Skocz do zawartości

Zakup nowych KTM - wybór


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Krótko,zwięźle i na temat.

Wracam do jazdy w terenie i wiem, co chcę kupić, aczkolwiek nie ukrywam, że wypadłem całkowicie z tematu, ponieważ przez ostatnie 3 lata, to tylko ulica i tor, także nie wiem, jak się mają nowe sprzęty z żywotnością, serwisem itp.

 

Planuje kupić z kumplem 2 KTM-y 450 EXC Factory, nówki salonowe i pytanie do Was, czy skupiać się na tej marce, czy też może innej ? Honda ? Yamaha?

 

Motocykl ma służyć do zabawy w weekeny, teren raczej normalny, bez żadnego hardcoru.

Jak się mają nowe modele KTM 450 ???

Bardzo odstają od starych sprawdzonych konstrukcji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to aktualnie w testach najlepiej wypadly 350 - tki

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale mnie nadal interesuje opinia na temat silnika 450, bo jest chyba najbardziej uniwersalny i popularny.

Z drugiej zaś strony 350 to nowicjusz, więc nie znamy jeszcze jego bolączek, a na temat 450 na pewno ludzie się wypowiedzą, bo więcej jest użytkowników tych modeli :)

 

Czekam :)

 

PS. w grę wchodzi również silnik 530 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze ewentualne wady nie beda wieksze niz w innych silnikach KTM'a

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wr450f ?? ktm ma co chwila jakąś akcje serwisową w ostatnim czasie -niby nic za to nie płacisz ale nie fajnie jest musieć wozić gdzieś swój motocykl wymieniać........

 

530 ma gorszą opinię od 520 jeśli chodzi o awaryjność...

 

a wr klepią już od x lat-w 400 i 426 jakieś tam wady były teraz to już bardzo dopracowany motocykl.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem swojego czasu katem 450 i nie zamierzam zmieniać marki - już tak mam po prostu.

To jak z ducati - raz wsiądziesz i nie zamienisz na żadną inną markę.

Z drugiej zaś strony mój znajomy prowadzi salon i serwis od dosyć dawna Yamahy w Płocku i podejrzewam, że miałbym cenę + ewentualny serwis...

Zostaje jednak przy KTM.

Zobaczę,albo 350 albo 450 - dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie KTM'a

 

ale osobiscie rozwazyl bym tez Honde 450 CR

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio czytałem w jakiejś zagranicznej gazecie porównanie przez jakiegoś zawodnika wszystkich nowych modeli KTMa.

Pierwsze miejsce zajeła 300 2t, następne 450 a na trzecim miejscu 250 2t.

Na nowej 350 podobno jednak czuć małe niedostatki mocy. Ale za to jak ostatnio na takiej siedziałem to wrażenie lekkości tego motoru jest powalające. Jak crossówka 250 w czteropaku.

Ja na dzień dzisiejszy od kopa brał bym 300 exc. Lekka, mocna i ma rozrusznik elektryczny.

Lubie KTM'a

 

ale osobiscie rozwazyl bym tez Honde 450 CR

 

:crossy:

Ja mimo że jestem fanatykiem KTMa, jak bym kupował nowy sprzęt z salonu również brał bym pod uwagę CRF 450X.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od grudnia ubieglego roku jezdze 530 EXC, wiec silnik XC4. Przebieg 2000km, lacznie 65mh. Motocykl kupilem nowy w salonie, jak do tej pory zero awarii. Wszystko pracuje idealnie, pomimo ze motocyklem jezdze i po torze i po lasach i po asfalcie dojazdowki nawet po 50-100km na kolach. 450EXC pewnie bedzie troche szybciej wkrecac sie na obroty a 530 mocniejsze z dolu. Polecam jak najbardziej, ja jestem mega zadowolony.

Edytowane przez Kris_big
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :)

KTM 525 EXC, z przelotem akrapa, powiekszona chłodnicą, tuningowymi piastami i innymi mniej waznymi duperelami.

Motocykl generalnie w świetnym stanie, po kapitalce 17 mth temwu, nowy napęd,łożyska, oleje, płyny etc...

Do wymiany tylko uszczelniacz pompy wody, jak to bywa w wiekszości przypadków :)

 

Muszę kupić uszczelniacze z simmeringami, ale za cholere nigdzie nie moge znaleźć...

Pomoże ktoś ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje !

a czesci mozesz wysylkowo kupic tutaj :

http://ktmsklep.pl/

albo jak masz blisko do Wawy do zadzwon do 3Fun albo KTM-rally

 

katalog czesci tez mozesz u Wojciechowicza znalezc:

http://ktmsklep.pl/userfiles/file/pdf/463-exc-525-r-six-days-exc-525-six-days-06-silnik_en.pdf

Edytowane przez Kris_big
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...