Skocz do zawartości

Niesłuszny mandat


GrzesQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Po drugiej stronie lasu są ludzie tacy sami jak my". Takie zdanie zapamiętałem z bajki, którą czytała mi babcia.

A rozumiem to tak:

T policji pracuje tyle samo buraków ile przypada na 1 statystyczny metr kwadratowy ludności w Polsce. Tyle samo alkoholików, fajnych gości i ludzi na poziomie. Z Chin ich raczej nie przywożą. Rekrutuje się ich ze społeczeństwa.

Czy można takiego pociągnąć do odpowiedzialności z skłądanie fałszywych zeznań jak to ktoś zaproponował? Pewnie tak. Kopać się z koniem też można. Można przegadać K. Wojewódzkiego. W teorii wszystko jest możliwe. Ale fakty są takie, że taki gliniarz ma trochę większe doświadczenie z Sądem i próby wygrania na tym polu muszą skończyć się porażką.

Wierzę, że ukarano Cię niesłusznie. "Dirty Hary" popełnił błąd. Jednak obawiam się, że my tu w 100 ludzi nie wymyślimy tylu argumentów obrony ile on sam żeby cię pogrążyć. Dość tanio dostałeś lekcje. Następnym razem nie podpiszesz i spokojnie wyjaśnisz w Sądzie jak było. I wygrasz. O ile sądzia będzie motocyklistą. Czego Ci serdecznie życzę.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korovlov - daję Ci plusa za Twoją wypowiedź. Doskonałe podsumowanie wg. mnie.

Co do wygranych spraw: 3 sprawy miałem z policją w sądzie i 3 wygrałem. Może trafiłem na sędziego - człowieka a może nie.

Zawsze warto walczyć o swoje.

Jestem dowodem, że można icon_biggrin.gif

 

PS. Policja najczęściej wygrywa tym, że większość z nas mówi:

"Z nimi nie wygrasz".

Szanujcie się flesje.gif

Edytowane przez Handelson

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podając takie informacje wskaż z łaski swojej rzekomą podstawę prawną. bo to nie pierwsza o tym dyskusja

jsz

Miałem taką sytuacje, 500zł i 16 pkt , jak się potem okazalo niesłusznie(powinienem dostać 6pkt), byłem na policji i tam powiedziano mi że w ciągu 7 dni moge się jeszcze odwołać od podpisanego mandatu. Niestety było już za późno.

 

Paragrafów na to nie mam i nawet nie szukałem.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie kiedys sam rozlozylem mandat na raty. W terminie zaplacilem pierwsza rate, miesiac pozniej druga, dwa miesiace pozniej trzecia i... zanim zdazylem wplacic ostatnia rate przyszlo mi wezwanie z Urzedu Skarbowego.

Takze 2-3 miesiace po fakcie otrzymania mandatu juz mieli mnie na tapecie :].

 

Inna rzecz, ze w wyznaczony dzien wizyty w US wplacilem ostatnia rate i zamknalem usta urzednikowi potwierdzeniem przelewu. Nic wiecej ode mnie nie chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką sytuacje, 500zł i 16 pkt , jak się potem okazalo niesłusznie(powinienem dostać 6pkt), byłem na policji i tam powiedziano mi że w ciągu 7 dni moge się jeszcze odwołać od podpisanego mandatu. Niestety było już za późno.

 

Paragrafów na to nie mam i nawet nie szukałem.

 

Odwołać od mandatu masz prawo, ale nic z tego nie wynika. W sądzie usłyszysz wyrok:

"W związku z tym, że prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie, a w tej sytuacji został on nałożony za czyn który wg paragrafu ble ble ble kodeksu wykroczeń ble ble jest wykroczeniem i podlega karze, nie ma podstaw, aby ów mandat uchybić. Wyrok jest prawomocny"

 

Efekt końcowy: 500zł i 16pkt na Twoim koncie.

Nawet jakby tam było 20000 i 58pkt to jak podpisałeś to sie z tym zgadzasz i już nic nie zrobisz.

 

Jest jedna zasada, którą nawet usłyszałem prywatnie po sprawie od sędziny. "Trzeba było mandatu nie podpisywać, proszę pamiętać jeżeli są wątpliwe sytuacje i da się zebrać jakiekolwiek dowody to lepiej iść do sądu. W tej sytuacji wg mnie wina była po Pana stronie, ale sąd ukarał by Pana mandatem max 200zł a nie jak to Pan dostał 500zł bo to przesada i kara nie adekwatna do wykroczenia."

Edytowane przez tostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna zasada, którą nawet usłyszałem prywatnie po sprawie od sędziny. "Trzeba było mandatu nie podpisywać, proszę pamiętać jeżeli są wątpliwe sytuacje i da się zebrać jakiekolwiek dowody to lepiej iść do sądu. W tej sytuacji wg mnie wina była po Pana stronie, ale sąd ukarał by Pana mandatem max 200zł a nie jak to Pan dostał 500zł bo to przesada i kara nie adekwatna do wykroczenia."

Tylko czy w przypadku nie podpisania mandatu powiedzmy tych 16pkt, (miałem już wcześniej 6 pkt), istnieje ryzyko że w sądzie policjantowi przypomni się jeszcze że np najechałem na linie ciągłą albo przekroczyłem prędkość(co może być nieprawdą)? Wtedy dorzuci jeszcze z 5pkt, sąd zatwierdzi i po prawku.

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w przypadku nie podpisania mandatu powiedzmy tych 16pkt, (miałem już wcześniej 6 pkt), istnieje ryzyko że w sądzie policjantowi przypomni się jeszcze że np najechałem na linie ciągłą albo przekroczyłem prędkość(co może być nieprawdą)? Wtedy dorzuci jeszcze z 5pkt, sąd zatwierdzi i po prawku.

 

prawo nie dział wstecz, jeśli proponowany mandat był za określone przewinienie, to na skierowaniu do sądu grodzkiego MUSI być to samo

a to że On sobie coś przypomni już nie powinno mieć znaczenia, dlatego warto przeczytać przed podpisaniem co Pan Policyjny tam naskrobał.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...istnieje ryzyko że w sądzie policjantowi przypomni się jeszcze że np najechałem na linie ciągłą albo przekroczyłem prędkość(co może być nieprawdą)? Wtedy dorzuci jeszcze z 5pkt, sąd zatwierdzi i po prawku.

 

Równie dobrze tobie się może przypomnieć że próbował na tobie wymusić wręczenie łapówki...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...