Skocz do zawartości

cbr 600 f4i czy cbr 600rr


Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam do kupienie a wlasciwie zamiany z doplata 1000pln honde cbr 600 rr z przebiegiem 14000tysi i z 2006 roku za swoja cbr 600 f4is z przebiegiem 41000 tysi z 2001 roku.ktora lepsza jako motocykl,nie patrzac na przebieg?warto sie zamienic,rr jest lepsza pod wzgledem technicznym jest silniejsza do f4i?podpowiedzcie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam do kupienie a wlasciwie zamiany z doplata 1000pln honde cbr 600 rr z przebiegiem 14000tysi i z 2006 roku za swoja cbr 600 f4is z przebiegiem 41000 tysi z 2001 roku.ktora lepsza jako motocykl,nie patrzac na przebieg?warto sie zamienic,rr jest lepsza pod wzgledem technicznym jest silniejsza do f4i?podpowiedzcie cos.

 

No proszę Cię!

Za 1000 zł na pewno warto zamienić moto na młodsze o 5 lat!!! (chyba, że "zwiedziło" ze trzy przystanki lub drzewa).

RR-ka jest bardziej zaawansowana technologicznie, mniejsza (w kontekście pozycji), mniej turystyczna, ale znacznie bardziej sportowa.

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc jest ta sama. RR z tego rocznika ma zawieszenie Upside-down co już stawia go znacznie wyżej pod względem prowadzenia. Moc 120 KM w obu wersjach:)

600 RR ma znacznie wygodniejszy zbiornik paliwa-szerszy-lepszy do prawidłowej pozycji-i ma wahacz tylny Pro-link, do którego można zamontować rolki do podnośnika i wiele innych fajnych ficzerów jak na przykład lampka shift-light:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monter dlaczego dziwna?zamiana z koleszka lub kupno o sprzedazy mojej.po znajomosci oczywiscie jeszcze wszystko do sprawdzenia,wiem ze lagi ciekna po wymianie oleju ale maja to naprawic w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak popatrzyłem po cenach na allegro i wychodzi, ze średnio to koło 3 tysi różnicy a ogólnie to koło 4-5 siękręci w zależnosci od egzemplarza. Owszem, są mniejsze różnice.

Jednak jeśli znasz moto to ok bo myślałem, ze to tak z głupia franza.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honde cbr 600 rr z przebiegiem 14000tysi i z 2006 roku za swoja cbr 600 f4is z przebiegiem 41000 tysi z 2001 roku.

Chłopaki, gdzie wy takie przebiegi trzaskacie?? :icon_eek:

 

Moc jest ta sama. RR z tego rocznika ma zawieszenie Upside-down co już stawia go znacznie wyżej pod względem prowadzenia. Moc 120 KM w obu wersjach:)

600 RR ma znacznie wygodniejszy zbiornik paliwa-szerszy-lepszy do prawidłowej pozycji-i ma wahacz tylny Pro-link, do którego można zamontować rolki do podnośnika i wiele innych fajnych ficzerów jak na przykład lampka shift-light:)

Rispekt :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc jest ta sama. RR z tego rocznika ma zawieszenie Upside-down co już stawia go znacznie wyżej pod względem prowadzenia. Moc 120 KM w obu wersjach:)

600 RR ma znacznie wygodniejszy zbiornik paliwa-szerszy-lepszy do prawidłowej pozycji-i ma wahacz tylny Pro-link, do którego można zamontować rolki do podnośnika i wiele innych fajnych ficzerów jak na przykład lampka shift-light:)

 

F4 i sport zawsze miała 110 koni a rr z 2006 ma 117 koni więc nie wiem skąd te 120 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F4 i sport zawsze miała 110 koni a rr z 2006 ma 117 koni więc nie wiem skąd te 120 ?

 

Skąd Wy te dane bierzecie?

F4i od zawsze miala tylko i wyłacznie 109 koni (80 KW).

Nie żebym się czepiał...

W praktyce zadaj sobie pytanie czy wolisz typowego sporta, czy sporta nadającego się na codzień i do turystyki. RR-ki z kufrem jeszcze nie widzialem...

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Wy te dane bierzecie?

F4i od zawsze miala tylko i wyłacznie 109 koni (80 KW).

Nie żebym się czepiał...

W praktyce zadaj sobie pytanie czy wolisz typowego sporta, czy sporta nadającego się na codzień i do turystyki. RR-ki z kufrem jeszcze nie widzialem...

Oba do turystyki się nadają tak samo. To znaczy średnio.

Trakcyjnie we wszystkim lepsza jest RR. Lepszy i nowocześszy motocykl. Oczywiście modele <2005.

A co do mocy to racja F4i 109 km, RR 117 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RRka jest moim skromnym zdaniem przyjemniejsza. Zawieszenie może nie jest topowe ale i tak o niebo lepsze od tego co masz w F4i. Pozycja dość podobna, ale w RR nieco bardziej sportowa, nadal jednak bardzo wygodna. Z wad to RRka nie ma dołu - wcale. W F4i jest z tym słabo a w RR dół nie istnieje. Ogólnie brałbym RR już z uwagi na sam zawias. No i trochę pedalsko wygląda, ale to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba do turystyki się nadają tak samo. To znaczy średnio.

 

Ciekawa opinia. Którym z tych dwóch modeli jeździsz na codzień? Jeździłeś drugim?

 

F4i daje radę i zaufaj, nic nie boli bardziej niż na B12. Przeloty po 800 km nie robią żadnego wrażenia. Z tyłu Givi Maxia 55l + tankbag i masz wyprawkę na tydzień do 10 dni. Na boki dokładasz sakwy (torby tekstylne) i masz wyprawkę na dwa tygodnie.

Kanapa w F4i jest typowo turystyczna (nie mam na myśli wersji Sport).

Podnóżki są znacznie niżej niż w RR, co tak kolan nie katuje. No i generalnie jest więcej miejsca = jest wygodniej w trasie.

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze f4is na co dzien(dzis k*rw... mnie burza zajebista zlapala po drodze z tyry,mokry jak pies dojechalem) a RR jezdzilem kilka razy moze ze 3 lub 4.kolana mnie bola juz na mojej chyba od podkulania wiec na rr bola jeszcze bardziej.zastanawiam sie bo juz mam prawko i bede latal z kobieta na jakies wyprawy na nastepny sezon(nie mialem prawka 3 lata i nie latala ze mna prawie wcale.)wiec moze f4 jest lepsza pod tym wzgledem rr mocniejsze ale nieznacznie,mocy mi starcza narazie ale czasem chcialoby sie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...