Skocz do zawartości

Kawasaki zzr 1100


LisuKostrzyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas hamowania awaryjnego (Kotek na drodze :D) stało się coś z wentylatorem. Przestał działać. Przewody całe sprawdzałem czy idzie napięcie i czy nic się nie odczepiło wszystko gra. wentylator spalony nie jest na krótko działa. ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Osobiście wydaje ni się że może to być wina zablokowanego termostatu. Wolał bym jednak spytać się czy ktoś miał podobną sytuację i jaka mogła by być inna przyczyna zanim wezmę się za rozbieranie. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę sprawdzić czy działa czujnik temperaturę pokazuje normalnie a nie wiem w jaki inny sposób mógł bym to sprawdzić i zrobić nie mając zielonego pojęcia co z czym się je :)gdyby ktoś był na tyle dobry żeby napisać jak się za to zabrać był bym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę sprawdzić czy działa czujnik temperaturę pokazuje normalnie a nie wiem w jaki inny sposób mógł bym to sprawdzić i zrobić nie mając zielonego pojęcia co z czym się je :)gdyby ktoś był na tyle dobry żeby napisać jak się za to zabrać był bym bardzo wdzięczny.

Wykręć czujnik, podepnij do niego multimetr i ustaw na "przejście" i podgrzewaj czujnik(możesz w oleju jadalnym), jak jest sprawny to po osiągnięciu odpowiedniej temp będzie "piiiiiiiiiip" z miernika (oznacza toże czujnik zamknął obwód) :icon_razz: A temp włączania dla twojego motocykla znajdziesz w manualu. pozdro

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że woda będzie za chłodna , w chłodnicy panuje ciśnienie przez co woda/płyn wrze w wyższej temp niż 100 stopni i czujniki przeważnie też mają wyższą temp "zwarcia"

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej odłączyć przewody od czujnika i je zewrzeć???? Jak jest uwalony czujnik to wentylator zacznie się kręcić, jak się nie będzie kręcił to bezpiecznik sprawdzić. Żeby wykręcić czujnik to jest w diabły roboty, a odpiąć i zewrzeć kabelki to minuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej odłączyć przewody od czujnika i je zewrzeć???? Jak jest uwalony czujnik to wentylator zacznie się kręcić, jak się nie będzie kręcił to bezpiecznik sprawdzić. Żeby wykręcić czujnik to jest w diabły roboty, a odpiąć i zewrzeć kabelki to minuta.

Czujnik nie musi być od razu całkiem zepsuty, może "oszukiwać"

PS: W sumie to nie jest czujnik tylko włącznik tak naprawdę :icon_razz:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...