Skocz do zawartości

Jawa 350TS - czy warto kupić?


ForestRun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, Użytkownik MZ powie że jest cudowna, użytkownik Jawy powie to samo :P Z tym że ten drugi dłużej dłubie przy silniku :P

 

Napisałem do pewnego pana z allegro który posiada na sprzedaż Jawę 350TS w stanie kolekcjonerski, posiada ją od nowości.

Odpisał mi na temat co zrobił że jest w takim stanie i chodzi jak zegarek. Jeśli ktoś także chce na to zerknąć, proszę napisać, wyślę na PW.

 

Takie pytanie.

Niedaleko mnie stoi JAWA 350TS, lecz pewno do zabawy z silnikiem.

Pisałem do gościa i dostałem odpowiedź taką że:

- motocykl miał już paru właścicieli

- lubi czasem nie odpalić na popkę i trzeba ją wziąć na popych, podejrzewa że to wina składu paliwa lub akumulatora. Jak dla mnie to prędzej zapłonu :P

- tylna opona na wykończeniu

 

link: http://otomoto.pl/show?id=M2783057

 

Zastanawiam się cały czas gdyż bardzo lubię patrzeć na WSK/MZ w moim garażu, taki motocykl to prawdziwa frajda.

Z Jawą nie miałem niestety przyjemności :)

 

:)

Edytowane przez ForestRun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sgregor242

Miałem trzy sztuki jawa 350TS plus silnik.Zaczynałem jak Ty kompletnie nic z mechaniki.

Nie ma w tym moto hamowania silnikiem i dobrych hamulców co przy obecnej zadymie ruchu na drodze może być uciążliwe.

Skrzynia normalnie trzyma jeśli normalna eksploatacja.Jest tam taki patęt jak podnosisz zmianę biegów załączasz sprzęgło więc szybko skrzyni nie rozwalisz.Reguluje się to śrubą która jest po przeciwnej stronie.

Z moimi przeżyłem historie świata:rozwalona skrzynia,przebicie alternatora,puchnący silnik,szlify,wymiana silnika.Przy ostatniej mogłem już rozbierać i składać silnik z zamkniętymi oczami.

Zapłon ustawiałem na 3,25.Teraz wszystko znajdziesz w necie kiedyś nic kompletnie nie było.

Chcesz brać to daj mu 1200.Kolega na wiosnę sprzedał za 750 w stanie igła a nie taki klamor.

Edytowane przez sgregor242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sgregor242, jakieś doświadczenie z silnikami mam :) MZ robiłem, jeździ do tej pory, niestety nie u mnie :) WSKi też przerabiałem, lecz jest to prosty silnik.

Przy Jawie załamuje mnie zapłon :P Do tego słyszałem/czytałem iż Jawa nie lubi prędkości powyżej 100, a także wysokich obrotów.

 

 

@CzLop, MZ, Jawa lub WSK muszą u mnie stać :) Mam sentyment do takich motocykli.

Wiosną/latem kupię GPZ500 lub CB500. Nigdy ścigacza :)

 

 

EDIT: W jakich cenach warto brać Jawy / MZ? Z tego co widzę to strasznie drogie są. Pamiętam jak dokładnie rok temu przeglądałem MZki to igiełkę można było kupić do 1500zł... Swoją sprzedałem początkiem wakacji za 1900zł.

 

EDIT2: Skontaktowałem się dzisiaj z Panem od Jawy. Jak widać będzie do lekkiego dopieszczenia, ale od czego mam zimę? :)

Dowiedziałem się że Jawa czasem z początku nie odpali, potem już bez problemu. Co może być przyczyną? Akumulator? Zapłon?

Edytowane przez ForestRun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mile wspomnienia zwiazane z Jawa. Fakt, kupilem nowke w Polmozbycie w 1988(za 305035zl:D). Palila od 3 do 4,5 litra, zrobilem nia przez 5 lat 42tkm i cala "awaryjnosc" to kilka spalonych zarowek, zerwana linka sprzegla i gazu, kilka razy przebite detki. Jedyna rzecz ktorej nie ogarnalem to juz pod koniec mojej eksploatacji powyzej 120km/h zapalala sie kontrolka od ladowania. Trzeba bylo zgasic i zapalic od nowa, prawdopodobnie cos sie zawieszalo w alternatorze, ale ze to byl moj pierwszy motocykl i nie mialem pojecia o mechanice, po prostu jezdzilem wolniej:). Potem sprzedalem kumplowi, jezdzil rok ale raczej dookola komina, sprzedal pozniej jakims lebkom na wies i podobno ja rozbili tak ze nie bylo co zbierac:/

A teraz sporadycznie rozgladam sie za taka sama, przez sentyment, zeby miec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dba, tak się ma :P

Niestety jakbym kupił jawę od jakiegoś łebka to długo by nie pochodziła... ;)

 

EDIT: A co powiecie na temat CZ 350? Silnik teoretycznie jest taki sam.

Edytowane przez ForestRun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup MZ ETZ 250 lub 251 , dużo prostszy silnik i wytrzymalszy... mialem kilka lat i nie miałem żadnej usterki naprawde dobre moto , z jawą to takróżnie bywa czasami trudno dojść z nią ładu szczególnie jak już jakiś remont przeszła :)

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas jeżdzenia Jawami skończył wraz z końcem zeszłego wieku - jako drugi motocykl jak najbardziej (sam bym chciał mieć), do jeżdzenia na codzień raczej tylko dla hobbystów \ miłośników. Na drogach występuje baaaardzo rzadko, nawet na dużych zlotach. Mimo wielu wad motocykl całkiem fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza jest ta instalacja 6v... Owszem można zmienić na 12v lecz jest dużo zabawy, do tego czytałem że trzeba wymieniać kartery, nie wiem po co ale ok :P

Zawsze można założyć Zapłon Vape - niestety koszt spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sgregor242

Problem z odpalaniem zlikwidowałem przez zmianę odstępu elektrod na świecach.Mniejszy odstęp łatwiej paliła ale łatwiej można było zalać.Szybkiej jazdy właśnie nie toleruje silnik cz.Ja bym proponował silnik ten z jawa 350ts.Problemy z zapłonem są wyolbrzymione i z biegiem czasu będzie go ustawiał w 5 min nawet na trasie.Spokojnie wszystko opanujesz i pojeździsz bo widzę że masz pojecie.Nie masz co się bać jawy jak by była taka kiepska to bym mz jeździł.Jednak w porównaniu nawet do xj to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...