Skocz do zawartości

Kawasaki ZXR 750 rok.89 - łańcuszek rozrządu


solidna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Kawasaki ZXR 750 rok.89 -i hałasuje łańcuszek rozrządu jak mozna własnymi siłami bez pomocy mechanika spróbowac go napiąć napinaczem ,co trzeba zrobić i czy to bardzo trudne abym się tego podjął osobicie. Co konieczne trzeba rozebrac aby to zpróbować zrobić ??Prosze o pomoc bo koszt wymiany jest dość duży!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypyszczam że masz automatyczny napinacz łańcuch rozrzadu, więc niebardzo jest sposobnośc aby go napiąć. Prawdopodobnie skończyły się możliwości sprężyny i nie mozę już bardziej wypchnąć trzpienia napinającego. W sumie to na chama to można by wypchnąć go ręcznie, ale jest to rozwiązanie chwilowe i w sumie to bym go raczej nie polecał, chociaż znam ludzi co całkiem sporo w ten sposób naśmigali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wymienić. Samemu się nie da bez dobrych narzedzi i zakuwarki (część = większośc serwisów jej nie ma i nawala przecinakiem, ja na szczęście dysponuję takim urządzeniem). Można liczyć na to, że napinacz sam zaskoczy, ale najlepszym wyjściem jest jednak wymiana łańcucha - jest wtedy spokój na kilkadzisiąt tysięcy, prawidłowo ustawione fazy rozrządu.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Ulitowałem się nad tobą:D. Aby przybliżyć ci różnice konstrukcyjne napinaczy manualnych i automatycznych zeskanowałe ci manuala (część)od mojej XJ 650. Są tam schematy oraz opis napinania. Zrobiłem to w PDF. Mam nadzieje że to ci pomoże.

 

Aby ściagnąc ten plik wejdz na.

 

www.edysk.com.pl

 

zaloguj się jako:

 

login: idahoda

password: 12kill

 

sciagnij z tamtąd plik: napinacze.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...