Skocz do zawartości

Zamieniłem 2 koła na 4


amdia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eee, tak sobie piszę o wszystkim i niczym. Ale jestem tu od dawna i cały czas śledzę co się nowego dzieje. Póki co skończyłem przygodę z motocyklem po ośmiu latach. Sprzedałem mojego idealnego Triumpha. Niestety po operacji i ingerencji chirurga nie mogę używać kasku i to jeszcze potrwa spory kawał czasu. Do tego na sporcie zaczęły mi "wysiadać" stawy i kregosłup. No cóż - zamiast motocykla kupiłem sobie do zabawy kabriolet MG - moja wymarzona marka i model z lat młodości. Świetna zabawka z silnikiem 1,8 umieszczonym centralnie za siedzeniami, 120 KM, auto rocznik 2001. Można spalić gumy, powariować trochę - to nie to samo co motocykl i jego 150 KM ale nie jest źle, odejście ma też niesamowite - taki mały roadster.

W pszyszłości jak zdrowie pozwoli (niestety czuję już te moje 61) chcę jeszcze "pomęczyć się" na HD Street Bob. Zobaczymy.

To tyle. Pochwaliłem się i cześć. Pozdrawiam wszystkich, jp.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa6ed980502b20c4.html

post-32775-0-59105000-1313567478_thumb.jpg

Edytowane przez amdia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie psuje sie? Podobno sa to awaryjne samochody. Ale fakt, zwracaja na siebie uwage.

Silnik Rover, takie same (na tej samej bazie) są między innymi w Landach, Roverach, MG - inne modele, były też w Polonezach.

Ja robiłem uszczelkę pod głowicą, rozrząd (normalne po kupnie), wymieniłem taż sprzęgło, filtry, płyny i takie tam drobiazgi. Niewiele jest tych samochodów, można kupić niektóre tanio ale uszkodzone itd. Części są wszystkie jakie się tylko chce od ręki, ceny części są w porównaniu z innymi śmiesznie tanie, w razie czego elementy karoserii też idzie dostać szybko i niedrogo.

Miałem w swojej karierze kiedyś w latach 80-tych Mini Austina 850 ale zawsze chciałem mieć Morrisa MG kabriolet. No i mam i nie żałuję. Ale z czasem sprzedam albo zamienię na HD. Chociaż i tu mam "wiatr we włosach", fajnie jest poszaleć z otwartym dachem, moja żona mówi że to szpanerstwo i obciach - ale ja to lubię. Brakuje mi hardtopu ale z czasem będzie a zimą MG i tak będzie sobie odpoczywać w garażu.

Auto kupiłem na początku czerwca, zrobiłem nim kilka dłuższych tras, jeżdżę też na codzień do pracy - jak dotąd bezawaryjnie. I tak ma być.

Zawieszenie hydrauliczne, twarde sportowe, ogumienie 215 niskoprofilowe na felgach 17". Na autostradzie i równym asfalcie fajnie. Ale na wybojach i w koleinach trzęsie i trzeba uważać.

To tyle z ciekawostek, dużo info jest na forum roverki.pl.

pzdr, jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jp to Twoje inicjaly? :D

Hmm, zgadza się. Taki mam zwyczaj i dotychczas nikomu to nie wadziło - podpis standardowy to odruch, "amdia" - nadał mi kiedyś automatycznie jako użytkownikowi system przy reanimacji serwera(jeszcze novell) i tak już zostało. "jp" to od Jan Pawlak, e-mail też jest [email protected]

Czy to ma jakieś znaczenie ?

pzdr, jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki naszej "złotej polskiej młodzieży" ten skrót wywołuje ostatnio niezbyt fajnie skojarzenia po prostu.

Gratuluję niepospolitego jeździdła i życzę powrotu na dwa kółka.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...