Jump to content

Proszę o pomoc w identyfikacji Hondy.


Recommended Posts

Witam Serdecznie, nazywam się Artur, jestem nowym użytkownikiem waszego forum.

Poszukuję tutaj kogoś, kto miał do czynienia z tego typu motocyklem i coś do powiedzenia w tej kwestii. Załączyłem fotki, które posiadam. Motocykl obecnie stoi we Francji, zastanawiam się, czy jest sens ściągać Hanię do Polski, gdyż jak się dowiedziałem - jest to motocykl na osobę o wzroście ponad 190cm (Ktoś tam, gdzieś tam, na forum chwalił się, że ma ok. 2 metry wzrostu i jest OKEJ). Ja natomiast mam ok. 180, 74kg. Kolega twierdzi (właściciel) że motocykl ma dużą moc. Sęk w tym, że nie wiem konkretnie co to za model, kolega mówił, że jest na nim napisane 650. Nic więcej nie wiem. Wrzuciłem fotkę w google grafika i tam wyszukało podobne zdjęcia do tej fotki, czyli Honda XL600r. Mimo wszystko Xl600r wydaje się mieć mniejszy bak od tej domniemanej 650. W każdym razie liczę, że być może ktoś ma rozeznanie w tych motocyklach.

 

Pozdrawiam

post-57880-0-25158800-1318248444_thumb.jpg

post-57880-0-37610400-1318248476_thumb.jpg

post-57880-0-29491400-1318249028_thumb.jpg

post-57880-0-59299200-1318249044_thumb.jpg

post-57880-0-37225200-1318249063_thumb.jpg

Edited by Park
Link to comment
Share on other sites

ehhhh,powinieneś mieć gdzieś tabliczkę znamionowa(pewnie na główce ramy) na której powinno pisać co to za model i rok..ogólnie to zgadywanka w przypadku takiej babci o tylu wersjach A tak to wygląda na XL 600 z okolic 83'

 

a co do wzrostu to bajki ;]

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Link to comment
Share on other sites

Na moje, jest to stara Honda XR650L lub XR 600

 

Rok? 198...

 

Rzeczywiście tak to wygląda....

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Link to comment
Share on other sites

Na moje, jest to stara Honda XR650L lub XR 600

coś słabe masz to oko

 

jest to najzwyklejsza xl600r z silnikiem pd03(589ccm) 83-87r, z 22l zbiornikiem acerbisa i wyrześbioną kanapą z nowszego modelu i wieloma brakami, jesli kosztuje ponizej 200 ojro to mozna to ciągnąć, jeśli więcej-szkoda prądu :icon_razz:

Na 99% to nie stara XR 600 ani nic z serii XR, XL albo XL R

nie ma xlr600

Link to comment
Share on other sites

Bierz.Jak sie okaże, ze kompletny szrot to za samą głowicę i wałek wezmiesz na allegro 1200zł.

Ciezko powiedzieć ile warta, ja niedawno kupiłem za ok 450 ojro tez z Francji taką kozę:

984e0f425fc207b6med.jpg

z wyglądu może być, jeszcze jakieś graty wyhaczyzłem, drugi komplet opon itp

zostało zlikwidować bicie na przedniej feldze i zmienic siedzenie na orginał

18d41bc56dd42a90med.jpg

z mechaniczynch spraw ustawiłem zaworki, wyczysciłem gaziorki, wyczysciłem filtr powietrza i wlałem nowy olej+filtr, moto mimo 66K km jezdzi na full syntetyku i nie pije ani grama :icon_eek:

Edited by jjank
Link to comment
Share on other sites

coś słabe masz to oko

 

jest to najzwyklejsza xl600r z silnikiem pd03(589ccm) 83-87r, z 22l zbiornikiem acerbisa i wyrześbioną kanapą z nowszego modelu i wieloma brakami (...)

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa :notworthy:

 

:icon_razz:

Link to comment
Share on other sites

Jjank, Twój chyba bardziej zadbany ;-). A tym, co widzisz, kolega nim jeździł, więc moto jest sprawny. Twierdzi, że ma dużą moc, więc jeszcze nie najgorzej jest ze stanem silnika. Może wygląda tak jak wygląda, ale po drobnych poprawkach będzie git, nie sądzisz? Dokupi się plastikowe osłonki, których brakuje. Czego tam brakuje oprócz migaczy? Wiesz może?

 

P.s ile płaciłeś za przewóz? Czy sam go przywiozłeś?

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że jeżdzi, ale te sprzęty mają tak, że nawet skrajnie dojechane mają sporo mocy(duza pojemnosc), ten silnik ma po prostu nie dymić i nie wydawać żadnych najmniejszych stuków-szmerów, wtedy to znak ze jeszcze długo pojezdzi. W sumie braków specjalnych nie ma, boczki, siedzenie, harmonijki na lagi jak chcesz jezdzic w terenie. Transport miałem po taniości.

Link to comment
Share on other sites

Moto dostaję w ramach znajomości, nie płacę za niego. A wy na ile wyceniacie ten motocykl? 1200zł ;-)?

 

ja myśle że jak ma papiery to 2tys w polsce spokojnie dostaniesz jak nie więcej........

najlepiej zmierz kompresję, wyciągnij napinacz nierządu zobacz na ile jest wysunięty....niby w wiatrołapie z reguły łańcuszek rozrządu słychać ale lepiej sprawdzić....

 

w tych motocyklach jest tak jak jjank pisze aż do śmierci technicznej będzie miała kopa , będzie brać litr oleju na setkę a i tak będzie mieć kopa i nie będzie czuć jakiegoś mega spadku mocy wiem po kumplowej xt 2kf, jjank to przerabiał w xl :D ...

 

bardzo sympatyczny motocykl poważnie-niewiele serwisu niskie koszty utrzymania wysoki poziom frajdy polecam :D

 

ja to bym z wizualką dał sobie spokój -motocykl dopieścił technicznie (filtry oleje itp ) bo wizualnie dopieścisz pomalujesz a po kilku glebach w terenie wróci do punktu zero :D

 

kierunkowskazy jak chcesz latać ostro off odradzam-ja w xteku mam wszystkie połamane poklejone i tak cud że jeszcze żadnego nie zgubiłem

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Link to comment
Share on other sites

najlepiej zmierz kompresję, wyciągnij napinacz nierządu zobacz na ile jest wysunięty....niby w wiatrołapie z reguły łańcuszek rozrządu słychać ale lepiej sprawdzić....

no kompresję da się teoretycznie po odpięciu deko sprawdzić, natomiast aby zobaczyc nieszczęsny napinacz we wszystkich silnikach RFVC musisz zdjąć pokrywę zaworów a w pd03 dodatkowo wyjąć silnik z ramy, a na to nie każdy sprzedający się zgodzi :icon_mrgreen: plusem jest to ze zanim łancuszek przeskoczy przez wiele km będzie stukał w napinacz, co nie moze byc nieusłyszane przy hondowskiej kulturze pracy

 

co do poziomu frajdy to napewno jest dobry stosunek koszty/poziom frajdy we wszystkich starych sprzetach,ale jak sie polata więcej na czyms nowszym to niestety widać ten upływ czasu praktycznie na kazdym kroku, najlepszym wyjsciem jest chyba wsadzenie starego ale zdrowego silnika z japonii do ramy lc4 lub husqvarny, ew. do xr400(jest gosciu na xlkowym forum, który silnik xr600 ma w ramie 400, ciekawy jestem jak to sie zachowuje w praktyce, są też magicy smigający na silnikach xr400 i xr600 w ramach crf-y...no ale to juz ingerencja w ramę)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...