Skocz do zawartości

Honda xl 250


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z honda xl 250, jest to stary cross bo z 83r. Pewnego dnia wruciłem nim normalnie do garażu, zgasiłem i na drugi dzień już za nic nie chciał odpalic, jak go prubuje odpalić z popychu to niby coś tam łapie ale strzela w wydech, wymieniłem świece oraz cewke bo według mnie to coś jest z zapłonem ale za bardzo się na tym nie znam. Zastanawia mnie ta iskra bo nieraz jest za każdym kopnieciem a nie raz co 2 kopniecie kopniakiem to troche dziwne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeca jest mokra, jutro jeszcze przy niej posiedze ale wądpie że sam zdołam cos zrobic, Jak ja nie wiem nawet co to jest ten dekompresator... (za dużej wiedzy nie mam na temat motoryzacji jak widać) jak nic nie zdziałam jutro to zawioze ją gdzieś do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak możesz kompresje przytykając palec w miejsce świecy i niech ktoś ci kopnie kilka razy . Nie da ci to rzetelnych pomiarów ciśnienia , ale będziesz wiedział że jakieś sprężanie i ssanie jest . Palec powinno przy sprężaniu gwałtownie odrzucić do góry a przy ssaniu zasysać. Następnie wstrzyknij strzykawką trochę paliwa do cylindra nie za dużo , małą łyżeczkę do herbaty lub nawet mniej. Lub jeszcze lepiej przez gaźnik do kolektora ssącego. Motor powinien na dłuższą lub krótszą chwile zagadać . Odkręć także troche manetkę gazu.

Jak nie to po trzeba ciśnieniomierzem sprawdzić kompresje tłoka i porównać ją z serwisówką. Może to być winna też modułu zapłonowego ( akurat mam tak od XL 250 S ) . Chyba że to model na iskrownik to trzeba sprawdzić zapłon.

Pamiętaj że nie może być znaczących przerw podczas sprężania ( raz jest raz nie ma ) u mnie tak było jak się pierścień na tłoku zakleszczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, sprawdzanie ciśnienia palcem... A powiedz co ma na celu podlanie benzyny pod świece skoro paliwo dochodzi i świeca jest zalana po próbach odpalenia ? Niech autor tematu sprwadzi luzy zaworowe, bo to powinno być jako pierwsze zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnieni na szybko mozna sprawdzic za pomoca palca w jednostce co najmniej 2 cylindrowej, bo mozna porownac cisnienie miedzy cylindrami.

W jednocylindrowce bez miernika to juz trzeba miec spore doswiadczenie :)

Masz racje z tymi zaworami - jak swieca mokra i iskra jest to od nich trzeba zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No i jak "to" się skończyło? Od tygodnia mam identyczny problem w starej XL 250. Nawet raz zapaliła na pych i gadała pięknie równo na wolnych i wysokich obrotach, ale po schłodzeniu nie odpaliła w żaden sposób. Nie sprawdzałem jeszcze "na palec" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...