Skocz do zawartości

Moto dla Żony do 500ccm


_bollo_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Szukamy czegoś w pieniądzach do 4k (w przypadku pojemności pow. 250) i do okolic 3k w przypadku mniejszej pojemności. W ge wchodzi naked lub wersja s. Oczywiście jeśli będzie coś w niezłym stanie, możemy parę zł dorzucić - także granica tu jest płynna. Moto raczej zarejestrowane. Może być po delikatnym szlifie - do naprawy (tylko wizualnej).

 

Jeśli macie coś w okolicach Wrocławia to piszcie, mile widziane coś nietuzinkowego - np. srx400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pińceta dla dziweczyny na pierwszy raz może być za ciężka - nie żeby z ciężka była, ale chodzi o to jak dziewoje to odbierają.

Znajdź gienka 250 albo hondę Cb400 i masz w sam raz. Z oryginalnych CB450s.

A jak się nauczy/przyzwyczai to np Xj600, czy CB500, i dojdziesz po paru latach, jak moja małżonka, do litrowego fazera :icon_razz:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pińceta dla dziweczyny na pierwszy raz może być za ciężka - nie żeby z ciężka była, ale chodzi o to jak dziewoje to odbierają.

Myślę, że tu niech decyduje przyszła właścicielka. Bo jak się ma bać motocykla to lepiej coś mniejszego kupić. A jak nie ma problemu to szukałbym jednak jakieś 500.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z gienkiem jest taki, że moto wizualnie Karoli nie pasi. Szczerze, to mam swoją xjotę, która w sumie będzie na nią czekać (bo skubana w idealnym stanie jest), ale na pierwsze moto coś mniejszego bym chciał. Z drugiej strony, jak będziemy razem latać, to też nie chciałbym, żeby się na jakimś pipsztoku męczyła (lub ja się nadmiernie męczył z nią ;) ). Myśałem o jakiejś 250 którą bym sobie potem zostawił do miasta, zakochałem się w estrelli, ale ludzie za to chcą niebotyczne pieniądze, nieadekwatne do tego, co to moto potrafi. 250 to naprawdę u nas ze świecą szukać :( Pozatym problem z takimi moto jest taki (ogólnie do 5k zł) że raczej ludzie je dożynają - jak kogoś stac tylko na taki sprzę, to potem oszczędza się na wszystkim, co tylko się da.

 

Jedziemy mierzyć się z gsem, narazie był gpz - odpadł, w sumie nie miałem styczności z cb500 - poza tym, że wizualnie dla mnie jest szpetna.

 

Mysleliśmy o najmniejszym dukacie, ale nie wiem, czy warto się w to pchać, szczególnie z budżetem ~6k zł. Pozatym chcemy moto, które bez problemu przejedzie 5k km obładowane kuframi.

 

 

ale dzięki za rady, jak ktoś ma coś ciekawego z nakedów lub s'ek to niech pisze :)

 

pozdrawiamy

Edytowane przez _bollo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysleliśmy o najmniejszym dukacie, ale nie wiem, czy warto się w to pchać, szczególnie z budżetem ~6k zł. Pozatym chcemy moto, które bez problemu przejedzie 5k km obładowane kuframi.

Z monsterem za taką kasę na pewno będziesz miał duuużo przygód. Szkoda kasy i zdrowia.

Pomijam, że monster z kuframi....hmmm jakoś cięzko to sobie wyobraźić. ;)

Z ducatów pod kufry mogłaby być mała Multistrada ale to też nie takie pieniądze.

A kawa er5?

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 na poczatek bedzie w sam raz. Nie ma co demonizować, ze baba. Bo guzik prawda. Dziewczyny radzą sobie na tym nie gorzej niż faceci. Mnie z "trójcy dla poczatkujących" najbardziej zawsze podobała się kawa ER5, a za najszpetniejszego uważałam GSa ;) Ale to kwestia gustu. Co do Monstera, to tak jak pisal Horb: w takiej kasie nie kupisz w sensownym stanie, nawet nie próbuj. Powodzenia w poszukiwaniu!

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze Yamahe XJ 600. Ja przerabiałem ten temat i dla kobiety która dopiero co na wiosne zrobiła prawko, szukałem CB500 bo takowy kiedys posiadałem ale przez trzy miesiace nie znalazłem interesujacego egzemplaża. Ogladałem też GS500 ale wybór padł na XJ. Powiem Ci że tym sie da wygodnie podróżować, zawieszenie jest na prawdę "bezstresowe" i w klasie motocykli dla początkujących nie ma sobie równych. Sam nieraz idąc do garażu biore XJ bo jakiś taki mniejszy, bardziej poręczny itp, itd. Silnik nie jest wysilony bo zaledwie 61KM, waga dośc spora bo ponad 200 kg ale dobrze wyważony środek ciężkości co daje dobre prowadzenie nie odczuwając masy, hamulce dają radę po lifcie z dwoma tarczami z przodu a tył jest zadziwiająco skuteczny. Jadąc po wertepach nie odczuwasz żednych wstrząsów czy bolacych nadgarstków i pozycja w trasie jest komfortowa a to dla kobiety jest dużym atutem.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od umiejętności żony i tego jaki typ motocykla jej odpowiada. Jeżeli miałaby być to pięćsetka to GS lub CB. Jednakże, jeżeli nie jeździła wcześniej na niczym, to uważam, że lepiej najpierw nauczyć się jeździć i obsługiwać motocykl. Mniejsza pojemność = mniejsza waga i łatwiejsze manewrowanie. Rzuć okiem na to OGŁOSZENIE jest nawet koło Wrocławia.

Pozdro :buttrock:

<<=== BORN TO RIDE ===>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze Yamahe XJ 600. Ja przerabiałem ten temat i dla kobiety która dopiero co na wiosne zrobiła prawko, szukałem CB500 bo takowy kiedys posiadałem ale przez trzy miesiace nie znalazłem interesujacego egzemplaża. Ogladałem też GS500 ale wybór padł na XJ. (...) waga dośc spora bo ponad 200 kg ale dobrze wyważony środek ciężkości (...)

 

I tu pozwolę sobie nie koniecznie się zgodzić. Nie z powodu umiejętności. Ale raczej dopasowania wagi do krzepy właścicielki.

Sama jeżdżę przyciężkim motocyklem. Prowadzi się świetnie, ma absolutnie wszystko, czego potrzebuję.

ALE

wystarczy drobna nierówność na parkingu i nie cofnę. Nie ma bata. Bo świadomie nigdy nie zatrzymuje się tak, żeby do tyłu mieć pod górkę. Jak mi go postawili na pochyleniu, to położyłam moto wsiadając. Stopka złożyła się automatycznie a ja nie utrzymałam. Moje szczęście, że na kursie doszkalającym nauczyli mnie zeskakiwać, więc nei wylądowałam pod spodem.

Nie mówię, ze nie da rady. Mówię, że powinna spróbować pod domem, zanim zdecydujecie. Ja sobie radzę, ale ja mam już ciut kilometrów za sobą. Poza tym mimo, że umiem wykonać ciasne manewry na motocyklu, na swoim zawracam jak baba, podpierając się nogami. Bo owszem, położę moto zakręcając, ale później nie poderwę i razem z nim walę się na parking. Do nauki moto o wadze mojej ŚlicznoTki byłoby dla mnie koszmarem i wielu rzeczy zwyczajnie bym się nie nauczyła. A jak na babę to do słabiutkich nie należę.

 

Tu czy 500, czy 250, czy XJ musisz zdecydować sam. Ale waga jest istotnym czynnikiem.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...