Skocz do zawartości

Rejestracja długo nieużywanego simsona


Goliat_97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem. Szukałem na google, ale tam nic nie znalazłem odpowiedniego... A sprawa wygląda następująco:

Brat kupił simsona jakieś 5-6 lat temu. Mam spisaną umowę i dowód rejestracyjny. Problem w tym, że nie został zarejestrowany na brata, i do tej pory, jest na tamtego gościa... Brat płacił kiedyś OC, ale chyba tylko na samym początku.. ;D Idzie zrobić tak, żeby nie zapłacić kary, za to, że w 30 dni po kupnie go, nie został przerejestrowany na brata, i nie płacić zaległego OC ? Z góry dziękuję, i sory, jeżeli nie w tym dziale umieściłem, ale jestem tutaj nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można przepisać umowy?

 

Rozumiem, że masz na myśli wcześniejsze znalezienie poprzedniego właściciela? Bo jeśli coś innego to zastanów się następnym razem zanim coś takiego napiszesz...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Myślałem, żeby spisać umowę, i podpisać się za tego gościa, bo i tak tego nie sprawdzą... Ale jak z OC w razie czego ? ...

 

 

Czytałem, że można iść do obojętnie jakiego agenta, kupić OC, i rejestrować. Wtedy nie doczepią się do nie ciągłości płacenia...

Tylko jak to będzie wyglądać, kiedy pokażę im umowę z przed 5-6 lat... ? Myślałem, żeby spisać umowę z bratem, i iść z dwiema, ale może lepiej podrobić podpis tego gościa, i iść z jedną ?

Edytowane przez Goliat_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przyjdzie KS i cię znajdzie po IP. Następnie zapoda twoje dane na policję. Za podrobienie umowy, grozi 5lat

 

Hehe, tak znajdzie po IP zwłaszcza jak piszesz z firmy gdzie za NAT-em jest kilkaset osób pod jednym IP. Oczywiście w takim wypadku wszystkich wezwą na przesłuchanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Myślałem, żeby spisać umowę, i podpisać się za tego gościa, bo i tak tego nie sprawdzą... Ale jak z OC w razie czego ? ...

 

 

Czytałem, że można iść do obojętnie jakiego agenta, kupić OC, i rejestrować. Wtedy nie doczepią się do nie ciągłości płacenia...

Tylko jak to będzie wyglądać, kiedy pokażę im umowę z przed 5-6 lat... ? Myślałem, żeby spisać umowę z bratem, i iść z dwiema, ale może lepiej podrobić podpis tego gościa, i iść z jedną ?

 

Jak masz ochotę Goliat pisać o swoich zamiarach przestępczych to się najpierw zastanów dzieciaku.

 

Hehe, tak znajdzie po IP zwłaszcza jak piszesz z firmy gdzie za NAT-em jest kilkaset osób pod jednym IP. Oczywiście w takim wypadku wszystkich wezwą na przesłuchanie. :)

Nieważne za natem czy nie, nie w tym rzecz.

 

Zajebią jednemu albo drugiemu sprzęt, przebiją numery i będą pisać umowy z podrobionymi podpisami a potem płacz bo na forum porady przeczytali.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet odnajdziesz poprzedniego właściciela , to zaległe OC i tak trzeba będzie zapłacić.Albo zrobisz to Ty , albo będą ścigać poprzedniego właściciela.Jak myślisz co się wtedy stanie?Poprzedni właściel przedstawi umowę spisaną kilka lat temu i zacznie sie młyn o podrabianie dokumentów.Zresztą jeśli poprzedni zachował się prawidłowo to już dawno zgłosił sprzedaż w wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela.W takiej sytuacji każda kombinacja z umowami grozi sprawą sądową o podrabianie dokumentów!Zastanów się więc dobrze zanim zrobisz coś głupiego.Jedyne co możesz zrobić to ponegocjować z ubezpieczycielem o umorzenie części składek.Jeśli chodzi o wydział komunikacji , to wprawdzie istnieje obwiązek przerejestrowania pojazdu w ciągu 30 dni ale ustawodawca nie przewidział żadnej kary za jego niedopełnienie - z tej strony więc nic ci nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...