Skocz do zawartości

Caberg V2X Carbon


P3NNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przywituję się tutaj z racji pierwszego postu- czołem:)

 

Czy jest ktoś w stanie przedstawić wady/zalety Caberg'a v2x carbon? Ma to być mój 1. kask. W sklepie polecają mocno za to w sieci informacji mało, zagramaniczne fora ubogo przedstawiają ten model-bo i nowy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Własnie go kupilem ale jeszcze nie mam fizycznie. Testy niestety zaczne w przyszłym sezonie z wiadomego powodu - zima. Kupilem bo jest z carbonu i mi pasi do motoru a jaki bedzie w praktyce to nie wiem. Spodziewam się jednak, ze duzo lepszy po TR1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem w nim i zapewno stanie się to z nowym sezonem. Generalnie kask bardzo ładny:)

Wykonany z zachowaniem dbałości o szczegóły. Fajnie chodzi blenda bo spotkałem się z kaskami w których ten wihajster chodził ciężko jak drzwi od stodoły co więcej był na tyle mały że czasem ciężko było go wyczuć, tu tego problemu nie ma.

Jest lekki, mój egzemplarz waży nieco ponad 1300g

Fajnym (niefajnym) rozwiązaniem jest taki trójkąt uszyty z warstwy gąbki i poliestru zaraz na brodzie dzięki czemu powietrze z dołu nie wdziera się do środka ale minusem jest to że wilgotne powietrze zostaje w środku przez co wizjer paruje go głębszym wydechu w związku z czym od razu trzeba nakleić CityFoga, który de facto jest w zestawie od razu. Miałem na głowie KBC kolegi, nie jakiś wysoki model ale tak szybko nie parowała szyba jak w Cabergu, pewnie za sprawą tego materiału ale no jest antifog więc nie powinno być problemów- sam go nie nakleiłem jeszcze bo nie jeżdżę więc nie ma sensu. Dla mnie bardzo ważne przy jego wyborze było to że jest przystosowany dla okularników- ma bowiem cieńszy materiał w wyściółce tu gdzie idą oprawki od okularów.

Za swój zapłaciłem 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmartwiłeś tym parowaniem ale rozumiem, ze jak się naklei to cos co jest w zestawie to powinno byc lepiej? Ja kupiłem nowy na e-bay za 515zł w UK i wysyłka mnie wyjdzie 160zł. Trafiłem od osoby prywatnej bo normalnie są duzo drozsze.

 

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330640164989&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:PL:1123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<700zł to co ja tu wyskakuje ze swoją okazyjną ceną:) aczkolwiek rysa w opisie i tak by mnie odstraszyła ale tak już mam. Widziałem to malowanie w sklepie i strasznie mi się podobało ale nie było mojego rozmiaru i musiałem czarny zakupić.

Czytałem test tego CityFoga gdzieś na motogenie bodaj i wypadł świetnie więc się nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy można zaryzykować założenie pinlocka. Gdyby był tu taki sam wizjer jak w V2R, to można założyć szybę z pinami z modelu Ego, ale tu jest trochę inne mocowanie, więc taki pinlock + wiercenie otworów załatwi sprawę (przerabiałem u siebie w Scorpionie :buttrock:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry zakup za śmieszne pieniądze Panowie...

Tak się składa że mój brat ma V2X w limitowanej edycji na 35 lecie caberga. Kask jest dobrze wykonany i cichy(zrobił w nim około 10 tysięcy i bardzo go chwali-tak przy okazji dostarczony fog jest bardzo skuteczny). Miał to być popis możliwości caberga i myślę po testach wychodzi że nie mają się czego wstydzić. Dziwić może trochę otrzymanie przez ten kask tylko 3 gwiazdek w testach sharp, tym bardziej że V2R ma ich aż pięć. Dobra rada jest natomiast tak żebyście uważali i nie upuścili kasku na ziemię. Lakier którym pokryty jest carbon przy upadku potrafi pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo ważne przy jego wyborze było to że jest przystosowany dla okularników- ma bowiem cieńszy materiał w wyściółce tu gdzie idą oprawki od okularów.

Nie wiem czy V2X różni się pod tym względem od V2R, ale jeśli to jest ten sam kask, tylko zrobiony z karbonu to w ogóle nie jest przystosowany dla okularników. W miejscu gdzie znajdują się uszy w kasku w ogóle nie powinno być wyściółki. Jeśli jest, nawet cieńsza, to raczej będzie uciskało.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się zdawało, ale jednak V2R i V2X różnią się bardziej niż tylko sam materiał. V2R jest taki sobie i w tej kasie bywają lepsze kaski, ale skoro V2X można wyrwać za takie kwoty jak mowa powyżej, to warto choćby dla jego masy i folii antifog w komplecie :).

PS. Miejsce na okulary to też inna sprawa - np. w Justissimo, gdzie jest zaznaczone miejsce na oprawki (!) i tak nie wszystkie się mieszczą. Zresztą to nie jest tak oczywiste :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej będzie uciskało

mnie nic nie uciska a mam oprawki niezbyt przystosowane do kasku: szerokie, odstające. Mierzyłem v2r i nie było komfortowo w nim.

Ktoś mi mówił co do Sharpa żeby gdzieś w preferrenacjach zmienić filtr cen i wtedy wychodzi v2x z 5-oma gwiazdami- ale to tylko zasłyszane, nie sprawdzone.

Z resztą teraz mógłby się okazać totalnym bublem z papieru- wydałem kasę i pozostaje mi go ujeżdżać. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobry na pewno. Ostatnio ugniatałem sobie głowe w Airohu TR1 i po tym badziewiu na pewno ten bedzie lepszy. Okularów nie nosze wiec problem z bańki. Jak do mnie w koncu dopłynie to podziele sie wrazeniami. Angol wyslal w poniedziałek, ciekawe ile to potrwa ale obstawiam dwa tygodnie jak byk. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok, dzisiaj dostałem pake z kaskiem. Bardzo mi się podoba, wykonanie, wygląd, wygoda........wszystko super. Oczywiscie najwazniejsze wyjdzie jak w nim pojezdze ale to nie teraz. Wstawiam kilka fotek. Na pierwszej widac rysę za 600zł. Mysle, ze bylo warto tyle dac za taka jedna ryske, innych nie znalazłem :icon_razz:

 

bikepics-2303615-full.jpg

bikepics-2303619-full.jpg

bikepics-2303618-800.jpg

bikepics-2303617-full.jpg

bikepics-2303616-full.jpg

Edytowane przez Ksylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...