Skocz do zawartości

stuki w suzuki


damian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam mały problem chodzi o suzuki gsx600f rok 98

gdy przelanczam biegi to sa stuki, ale gdy robie to bardzo delikatnie to wszystko gra i cicho wchodzą, najbardzeij słychac 2 bieg i 3 a pozniej juz tak nie

słyszałem ze w suzuki takie stuki to normalka ale wole sie upewnic i poczytc porady fachoowców :)

a poza tymi stukami wszystko jest idealne i jak z igły ściągniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam suzuki gsx-600f z 2001roku (kupoione w 2002), przbieg ok 10 500 km -

szczerze mówiąc takie stuki to normalka

mozna z tym walczyć i odpowiednio manwerować gazem, ale mi to sie jeszcze nie udaje (wyszło kilka razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest różna prędkośc kół zębatych, lub czasami zła regulacja sprzęgła- ciągnie. Co do zgrzytów podczas włączania biegów to faktycznie są one bardzo powszechne w motocyklach i wynika to z minaturyuzacji skrzyń i braku miejsca na urządzenia hamujące tryby podczas załączania. Niekktóre motocykle mają cichutkie skrzynie( ale te nowsze). Sądzę że nie macie się co obawiać o wasze skrzynie, o ile biegi wam nie wyskakują nie zgrzytają po załączeniu. Co prawda zgrzyty i kliki nie są zbyt zdrowe dal skrzyni (a zwlaszcza dla sprzęgieł kłowych i zębów kół zębatych(jak cos takiego słysze to aż mi się odechciewa jezdzić),ale widac jeszcze się trzymaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przyslowie mowi "suzuki same stuki" mam gsx 600 f i tez cos tam w nim stuka z biegami mialem problem ale doszedlem do ladu.Zawsze w czasie jazdy zmiany biegow wciskalem sprzeglo do konca a teraz robie to do polowy moze nawet mniej i ze zdziwieniem widze ze wchodza gladko.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestem juz spokojny :) , biegi mi nie wyskakuja a sprzegło tesh chodzi idealnie i super sie nim rusza bez problemów prawie bez gazu

dzieki wszystkim za wypowiedz :)

pozdrawiam wszystkich i suzuki co ma same stuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestem juz spokojny :D , biegi mi nie wyskakuja a sprzegło tesh chodzi idealnie i super sie nim rusza bez problemów prawie bez gazu

dzieki wszystkim za wypowiedz :)  

pozdrawiam wszystkich i suzuki co ma same stuki :D

 

Polecam przejażdżke jakimś BMW - docenisz wtedy swoje stuki w suzuki przy zmianie biegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszanie prawie bez gazu może skończyć łańcuch (chyba)

 

 

Ruszanie bez gazu, czesto powoduje szarpanier łańcuchem. Zresztą to zależy od charakterystyki silnika i mocy przy niskich obrotach, a zwłaszcza od tego jaki to ty silnika i ile ma cylindrów. (np. singiel...ma 1 zapłon na 2 pełne obroty wału korbowego, i to przy małej amplitudzie na niskich obrotach powoduje szarpanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Zawsze w czasie jazdy zmiany biegow  wciskalem sprzeglo do konca a teraz robie to do polowy moze nawet mniej i ze zdziwieniem widze ze wchodza gladko.pozdr

 

Skrzynie Suzuki przy zmianach w `gore` wymagaja specyficznej techniki.

Gdy zamierzasz zmienic bieg `napinasz `stopa dzwignie prawie do momentu `wejscia` biegu - potem bardzo lekko wciskasz sprzeglo i w tym samym czasie wciskasz bieg. Wszystko trwa dokladnie 2 sekundy.

Z czasem mozna sprzeglo wyeliminowac calkowicie i tylko wciskac biegi przy wlasciwych obrotach.

Ja jako konserwatysta uzywam jednak (troche ) sprzegla.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...