Skocz do zawartości

Do zapalonych cruiserowców


DziadekJarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

VTX z 2003 z power commanderem i 12 tys przebiegu? ;) 12 tys razy ile?:) 12 tys podzielic przez 8 lat... Reszte sobie dopowiedz sam.

Co do wersji amerykanskiej - cala przerobka jesli koniecznie chcesz (nikt tego nie robi) to wlad lampy za okolo 50 pln plus 2 zarowki jednowloknowe do migaczy. Moj Road Star mial licznik zarowno w milach jak i km wiec to nie problem a i w elektronicznym pewnie przy pomcy kombinacji przyciskow mozna to zmienic.

Co do przerobek - cala w tym uciecha a Rider jest tu bardzo wdzieczny. Zmieniasz pare bzdur i juz moto indywidualne. Mocy Ci nie braknie, moment straszny a na odpowiednich wydechach to muzyka dla uszu.

Silnik nie do zarypania, z chlodzonych powietrzem naprawde najlepsze Vki, dodatkow yamaha akurat ma mnostwo a i aftermarketowe sa bardzo gustowne. Pod tym wzgledem niestety VTX wypada blado.

Co do VTXa 1300 - Jarek moto bardzo dobre i wdzieczne - jedyna wada to hamulce ale da sie przyzwyczaic.

 

M2804681_1.jpg

no ładna, ale to chyba duże :icon_eek:

Naprawde piekne moto - na zywo wyglada lepiej, a czy duze - nie ma zle - dlugi jest ale za to niski.

No i gra odpowiednio. :)

No a smaczki typu zaciski i ich umiejscowienie, mocowanie tylnego blotnika itd. Jak na japonca to yamaha jest lata swietlne przed honda - wystarczy spojrzec na szczegoly silnika. Honda dala niestety tylko popis przy Rune.

Edytowane przez vpower

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy nie jest zbyt podobny do tego?

 

Harley%20Rocker%20C.jpg

Ta sama moda. HD juz przestal oferowac Rockera choc mial pare smaczkow. Jak znajde to wkleje porownanie wlasnie Ridera, Rockera i Victory. Werdykt byl jednoznaczny.

No i test:

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/mainstream-chopper-shootout-69801.html

 

A co do Ridera:

ladna galeria ze strony ymaha motor usa

http://www.starmotorcycles.com/star/starvbs/StarVBSBike.aspx?id=3270&gid=9&pg=1&y=c

 

Dla znajacych angielski:

In the case of Star's Raider S, this bike would have ranked very high based solely on the performance-oriented categories. Looking at it as objectively as possible, the Raider simply out-classes the other two with its huge 113ci engine, and it possesses all the braking power in the front that the other two are pressed to match when applying front and rear. It’s comfortable, has the suspension to make longer rides possible, has unmatched chassis stability and a glitch-free transmission. Sure, for the most part the Raider trails the Rocker's looks, and it's a kind of a toss up with the Victory, but the ridiculous evaporative charcoal canister and horn bolted out in the open in front of the shifter doesn't help the Raider’s case.

Nie zebym sie upieral - ale to jest klasa sama w sobie i glowna jego wada jest to ze wyprodukowala go yamaha a nie HD.:)

Edytowane przez vpower

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest fajne w tym Riderze, to wcale nie czuć go... To znaczy jest taki zbity i poręczny. Co do VTX z 12000 km, to jasne jest, że raczej ściema. Ja więcej robię w sezonie. Tym bardziej ślady na nim o których pisałem wskazują na duuużo więcej.

No bo to generalnie mocna strony yamahy. Niby wielkie moto a jada jak po sznurku. Rider byl wlasnie na tle konkurentow chwalony za super hamulce (przod lepiej hamowal niz przod i tyl u konkurentow), wygodny (na dluzsze trasy) oraz stabilne zawieszenie. Ze swojej strony jako bylego uzytkownika Yamahy Road Star 1,7 moge dodac, ze silnik jest nie do zarypania, ma powloke ceramiczna wiec odprowadza dobrze cieplo, skrzynia jest osobno, naped pasem bardzo cichy i wytrzymaly, czesci tanie (typowe) i trzeba sie postarac by cos popsuc. Smarowanie z polsucha miska olejowa wiec tez plus. Ja bym bral - samemu mi sie podoba.;)

 

O! Uuuuuu! Dokładnie takie coś chcę...! Cudo!

Hmm. No to niestety trzeba pooszczedzac.:) To jest przerobiony Rocker.Zastanawiam sie czy nie jest na sztywnym tyle bo w Rockerze caly wahacz chodzi a nie pasuje mi to z tym zdjeciem.:)

http://moto.allegro.pl/motocykl-harley-davidson-rocker-c-fxcwc-okazja-i1825213990.html

Ja bym chcial:

http://www.starmotorcycles.com/star/starvbs/StarVBSBike.aspx?id=3080&gid=9&pg=3&y=c

 

A jesli juz Customa to na bazie HD ale nie seryjnego jak Rocker ale cos zbudowanego od podstaw.

No chyba ze masz kase na Big Doga. :)

Edytowane przez vpower

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie ponownie,

 

Co prawda jeszcze nie zakupiłem nowego sprzętu, ale przynajmniej ustaliłem co chcę.

1. Yamaha Raider

2. Yamaha Warrior ( ale chyba tak żeby pojeździć sezon i jednak iść w kierunku Raidera )

3. Honda VTX, ale pod warunkiem, że będzie to super fajny customowy egzemplarz. Potem iść w kierunku Raidera ;-)

 

Teraz szukam miejsca w Polsce, gdzie odkupią ode mnie haykę i dadzą mały kredyt na Raidera...

