy w ten stosunek mocy do masy można wliczyć wagę kierowcy, czy chodzi o sam pojazd? :)

3. Czy stosunek mocy do masy (nie przekraczającej 0,1kW/kg) jest warty zachodu? Czy takim pojazdem da się swobodnie jechać nie irytując się ciągle na brak mocy?

Pzdr.

Edytowane przez pranpio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie Maja wejsc, tylko juz weszly.

 

2. Ogarnisz, ze jezeli przepis mowi o - DO 125 ccm to jest do 125 a nie powyzej ?

 

3 Wystarczy do zwyklej jazdy i zadnym stosunkiem mnocy do wagi nie musisz sie w tym przypadku przejmowac.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...