Skocz do zawartości

Honda CM 400 cieknie


sebekization
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem ze za silnikiem wystaja w mojej Hondzie dwa wezyki z ktorych od jakiegos czasu cieknie troche oleju (nie sa to napewno wezyki do spuszczania paliwa z gaznikow). Moze ktos wie co to sa za wezyki? to ze z nich pojawiaja sie te krople zauwazylem dzisiaj, nie przygladalem sie jeszcze dokladnie,ale moze ktos wie co to oznacza i do czego to sluzy? Dzieki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z nich to na pewno wężyk syfonu filtra powietrza ale on od spodu powinien być zaślepiony zatyczką.

 

...którą się co jakiś czas zdejmuje aby spuścić to co się nazbierało. Zatyczka po aby plam na asfalcie nie zostawiać. Ogólnie jak nie ma tego wiele to nic nadzwyczajnego.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze olej dostaje sie do filtra i scieka dalej przez ten wezyk... Jezeli tak sie dzieje to uszczelniacze zaworowe sa do wymiany? Dobrze kojarze? Nie wiem czy tego duzo jest - ostatnio wydaje mi sie ze duzo - mysle ze kilkanascie kropel. Na pewno sie powieksza bo niedawno bylo to kilka kropel a jeszcze kilka tyg temu nie bylo nic - suchutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze olej dostaje sie do filtra i scieka dalej przez ten wezyk... Jezeli tak sie dzieje to uszczelniacze zaworowe sa do wymiany? Dobrze kojarze? Nie wiem czy tego duzo jest - ostatnio wydaje mi sie ze duzo - mysle ze kilkanascie kropel. Na pewno sie powieksza bo niedawno bylo to kilka kropel a jeszcze kilka tyg temu nie bylo nic - suchutko.

 

Źle kojarzysz, w nowoczesnych silnikach odma jest podłączona do obudowy filtra powierza i przedostają się nią opary oleju silnikowego, które tam częściowo się skraplają na ściankach.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze wszystko dziala jak nalezy? Ale co jeszcze zauwazylem to to ze kontrolka oleju dlugo (kilka sekund) nie gasnie jak honde odpalam gdy juz jest rozgrzana. jak zgasnie to juz jest OK - dziala normalnie. Dwa razy chyba zauwazylem ze przy zatrzymaniu sie na chwilke zapalila. Za malo oleju?? Poziomu oleju nie moge wlasciwie precyzyjnie okreslic, nie wiem czy go jest za malo - musze najpierw kupic orginalna miarke do tego moto (Poprzedni wlasciciel zamontowal zamiast orginalnej niklowana!! i jak wyjmuje miarke to zamin wyjme caly olej scieka i na koncu tworzy sie wielka kropla a podzialki ni ma, wiec nie mozna odczytac poziomu oleju :banghead: ...) Nie wiem czy sie przygotowywac na jakies powazne naprawy musze, czy poprostu dolac troche oleju albo wymienic odrazu caly i jezdzic (pewnie dopiero na wiosne...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam post, gdzie użytkownik jeździ na moto nie wiedząc ile jest oleju to nóż mi się otwiera w kieszeni. Jak można uruchamiać silnik nie mając pojęcia czy tam w ogóle jest olej? :banghead:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam post, gdzie użytkownik jeździ na moto nie wiedząc ile jest oleju to nóż mi się otwiera w kieszeni. Jak można uruchamiać silnik nie mając pojęcia czy tam w ogóle jest olej? :banghead:

 

Nie wiem w ktorym miejscu mojej wypowiedzi przeczytales ze uruchamiam motocykl nie wiedzac czy jest w nim olej?!!! Napisalem ze ma zamontowana nieorginalna niklowana miarke oleju - bez podzialki, wiec nie moge precyzyjnie okreslic ilosci oleju!! Poza tym jesli nie odpowiadasz rzeczowo na posta ktory umieszczam to prosze odpusc sobie nic nie wnoszace komentarze!!!

 

Jeżeli to jest model NC01 rok 1980/84 to w silniku powinno być 2.3 litra oleju 10W40

 

Dokladnie jest tomodel NC01 z roku 1983. Wymienie olej. Temat uznaje za zakonczony - dzieki wszystkim za informacje i sugestje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...