Skocz do zawartości

Założenie tłumika przelotowego do Bandita 600?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnosnie tłumika. Mam w swoim Bandicie 600n zalozony oryginalny tłumik ale chce kupic jakąś przelotówke.

Myslałem o tej:

http://moto.allegro.pl/nowe-uniwersalne-tlumiki-montii-mugen-cena-i1865179376.html

 

Czytałem juz opinie na temat tego tłumika na tym forum ale nie znalazlem wszystkich informacji.

 

1.Chciałem wiedziec jak musial bym to zrobic, ten tłumik ma rure dolotową 6cm z tego co pisze na aukcji a wiec musial bym uciąć przy swoim tlumniku na tej samej odleglosci dolot i zespawac?

 

2.Srednica wenątrz dolotu z tego co pisze to 5cm a ja w swoim bandicie po zewnątrz mam 6,5cm i zastanawiam sie jak by to trzeba bylo zrobic?

 

3.I ostatnie pytanie, chodzi mi o opinie kto juz ma taki tłumik załozony w swoim motorze, najlepiej w 600tce:) Jak brzmi itp.

 

Odrazu mówie ze nie bede to robił sam tylko ze znajomym który sie dużo lepiej zna ale wole zapytac was jak myslicie zeby to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GPZ mialem http://moto.allegro.pl/nowe-tlumiki-sportowe-montii-oval-cena-i1865179224.html i musze powiedziec ze fajnie brzmial. Jest bardziej basowy. Z tym ze przelot jest strasznie glosny. Proponuje Ci kupic sobie jakas uzywke troche cichszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walek809 a co wiesz o tym wlasnie tłumiku? Miałes go może?

Kolega gdzies na forum czytal za zachwalali te tłumiki wiec uzasadnij czemu mi go nie polecasz.

 

jimi11 a skąd będę wiedział kupując używke czy jest cichsza? Mi oto chodzi zeby byla głośna ale bez przesady znowu i żeby bandit nie chodził na nim jak jakaś szlifiera...

 

Limo napisałem PW.

 

Dzięki za odpowiedzi i licze na kolejne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem go nigdy bym go nie kupił oglądałem owszem takie ale jak mas z300zeta na kupno tłumika to znajdziesz jeszcze 100-150 żeby kupić lepszy lub zajefajną używkę z renomowanej firmy niż ten badziew używany do agro-tuningu !

 

Odnośnie " a skąd będę wiedział kupując używke czy jest cichsza? Mi oto chodzi zeby byla głośna ale bez przesady znowu i żeby bandit nie chodził na nim jak jakaś szlifiera... " to nigdy nie będziesz pewny jak brzmi tłumik w twoim moto nawet jak usłyszysz go na żywo w innym modelu po prostu każdy tłumik inaczej chodzi na pojemnościach silników . Najlepiej jest kupić z okolicy podbijasz słuchasz pasuje kupijesz mniej więcej wiesz czy jest OK dla ciebie . Gorzej kupić na wysyłkę zawsze to niespodzianka :)

 

Odpuść ten z linka w pierwszym poście POLECAM :)

Edytowane przez walek809
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co myslicie o tym tłumniku?

http://allegro.pl/ixil-tlumik-bandit-600-polecam-czesci-gsf-i1901482819.html

Widzialem jego dokładniejsze zdjęcia i wygląda ok. Jak myslicie opłaca się?

 

Aha no i ten tłumnik był w bandicie 2003r a mój jest 1998r jak myslicie mogą być inne kolektory czy jest to samo i nie bedzie problemu z załozeniem? Dolot jest juz w tej cenie tłumnika.

Edytowane przez Ptasznik1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający wysłał mi dokładne fotki i wszystko jest ok.

 

Tylko jak myślicie czy w takiej cenie opłaca sie go kupić?

Aha i jaki ixil ma dzwiek, chciałbym zeby byl głośny i basowy no i zeby strzelal przy hamowaniu silnikiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie przy hamowaniu silnikiem swiadczy przede wszystkim o nieszczelnym ukladzie wydechowym i o zle wyregulowanych gaznikach. Paliwo zamiast spalac sie w komorze spalania dopala sie w tlumikach co oczywiscie wplywa na zmniejszenie mocy silnika.

Tak ze nie wiem czy mozna nazwac ten objaw porzadanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna rada nie wiedzialem o tym, ale na tłumniku przelotowym bez regulacji gazników nie odpale nawet motocykla...

Kolega bedzie mi regulował gazniki wiec sie o to nie martwie, siedzi w tym od dawna.

 

Jeśli by ktoś jeszcze chciał się wypowiedzieć na temat tego ixila, czy napewno nie bedzie problemu z założeniem i czy cena jest ok to chętnie wysłucham:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...