Skocz do zawartości

FZR 1000 PROBLEM ROZRZĄD CZY COŚ


SRZMichał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejne pytanie po złorzeniu silnika od fzr 1000. Motor nie pali kupiłem nowy akumulator rorusznik był serwisie ... itp. W nim był do wymiany slizg od napinacza rorządu. Nie wiem czy dobrze ustawione zawory, ale raczej nie.....

Ustawiłem wałki do góry srubami i są tam małe nawiercenia. Wał ustawiłem tak jak po lewej stronie jest srubka, wykręciłem ją. A tam były dwa dziubki .. ustawiłem mniej więcej koło siebie... . Uwzględniłem także naciąg łańcuszka .... ze punkty polecą lekko na wałkach. Kręce silnikiem a tu się nie odzywa wlewam paliwo nawet od tyłu gazników to wywala większą dawkę w powietrze. To tak jakby był zle ustawiony rorząd. Które to punkty są do ustawiania rorządu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie po złorzeniu silnika od fzr 1000. Motor nie pali kupiłem nowy akumulator rorusznik był serwisie ... itp. W nim był do wymiany slizg od napinacza rorządu. Nie wiem czy dobrze ustawione zawory, ale raczej nie.....

Ustawiłem wałki do góry srubami i są tam małe nawiercenia. Wał ustawiłem tak jak po lewej stronie jest srubka, wykręciłem ją. A tam były dwa dziubki .. ustawiłem mniej więcej koło siebie... . Uwzględniłem także naciąg łańcuszka .... ze punkty polecą lekko na wałkach. Kręce silnikiem a tu się nie odzywa wlewam paliwo nawet od tyłu gazników to wywala większą dawkę w powietrze. To tak jakby był zle ustawiony rorząd. Które to punkty są do ustawiania rorządu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na 3 serwisówki lecz nie znalazłem tego może ktoś wie ??

 

Musi byc. Zarzuc linka do serwisowki.

 

Ustawiasz na T mark. Jesli nie wiesz gdzie jest to wykrec swiece na pierwszym cylindrze i ustaw tak wal zeby tlok byl w gorze. Zobacz na walki rozrzadu. Nie wiem jak tam, ale zazwyczaj sa kreski ktore powinny sie pokrywac z powierzchnia glowicy. Napisane EX, IN. Ex z przodu, In z tylu. Jesli nie jest na znakach to przekrec 360 stopni i zobacz czy jest T mark i znaki na walkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak znaki na zębatkach (rorządu) koło srub na wiercone otworki. Tylko nie wiem do czego dopasować do góry czy do obudowy głowicy ( do przodu głowicy czy do tyłu czy może jakiś punkty których ja przeoczyłem). Na dole na wale są dwa punkty na wale są pod dekielkiem co trzyma 3srubki .... ale sądzę ze to nie to. Obok jest sruba na płaski duży srubokręt. A po wyjęciu tej sruby widać koło zamachowe które ma nacięcie i od obudowy jest wystający dziubek. To by się zgadzało ale do czego dopasować rorząd u góry ... ??

Edytowane przez SRZMichał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... w FZR 1000 masz tak:

ustawiasz wał na T - pod śrubką masz w kierunku obrotu wału dwie kreski - obok jednej (drugiej w kierunku pracy silnika) masz znaczek T 0 jak nie umiesz to zrób jak jimmy radzi

wałek wydechowy najpierw - na kołnierzu wałka (taki jego element powodujący brak luzów wzdłużnych) masz nabitą kropkę - po złożeniu ma być w pionie - równo z nadlewem na mostku - przy skręceniem ustawiasz to o jeden ząbek mniej - po skręceniu będzie centralnie w punkcie

 

na koniec wałek ssący - tam też masz kropkę i nadlew na mostku - tutaj chyba nie musisz robić manewru z przestawieniem o ząb żeby wyjść dobrze. Pamiętaj żeby mostki z odp. momentem skręcić i nie pogubić tulejek. Załóż napinacz.

Po wszystkim kręcisz RĘCZNIE wałem MINIMUM 2 razy i sprawdzasz znaki czy się zgadzają - dopiero teraz możesz próbować odpalić moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nie mogę znaleść znaczka T ?

 

No to juz pisalem - ustaw pierwszy tlok w gorze i powinien byc na T. Czasami nie ma literki tylko poprostu jakies naciecie, znak, punkt.. Cokolwiek.

 

 

Raz tylko sie spotkalem ze sprzetem gdzie nie bylo zadnych znakow - moja CBR :icon_mrgreen: Wiec sam sobie zrobilem przed demontazem.

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...