Skocz do zawartości

Materiały eksploatacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temata, żeby latwiej bylo znaleźć co trzeba.

Ja dzisiaj właśnie zmuszony byłem do wymiany tylnego kapcia w xb12 st. Wybór padł na Pirelli

o te:

http://moto.pl/Motocykle/1,113811,2455635.html

Szukałem opony szosowej, ale także z możliwościami zabawy na winklach. Kupiłem tylko na razie tylną za 460 zł. Jak sie będzie spisywała napisze niedługo. Może ktoś ma doświadczenie z oponami, więc jeśli możecie piszcie.

Przy okazji - prawie po 10 000 km wymieniłem olej. Używam Motula 7100 ester 20W50. Olej był w dobrym stanie, więc także ten olej polecam.

Edytowane przez alejanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich - okazalo się, że założyli mi inne opony. Tamtych nie bylo w moim rozmiarze.

http://www.michelin.pl/opony-motocyklowe/michelin-pilot-power

Przejechałem na nich jakieś 300 kilometrów. No cóż nowa guma, więc trzyma lepiej. Jakichś tam nieziemskich wlasności nie odnotowałem. Śmigałem dziś po niezłych winklach - zatem gumy zamknięte. Poprzednie już parę razy powodowały uślizg. Fabrycznie opony wytrzymały ok 13500 km. Niedługo muszę wymienić też przednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc,

 

właśnie zmieniłem filtr z OEMowego na K&N,

nie wiem na ile to moja chęć poczucia zmiany, a na ile rzeczywista zmiana charakterystyki,

ale mam wrażenie, że na niskich obrotach pracuje ciut płynniej.

Wydaje mi się również, że chyba zmienił trochę dzwięk, jest ciut bardziej basowy.

 

Tak czy owak dam znac jak się będzie sprawował.

Przymierzam się też do zmiany klocków z OEMowych na Galfery spiekane, ale to juz pewnie na nowy sezon.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mnie właśnie czeka wymiana tylnego kapcia i zastanawiam się nad: Pirelli Diablo Rosso Corsa lub Metzeler Sportec M5 Interact ale chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat.

 

Sportec M5 Interact

Edytowane przez Gładki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja mam z tyłu Z8 i muszę przyznać że mile mnie zaskoczyła trwałość tej oponki do tego dochodzi świetne zachowanie na mokrym asfalcie (część trasy na Faaker see jechałem w deszczu jakiś 1tyś km) więc polecam, w tej chwili ma na kulane jakieś 4tyś i wygląda świetnie.

 

pozdrawiam

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio po założeniu świezo polakierowanego tłumika na moim xb9sx , pękła mi przednia obejma tłumika. Instrukcja faktycznie twierdzi, iż nie powinno się jej używac po zdjęciu, więc nie jestem zdzwioniony.. ale mam pytanie, jak założyć nową obejmę tak by nie pękła, czy wystarczy ją dokręcić zgodnie z instrukcją do danej wartości Nm, czy jest jakaś grubsza magia za tym?

Na razie jeżdze na zastępczym zestawie składającym się z dwóch stalowych cybantów do rynien ;-) (dzisiaj rano załozyłem kolejne 2, jako, ze poprzednie pękły ;-)) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Heja. Mi ostatnio strzelił pas napędowy - jak wiadomo orginał to ok 200ojro - mamy w polsce kilku producentów pasów o podobnych, bądź też lepszych parametrach, co zamierzam osobiście sprawdzić. Pytanie brzmi ile zębów jest na pasku od xb12? wyrwało mi conajmniej jeden i nie jestem w stanie ich dokładnie policzyć - szerokość mam. Czy chciałoby się komuś policzyć ilość zębów dla dobra ogółu? :D zakładam że koszt tego pasa nie przekroczy 400 pln. ponadto producent jest pasjonatem moto i min w hallu firmy stoi jakiś hary z 1919 w orginale i kilka innych podobnie pięknych wynalazków.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam sam sobie odpowiem dla dobra ogółu :P

 

Zerwało mi 10 zębów, jak się okazało... Przymierzałem kilka pasów od HD i albo za luźne albo za ciasne... metodą prób i błędów oraz obliczeń chłopaków z ww firmy wyszło że pas powinien mieć 128 zębów i nikt nie produkuje zamiennika... Goście docięli dla mnie pasek szerokości kilku mm na 127 zębów (bo tylko taki znaleźli) na przymiarkę. Pas wchodzi idealnie jednak nie pozostawia miejsca na napinacz. Tak na przyszłość i gdyby komuś się chciało można dorobić mniejszy pulley z przodu, albo z tyłu i pasek wejdzie idealnie. Koszt pulleya to bagatela 1,5k pln. W zamian otrzymujemy pasy w cenie ok 300pln i mozliwość samodzielnego doboru przełożenia - czyli albo lepsza reakcja na gaz albo ciut wyższe V-max.

 

 

Pozdrawiam

No i w dalszym ciągu bujam się z tematem w poszukiwaniu niższych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do pytania, jako ze przy niecalych 18k mil strzelil mi pas. A powienien wytrzymac do 20k. Zastanawiam sie czy moge miec krecony licznik, bo ludzie pisza o pasach wytrzymujacych po 40-60k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pasy można zakupić z pewnego europejskiego sklepu, koszt to około 200 euro netto+shipping..

Acha i odpowiajac na poprzednie pytania:

XB9/12, X1 S1 S3 M2 -> pas 128 zebow

XB12X and XB12Ss (long)-> pas 135 zebow

 

nie wiem czy moge tu umiescic linki wiec jakby co piszcie na priv ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nawiązując do tego tematu i mojej ostaniej przygody:

Pas wymieniłem na Buellowski (podobno te od sportera tez pasuja) kosztował mnie około 2700 koron norweskich u dealera HD, co przelicza się na jakieś 1500 PLN. coz zrobic..

Nowe pady galfera sparwuja sie super poki co, w mojej ocenie bardziej liniowo kamuja niz oemy.

Teraz czeka mnie zmiana opon/y jako ze przod mi sie na skandynawskich drogach mocno juz zjechal i zastanawiam sie nad

pirelli angel st, jezdzil ktos juz na nich?

 

Swoja droga, wiecie moze czy mozna miec przod z innego kompletu niz tyl, bo moj tyl wyglada jeszcze calkiem dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...