Skocz do zawartości

Problem z "nową" częścią


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pisałem wcześniej że moja NSR po remoncie nie ma kompresji, oddałem do mechanika. Co się okazało, dostałem "zużyty" cylinder, który po prostu odnowiono i pomalowano, jest na granicy, tłok nominalny VERTEX miał luz 0.1mm. Po 126 km i remoncie kompresja, ledwo 7 bar. Co robić? Fakturę z autoryzwanego serwisu Honda mam (http://www.sikora-motocentrum.pl/), ale czy oni mi wymienią ten cylinder? Co robić?

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się próbował z nimi dogadać polubownie, czyli robią porządnie remont od nowa z nowymi częściami a ty wykazując się dobrą wolą nie skierujesz sprawy do sądu. Zanim do nich pójdziesz weź jakiś papier od mechanika w którym stwierdza stan faktyczny rzekomo wymienionych elementów.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pałce się nie mieści, ze takie skecze odwalają. Dobra rada kolegi powyżej. Zawsze na początek wypada pogadać a jak będą stawiać opór to jasno im przedstawić sprawę. Rzeczoznawca, sąd i ich potem spore koszty.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie przy motorze wszystko robię sam. W tym kraju ludzie tylko czekają na okazję aby wyru..ać Ciebie w du..

 

Nie każdy Gargamel umie i mam warunki, żeby robić sam. Po prostu trzeba znaleźć warsztat, któremu będzie można zaufać.

Jednakże nie tylko w Polsce robią takie szopki...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy Gargamel umie i mam warunki, żeby robić sam. Po prostu trzeba znaleźć warsztat, któremu będzie można zaufać.

Jednakże nie tylko w Polsce robią takie szopki...

 

Zgadzam się z Tobą w 100% ale w tym kraju takie przypadki są bardzo częste. Albo ktoś wsadzi używane części w cenie nowych albo tak spartaczy robotę, że po "naprawie" jest gorzej niż przed.

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrva, autoryzowany serwis HONDY... Gorzej niż u chinoli. "Motocentrum Sikora" po nazwie widać, że to jakiś wejski cwaniak, który się dorobił na wałkach.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika mam dobrego, tylko cylinder był od tej sikory... Bo górę silnika zakładałem sam, i nie zauważyłem takiego luzu po prostu. Pojechałem do mechanika bo był "brak kompresji", mechanik stwierdził że nie ma wymiarów. Ogólnie nie mieści się w wymiarach nawet serwisowych. Miejsca na śruby gdzie się przykręca cylinder ewidentnie były "zamalowane" szprejem, jakieś miało jak od przecinaka po boku, cylinder z 2005r. Dodatkowo widać w kanałach wydechowych jak zawór wydechowy walił o kanał i widać wgłębienia. Widać było nawet naloty czarnej farby na miejscu przykręcania wydechu, taka chmurka czarnej farby, co jest niemożliwe przy normalnym nowym cylindrze, ponieważ szlifowanie jest po lakierowaniu, nie przed.

 

Chore.

Edytowane przez murgal

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest jedna - nie jakies tam sikory i inne tylko mrcycles.com . Tyko trzeba samemu wiedzieć jaki ma by właściwy nr. cześci którą kupujemy - a w namierzeniu pomoże serwisówka , mikromierz , suwmiarka i własny mózg :bigrazz:

 

PS.

Jak ja patrze na ceny cześi do 2T to widze marketingowca który wie że dzieciak zamęczy starego o nowy zestaw tjuningowy za jedyne 2.5Kzł . Za tyle to sie piec z osprzętem kupuje do lytra . 2T - powinni tego zabronić :laugh:

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością musze stwierdzićże jesteś w dupie .Za bardzo rozmyta odpowiedzialność i za dużo kręcących kluczami. Chyba że cylinder ma nr. seryjny a ty mozesz ten nr seryjny powiązać z fakturą . Jezeli dostałes nowy cylinder to sikora takowy musiał zamówić u swojego dostawcy - musi miec stosowne dokumenty na to, choćby fakturę od dostawcy.

 

A powiem ci że niekoniecznie sam sikora czy kierownik musi wiedzieć o takiej akcji . Sprzedawca dogadał sie z serwisantami ze cie pocisną na cylek- serwisanci skombinowali stary cyl , pomalowali a sprzedawca wrzucił ci do wora. Chociaż część była oryginalnie zapakowana w bąbelki z nalepką hondy i numerem seryjnym ?

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od serwisu się odczepcie :P Serwis mam akurat zaufany.

 

Sam już nie wiem co robić, oddam ten cylinder do sikory i po proszę o pisemko że ten cylinder został mi sprzedany nowy i w pełni sprawny, bez ukrytych wad. Jeśli takowe dostanę, zgłoszę się do uokik. Co myślicie?

Edytowane przez murgal

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...