Skocz do zawartości

KOLOR KURTKI


Adolf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim oto sensie że za krótkie mankiety rękawic spowodują że kurtka będzie z nich ,,wychodzić". To z kolei spowoduje że podczas jazdy będziesz ,,łapał" powietrze w rękawy. Może ktoś napiszę że to mało istotne, lecz mnie to strasznie wkurzało kiedy podczas jazdy czułem się jak w napompowanym balonie. Masakra. Mam nadzieję że jasno opisałem tą dolegliwość abyś jej nie doznał.

Reasumując. Rękawice z odpowiednio długimi mankietami i porządnymi rzepami !

Jeśli będziesz miał kolejne pytania wal śmiało, ja chętnie odpowiem.

 

 

pzdr

 

 

Powietrze to jeszcze mały problem. Ja kiedyś jeździłam w krótkich rękawicach, do czasu aż do rękawa wpadła mi osa czy pszczoła i użądliła mnie w przedramię. Nic przyjemnego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpowiadam nerwowo i agresywnie? ... proszę Cię ...

 

w sumie w temacie pytasz o coś czy szukasz poparcia dla swojej decyzji?

chcesz na nowo wymyślić koło?

przez takie tematy poziom forum na pewno nie wzrasta

tematów od wuja a treści niewiele

zresztą widać po rozwoju i tego tematu - dyskusja z koloru kurtki zeszła na rękawiczki

 

Cosmoo - jeśli kolega Adolf jest świeżynką - to niech po prostu czyta

o jasnych, odblaskowych kolorach np. kamizelek napisano już dziesiątki jak nie setki stron na tym forum, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo jak i nastawienie motocyklistów do ubierania tego typu odzieży

 

tylko jeden z Kolegów z Kościana (odpowiedział dość agresywnie i nerwowo na mój post) i to o dziwo prowadzący Szkołę Motocyklową, jest przeciwny "bycia" widocznym na drodze, a to rzeczywiście, daje wiele do myślenia.

głosowałeś na PiS? - bo takie wnioski i konfabulacje to typowy przykład propagandy Kaczyńskich

 

rozwijając temat - fakt - jestem przeciwny ale nowym pomysłom UE ograniczającym coraz bardziej wolność i swobodę obywateli

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję, zarówno Koleżance "piórko", jak i wszystkim Kolegom. Z Waszej strony spotkało mnie bardzo dużo życzliwości, poza może jednym mini wyjątkiem. Niezwykle cenię sobie porady i wskazówki z życia wzięte, nie muszę otwierać drzwi, które już KTOŚ przede mną otworzył. Wasze porady wynikają z praktyki "śmigania" już od jakiegoś czasu, jak wiecie, ja jestem na początku drogi i tej wielkiej PRZYGODY na motocyklu. Wiem w tej chwili na pewno, że wybrałem znakomity portal FORUM MOTOCYKLISTÓW i spotkałem tutaj w sieci wspaniałych ludzi, dzięki bardzo Koleżanko i Koledzy. A propos "muszek i innych owadów na kurtce" (tekst powyżej), mam na kierownicy mojego Boulevarda, zamontowaną fabrycznie, dużą szybę, tak, iż nie do końca ten problem będzie mnie dotyczyć. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję Wam wszystkim, jesteście wspaniali, do zobaczenia na wiosnę na trasie, a pewno wkrótce na tym wspaniałym FORUM, Rafał

 

...w praktyce 120 m dzielące motocyklistę widocznego i niewidocznego, może okazać się jedyną różnicą pomiędzy motocyklistą żywym i martwym... - OTO CYTAT Z MOTOGEN.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle gustow, mozna sprawic sobie jasna kurtke ale mozna tez zapewnic sobie takie odblaskowe rozwiazanie:

http://allegro.pl/pas-odblaskowy-szelki-odblaskowe-odblask-policyjny-i1872492780.html

 

A przyszlo to do glowy bo po Wrocku jezdzi potezny gosc na fredzlu i cakiem niezle to wyglada.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,po części jest to kwestia gustu ale osobiście przywiązuje do tego dużą wagę,czyli do koloru. W myśl powiedzenia: jak Cię widzą tak Cię piszą i coś w tym jest. Szczególnie podczas jazdy na motorze.

 

Dyplomatycznie napisalem kwestia gustu bo to kazdego prywatna sprawa jak chce sie ubierac, ale w glebi duszy mysle, ze konkretne stroje i kolory sa przyporzadkowane roznym motocyklom.

I do roznego rodzaju fredzli(choppery, cruisery, itp.) - czarna skora, skorzane spodnie, otwarty kask.

Mozna powiedziec - niebezpieczne stereotypy.

 

Ale to taki styl. Tak jak czy zamiast krotkich spodniczek tenisistek kazano by ubrac spodnie a golfiscie kazano by ubrac dres.

 

Dlatego bardziej moim zdaniem pasuja takie odblaski.

 

Ale fakt faktem mamy XXI wiek i jak na fredzlu bedzie jechal gosc w czerwonej tekstylnej kurtce w krotkich spodenkach to jest jego prywatna sprawa, nic mi do tego.

Jak sie dobrze z tym czuje i czuje sie bezpieczny?

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblaski, rzucające się w oczy ciuchy , malowanie motocykla ... na pewno zwiększą widoczność motocyklisty na drodze.

 

Obawiam się jednak że dla tych baranów niedzielnych kierowców nawet obwieszenie się lampkami choinkowymi i flary niewiele pomogą.

 

Co do ciuchów to pomysł masz ok, może nawet te 10% puszek cię zauważy lepiej, ale niestety jeśli miałbym ci doradzić coś sensownego, to miej oczy w d#%^%$pie i traktuj każdego na drodze jako potencjalnego idiotę.

 

Co do tego stania na światłach, to puszkarze potrafią się nawet w autobus z głupoty władować, więc nie licz na cuda. Zawsze na 100 "kierowców" znajdzie się jeden idiota i ten jeden wystarczy żeby ci wjechać w kufer. Więc "wujek dobra rada" radzi, żebyś po dojechaniu do świateł przepchał się do samego przodu i stanął przed pierwszym autem ... jeśli jest taka możliwość. A jeśli nie ma, to stań tak, żebyś widząc w lusterkach ładującego w ciebie kretyna mógł szybko wcisnąć się między auta (między pasy). Niestety ciuchy nie załatwią za ciebie wszystkiego i jak wspomniałem trzeba mieć oczy w d@#$%pie.

 

EDIT:

 

Masz tu przykład na to, jak ślepi potrafią być kierowcy, nawet ci "niby" zawodowi...

 

Edytowane przez faza-s

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...