Skocz do zawartości

Czy potrzebna synchronizacja gaźników??


loony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynjąc od poczatku - moja Yamaha ma zmieniony silnik na serce do FZR600. Osoba która dokonywała tego swap'u zdemontowala EXUP - zawór wydechowy. (bo sie nie bardzo mieścił :) ) Jako że chce mieć kompletny motor, kupiłem EXUP'a - używanego ale jest. Zamontowałem (wystarczyło lekko podszlifować mocowanie osłony) i.... teraz pytanie - czy konieczna jest synchronizacja gaźników po zamontowaniu tego ustrojstwa w wydechu ??

Wiem że przy wymianie samego tłumika często nie jest to konieczne, natomiast przy wymianie całego układu wydechowego jest to konieczne - tak twierdza producenci tłumików akcesoryjnych.

Zawór wydechowy powoduje większe zmiany niż tłumik - dlatego chyby będzie konieczne zsynchronizowanie gaźników ponownie, a pytam bo synchronizowalem gaźniki jakies... góra 2 miesiace temu i teraz wypadałoby ponownie - a koszty rosną :| Chociaz z drugiej strony, to jeżeli moto wreszcie ma zacząć jeździć jak powinno... (bo teraz na postoju przy gwałtownym odkręceniu gazu jakoś go dławi... i dopiero wchodzi na obroty - jazd testowych jeszcze nie było... ale moze dzisiaj)

Co sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumię to wakuometry mierzą podciśnienie w krućcach ssawnych...natomiast zastosowanie EXAUP-a nie powinno zmienić podciśnienia, gdyż podczas suwu dolotu zawór wydechowy jest zamkniety exaup nie powinien na nic wpływać. Tak więc moim zdaniem nie trzeba synchronizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Skoro chlopak wsadzil silnik 600 do ramy 400 , to po kiego groma exup- w 600 tego ni ma. Ja bym zalozyl wydech bez ixapa , a najlepiej od szescsetki i podregulowal gazniki. Kolega nie powiedzial od czego ma gazniki do tej 600 , bo jak zostaly stare to trzeba zrobic male szachu machu. . A zgadnijcie dlaczego stare wyscigowe OW1 nie mialy ixapa(w wersjio do wyscigu).Exup pomaga w zakresie dolnych i srednich obrotow, ale i tak wszystko musi byc dograne najlepiej jak to robia w fabryce na hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...