Skocz do zawartości

KTM 200 czy 250 2T , który polecacie do enduro?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam 17 lat od 4 lat jeżdżę na crossach od ktm 125 sx do suzuki rmz 250 i chciałbym zmienić moto na ktm 200 lub 250 w 2T , do wydania mam 10 000 zł , które modele polecacie do enduro ? Którą pojemność lepiej wybrać 200 czy 250 ? Co możecie mi o nich powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pojezdziłem exc 250 z 06r, względem mojego exc 200 99r ma dłuzsze biegi, u mnie 2 to u niego 1, u mnie 3 to u niego 2 itd.,

 

250 ciut dłuzsze kozowate,

 

moc zblizona, ciut wieksza w 250, demony mocy to nie są, np. w porównaniu z yz250

 

zawias bajka tu i tu

 

spalanie zblizone, 300ccm pali juz ponoc zdecydowanie wiecej

 

ja brałbym 250

 

mowa oczywsićie o exc, sx to inna bajka

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tej kwoty pomyślał nad dobrym 4t.

Do wyboru też masz kozackie maszyny typu: rmz, crf, kxf, yzf, sxf.

Znajomy dawał pół roku temu za yz450f około 9 tyś. a to był 055 więc może tak byś 07r wyrwał. Zdecydowanie masz mniejsze spalanie, ciągnie maszyna od dołu, problem większy jeśli coś siądzie.

 

http://allegro.pl/piekna-yamaha-yzf-250-yz250f-2007-nie-crf-kxf-i1734168268.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tej kwoty pomyślał nad dobrym 4t.

Do wyboru też masz kozackie maszyny typu: rmz, crf, kxf, yzf, sxf.

Znajomy dawał pół roku temu za yz450f około 9 tyś. a to był 055 więc może tak byś 07r wyrwał. Zdecydowanie masz mniejsze spalanie, ciągnie maszyna od dołu, problem większy jeśli coś siądzie.

 

http://allegro.pl/piekna-yamaha-yzf-250-yz250f-2007-nie-crf-kxf-i1734168268.html

 

 

Właśnie dlatego zmieniam na 2T przy 2T sam wszystko zrobię z ojcem a przy 4T już nie , i te koszty gdy coś pęknie w 4T to koło fortuny się kręci , wiem co mówię bo mam 4T i jak pękł mi zawór to pokrzywił wałki , zablokował rozrząd , rozwalił szklankę zaworową i taka kaszanka się zrobiła. A i poza tym jak 4T to tylko z rozrusznikiem jak pisałem na początku jeżdżę tylko enduro , poza tym 250 w 4T jest wysoko obsługowe i wszystko zależy od dobrze wyregulowanych zaworów.

Edytowane przez Sybirbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do jakiego motocykla można by obrazowo porównać osiągi exc 200? Coś jak wr 400? Mocniejsze? Słabsze?

I drugie pytanko, dla jakiego ridera jest ten motor ( w sensie wagi ridera)?

:wink:

 

to coś mocowo podobnego do WR 400 z tym że bardziej przewidywalne, poręczne i duzoooo lżejsze, a waga? ja ważę 100kg i 200 pode mną urywa dupę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 ma fajną charakterystyka silnika dość ładnie już ciągnie z dołu. Waga tego moto wynosi około 98kg. Mocowo jest słabszy od 400 ale 100 razy lepiej się prowadzi w terenie.

Edytowane przez Rams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...