Skocz do zawartości

Zawory Xrka


Szoti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciścnienie sprawdzam bez dzwigienek zaworowych. Więc ustawienie zaworów oraz rozrządu nie ma nic do tego.

 

A może po prostu jest to walnięta uszczelka. Po założeniu nowej uszczelki i poruszaniu zaworami ciśnienie było i zaraz znów znikało przypuszczam że to były nie spasowane zawory z gniazdami. A teraz nie ma ciśnienia wcale. Uszczelke już zamówiłem ale żeby znowu nie było niespodzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. sprawdzałes kompresję bez dzwigienek zaworowych? rozwiń to.

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dzwigienek zawory są zamknięte i wtedy powinno być ciśnienie nie do przebicia gdyż powietrze nie ma gdzie wyjść. Znalazłem chyba przyczyne musze splanować głowice jutro zawioze to na płaszczyźniarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz Ci powiem że planowanie głowicy nic nie zmieni. XR to nie dwusuw, jeśli zawory nie będą się otwierały i zamykały, ciśnienia nie będzie:)

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co miałbyś zrobic z tą głowicą by ją skrzywić!? Przejechać traktorem, albo spalić w piecu :icon_biggrin: prędzej tafla szkła jest nierówna. Kompresji po prostu nie będzie- przemyśl to dobrze. Oszczędź sobie kasy i zamontuj najpierw dzwigienki.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co miałbyś zrobic z tą głowicą by ją skrzywić!? Przejechać traktorem, albo spalić w piecu :icon_biggrin: prędzej tafla szkła jest nierówna.

wystarczy nierówno dokręcić, ja zawsze dajęgłowicę do sprawdzenia płaszczyzny, choć nie zawsze wymagała obróbki

 

ja nie ogarniam sposobu badania szczelności Szotiego-dla mnie sprawa wygląda tak:jak nafta nie ucieka z odwrócownej głowicy to daję nową uszczelkę, sprawdzam płaszczyznę, dokręcam kluczem i składam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jadę w teren :crossy:

 

 

kocham takie osoby

zawsze w prezencie $$ zostawiają :icon_mrgreen:

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica nie równa może być poprzez dokręcanie nie pokoleji szpilek. Głowica jest troche krzywa gdyż widać Np. że nie ma w tym miejscu śladu od uszczelki. Na godzine 10 mam zawieść głowice do planowania potem poskładam wszystko na nawoych uszczelkach i dam znać.

 

A co do tego sprawdzania naftą to mój błąd sorry ;x. Nalałem tylko tyle zeby sie zawory zamoczyły a nie dochodzilo do krawędzi. Po nalaniu do pełna wylewa sie przez tą nierównosć.

 

jaaaa pierrr ... no nie ma .. ciśnienia ja nie ogarniam. Głowica splanowana. Zawory dotarte. Wlewałem przez kolektory nie wycieka wlewałem na zawory też nie wycieka. Nowa uszczelka. Zakładałem normalnie rozrząd regulowałem wszystko dobrze a ciśnienia nie ma ! ; ((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłeś te dzwigienki? Tłoka nie zapomniałeś?;)

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ! ha ! mam cie ;D nie wiem jak kiedy ale pierścienie przywarły do tłoka .. ale przy społawianiu silnika było ok. wyczyścilem rowki z nagaru pierścienie po ruszeniu paznokciem powychodziły ; ) Oczywiście ciśnienie jak ta lala ; ) Moto pali i jeździ super ! ;) dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...