Skocz do zawartości

Tankowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie długo chcę sobie kupić NSR-kę 125 dwusuwa . I mam pytanie jak załatwia się sprawę tankowania, no bo wiem że skutery w większości same mieszają, a domyślam się że np NSR-ki tak nie mają. Więc pytam jak wygodnie można to zrobić? :eek:

Edytowane przez GLIN4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo z olejem w odpowiedniej proporcji miesza pompa mieszalnikowa. Inaczej się zwie dozownikiem. W zależności od obciążenia stosunek paliwa do oleju ulega zmianie. Trzeba jedynie o nią dbać. Czasem może być potrzebna regulacja. Sprzęty z "ręczną" opcją mieszania paliwa i oleju to już historia. Kto by tam teraz miał na to czas i cierpliwość.

Edytowane przez marvin_1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo matko do baku lejesz benzynę do małego zbiorniczka olej . Miesza się to tak jak napisał marvin. Jak się zainteresujesz to możesz czasem sprawdzić czy to wszystko działa(chociaż może lepiej niech to mechanik zrobi), a jak się nie zainteresujesz to tylko tankuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęty z "ręczną" opcją mieszania paliwa i oleju to już historia. Kto by tam teraz miał na to czas i cierpliwość.

 

 

AAatam historia. Mam kilka takich sprzętów co to Mixol muszę na bagażniku wozić. Takie są najlepsze, polskiej produkcji oczywiście. :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio będąc we Włoszech widziałem dystrybutory z mieszanką w różnych proporcjach np: 1:25 i 1:50.Tak że sprzęty bez dozownika to jeszcze nie historia.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takie to uciążliwe, odmierzyć 100ml oleju, chlapnąć to do baku i do tego benzyny dolać? Dzisiejsze oleje są tak mieszalne, że wystarczy wlać je do baku przed wachą i strumień z dystrybutora.

Mieszaj sam jak Motór przykazał. Już 2x miałem okazję naprawiać sprzęta takiemu, co to dozownikowi zawierzył i się potem zdziwił. Jak dla mnie mieszalnik jest jednym z tych dziwnych dodatków do moto, których jedynym przeznaczeniem jest się kiedyś zepsuć daleko od domu.

 

Mixol? Niee, kup półsyntetyk jakiś. Niby cena 16 a nie 12 zł za litr, ale miesza się go mniej, nie dymi tak, świecy i głowicy nie okadza.

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...