Dziękuje Wam wszystkim za pomoc w decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jasne, tylko że mnie to właśnie odpowiada:) ja chcę się w to bawić, zdaję sobie też sprawę z kosztów i się na nie godzę...

 

Jak na razie... w najbliższej przyszłości, o ile się przesiądziesz na chroma...tyż będziesz ze szczoteczką zapieprzał:)

======================================================================================

Hallo Dziadku Jarku, jestem nowym motocyklistą i miałem do niedawna podobne problemy, może raczej przemyślenia, jak Ty. Prawo jazdy na moto zdałem dopiero 10 listopada br i moja maszyna "armatura" Suzuki Boulevard C50T, jak to się pięknie w slangu forumowiczów nazywa, jest moją pierwsza jednośladową miłością w życiu (pomijając epizod nowej wtedy, wystanej w kolejce w Poznaniu Motorynce, a następnie także nowiutkim skuterem Piaggio NRG 50 ccm od Jurka Mielocha (bez stania w kolejce 8 godz)). Wybierz się do Pana Wojciecha Hause do podwarszawskich Broniszy (spod Jego salonu widać Pałac Kultury w Warszawie) i obejrzyj ofertę cruiserów (całość na motomoto.pl; firma nazywa się POLKOM). Ja zakupiłem tam moje pierwsze moto w życiu, cruiser 805 ccm, coś czego szukasz. Nie tylko znajdziesz tam super wybór motocykli, ale jak naprawdę w niewielu salonach nieautoryzowanych, spotkasz się z niezwykle profesjonalna, miłą i nad wyraz uprzejmą obsługą w osobie Pana Wojciecha Hause. Rozmawiaj z właścicielem, a będziesz niezwykle zaskoczony możliwościami negocjacji, a ponadto rabatami na akcesoria, kask, odzież itp. Jestem niezwykle cierpliwy, uparty i konsekwentny w poszukiwaniach najlepszych ofert (wychował mnie rynek niemiecki). Firme POLKOM znalazłem w internecie na otomoto.pl i allegro i nigdy już nie dokonałbym zakupu gdzie indziej. Nie mam żadnego interesu w wychwalaniu tego właśnie salonu, ale tak znakomicie obsługiwano mnie tylko w Niemczech i Austrii i to tez nie zawsze (a jestem niemieckojęzyczny), w Szwajcarii odrobinę gorzej. Wejdź na stronę Polkomu, zatelefonuj do Pana Wojciecha, pogadaj, powołaj się na klienta z Poznania, który w październiku zakupił Suzuki Boulevard C50T biało - niebieski (nowy) i przekonaj się, pozdrawiam serdecznie, daj znać, gdy już coś zakupisz !!! Szczęśliwego Nowego 2012 i szerokości !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch moich znajomych kupiło plokomu motocykle i rzeczywiście byli zadowoleni z zakupu .

 

Ja też szukałem moto i odwiedziłem sprzedawcę przesłał mi zdjęcie moto i propozycję ceny za maszynę , a ja zaproponowałem za moto o parę pln mniej od sugerowanej i co gości z polkum już się nie odezwał .

Czy wyglądają negocjacje cenowe ?

Oczywiście trochę szukałem i czekałem i maszynę kupiłem od prywatnego właściciela w stanie nominalnym z 2000 km przebiegu .

 

Te Twoje c50 nówka z 2009 roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Twoje c50 nówka z 2009 roku ?

==========================================

Kolego poleć przy okazji do Kanady, Stanów lub Ameryki Płd., także w Australii nadal znajdziesz w salonach motocykle fabrycznie nowe z 2009 czy 2010. To są nowe maszyny, z zerowym przebiegiem. A jak Ci szczęście dopisze, znajdziesz absolutną nówkę z 2008 roku i uzyskasz olbrzymi rabat, sprzedawca będzie chciał się pozbyć sprzętu i jeszcze otrzymasz pełną fabryczną gwarancję !!! Powodzenia, za 42 minuty Nowy Rok...

Edytowane przez Adolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak dobrze radzisz to pewnie znasz rynek w US i na pewno wierz że moto nowe objęte gwarancją w US nie będzie jej posiadać u dilera w Polsce na terenie UE .

Zamiast się rozpisywać odpowiedz na pytanie , Te Twoje c50 to 2009 r?

A żeby kupić nowy motocykl z stanów nie trzeba ta latać :icon_mrgreen:

A poniżej stronka gdzie można kupić nową maszynę nawet z 2006r

http://www.cycletrader.com/motorcycle-types/search-results?vrsn=links&format=type

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Myślę teraz gdzie na to wsiąść i przetestować. To jest dopiero wyzwanie.

 

Pójdź sobie po prostu, któregoś pięknego dnia do jakiegoś większego salonu Hondy i wysęp jazdę próbną.

 

Witajcie ponownie,

 

Co prawda jeszcze nie zakupiłem nowego sprzętu, ale przynajmniej ustaliłem co chcę.

1. Yamaha Raider

2. Yamaha Warrior ( ale chyba tak żeby pojeździć sezon i jednak iść w kierunku Raidera )

3. Honda VTX, ale pod warunkiem, że będzie to super fajny customowy egzemplarz. Potem iść w kierunku Raidera ;-)

 

Teraz szukam miejsca w Polsce, gdzie odkupią ode mnie haykę i dadzą mały kredyt na Raidera...

Dziękuje Wam wszystkim za pomoc w decyzji.

 

Ten Warior to całkiem niezły sprzęt i kosztuje tyle co esencja wioskizmu-frędzlizmu o nazwie "Chonda Szadoł". Ma tylko trochę zje*ane tłumiki.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...