Skocz do zawartości

Nowy Olej


ucizze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie no jaja jakieś, albo źle czytam:

 

K&N 138 $12 62*.315*1.52 59 Nitrile Nitrile C+* C Made by Hi Flo.

 

K&N zrobiony przez Hiflo?

Zresztą jakość Hiflo nie gorsza "An average filter at a competitive price." :icon_biggrin:

Edytowane przez Iwo

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz najpierw jak jest na zimnym silniku. Jeżeli olej mieści się w normie to jest ok. Przecież właśnie dlatego poziom oleju sprawdzasz na zimnym silniku (w większości motocykli - wyjątek z tego co wiem to moto z suchą miską olejową jak np TDM850)

 

Co do oleju do wg mnie nie ma za dużej różnicy czy będzie to 15w-50 czy 10w-40. Ten pierwszy zapewnia dobre właściwości przy temperaturach -15 stopni C (w stosunku do -20 przy 10w-40). Więc jeśli ktoś jeździ w dodatnich temperaturach tylko nie powinien odczuć różnicy między rozruchem przy oleju 10w-40 i 15w-50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko wlałem zbyt duża ilość oleju tzn po rozgrzaniu motocykla jest ponad kreskę max w wizjerze. I moje pytanie czy odciągnąć to szczykawką czy może zostawić i nic z tym nie robić?

 

Jak różnica nie jest większa niż te 0,3 litra ponad górną kreskę (wlewałeś to chyba wiesz) to olej.

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak take ale czy to nie szkodzi? mam zamiar przed zima wymienić płyn chodzący oraz płyne hamulcowe nasmarowac łancuch olej zrobiony zatankowac do pełna zakleić rurę wydechową przykryć moto i do wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz najpierw jak jest na zimnym silniku. Jeżeli olej mieści się w normie to jest ok. Przecież właśnie dlatego poziom oleju sprawdzasz na zimnym silniku

 

 

 

instrukcja obsługi prawdę ci powie. jak na razie we wszystkich pojazdach jakie miałem (motocykle i samochody) było podane mierzenie na ciepłym, nie gorącym ale ciepłym silniku mniej wiecej 10-15 min po jezdzie.

 

poziom oleju ma sie mieścic pomiedzy min a max i wszystko co powyzej jest niekorzystne dla silnika.

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...