Skocz do zawartości

regulator napięcia


mariusz52301
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Kolegów i Koleżanki. Mam takie pytanie czy może ktoś wie gdzie mogę dostać ( kupić ) regulator napięcia do suzuki gsx 600 f.

Powiem szczerze, przeszukałem całe allegro i takie tam inne stronki ale nic, co tam jest to nie to . Poszukuję regulatora napięcia do alternatora DENSO 31400-19C02 bo prawdopodobnie mam taki. Czy może ktoś wie dzie mogę go dostać.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Kolegów i Koleżanki. Mam takie pytanie czy może ktoś wie gdzie mogę dostać ( kupić ) regulator napięcia do suzuki gsx 600 f.

Powiem szczerze, przeszukałem całe allegro i takie tam inne stronki ale nic, co tam jest to nie to . Poszukuję regulatora napięcia do alternatora DENSO 31400-19C02 bo prawdopodobnie mam taki. Czy może ktoś wie dzie mogę go dostać.. Pozdrawiam

Alternator GSX 600F to alternator z wzbudzeniem obcym(zasilanym i regulowanym prądem uzwojenia wirnika). Jego budowa i działanie jest zbliżone do działania altków samochodowych. Pokusiłbym się nad zastosowaniem dużo tańszego niż fabryczny, elektronicznego regulatora samochodowego np. od PF 126p wyposażonego w alternator. Dużo to tańsze rozwiązanie, zasada działania taka sama i efekt taki sam. Jedyna niedogodność to problem z mocowaniem go w altku. Można go wyprowadzić na przewodach poza alternator, przymocować do ramy w pobliskim miejscu i sprawa jest załatwiona. Ten sam alternator(różni się tylko obudową i mocowaniem do silnika) występuje w samochodach Suzuki Alto i Suzuki Swift3 więc oryginalne regulatory poszukaj w sklepach tych producentów samochodów bądź na witrynach allegro dotyczących tych aut.

Pozdrawiam

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK

Powiedz czego nie rozumiesz z tego schematu to wtedy będę wiedział co Ci napisać. poza tym będziesz miał kontrolkę ładowania.

Teraz tylko pytanie czy mostek prostowniczy masz w altku czy też jest elementem regulatora.

Napisz co wiesz lub wrzuć skan serwisówki ze schematem altka.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...