Skocz do zawartości

Simson S51 150ccm


Chartman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten silnik ma dokładnie 15,5KM. Świetne przyspieszenie, przez chwile nie uwagi i nie umiejętnym operowaniem manetką gazu łatwo można z nie spaść(kiepskie siedzenie i mocne przyspieszenie), na prostej drodze bardzo dobrze sie jeździ ale dużo gorzej na zakrętach(kiepskie zawieszenie i opony chociż z tyłu są amortyzatory z wsk 125). Prędkość maksymalna jeszcze nie mierzona, ale jakiś koleś kiedyś na allegro sprzedawał motorynke z silnikiem wsk 125

i pisał że ponad 110 km/h jechał na niej!!!

Troche kiepsko silnik spisuje sie na niskich obrotch(przynajmniej według mnie) poniewarz brakuje akumulatora i całej instalacji(ładowanie). Narazie spięte na krótko:(.

Jak ktoś potrzebuje pomocy w wkładaniu innego silnika do motorynki to piszcie. Wcześniej był w niej silnik jawki 50 ale dla mnie był za słaby i na wiekszych wertepach tarł cylindrem o przednie koło, także nie polecam tego silnika do motorynki.

Jak chcecie więcej zdjęć to piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jawy 350ts jest ciężki ok 70kg, lepiej uzyć silnika mz 251, lżejszy jest. Rama motorynki by nie wytrzymała takiego nacisku trzeba by ją wzmocnić. Silnik wsk 175 jest wmiare letki i nie trzeba dużo przerabiać ramy. A do silnika jawy lub mz trzeba przerobić rame i to porzadnie bo te silniki są duże i cięzkie(jawa) coś o tym wiem jest to już moja chyba szósta motorynka i jak by wsadzić do motorynki silnik jawy to tak jak by woźić pasażera(z moch doświadczeń z jazdy w dwie osoby wiem że ta rama nie wytrzyma takiego ciężaru bez wzmocnień). Być może jak kupie silnik mz 251 to nad tym popracuje :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co takie modyfikacje??JAk by chciał jeździć normalnie to spokojnie by mu wystarczył oryginalny simson 8) Ja wcale nie mowie takich zeczy;p Proboje sobie jezdzic na gumie i tyle;pKazdy uzywa swojego moto do tego czego chce;p Jak przejade 100 metrow na gumie to sie ciesze skacze do góry i jest fajnie ze sie udalo 8) I Tyle:PMi tez sie Taka przerobka :P Myśle ze to jednak by siekalo fajnie :P

 

Przeróbka po to aby simson był sprawniejszy na trasie. Miałem dwa Simsony i wiem jak to jedzie jeżeli zaczynaja sie górki. Stała prędkość podróżna na płaskim terenie 60 km/h też nie jest zbyt imponująca. A jedź na Simku we dwie osoby i dołuz do tego bagaż - jeździłem tak na ryby i nie było rewelacji. Silnik od etki jeżeli jeszcze da się to upchnąć w papiery motoroweru jest dobrym rozwiązaniem. Widać, że mocy ma w nadmiarze i ten patent może być OK. Spalania raczej gwałtownie nie wzrośnie. Simson przy stałej bliskiej maxa spali 3 litry, a na tym "wynalazku" nie trzeba będzie tak mocno odkręcać, żeby jechać powiedzmy 80, więc silnik bedzie pracował oszczędnie.

 

Dibo moja odpowiedź nie była atakiem w Twoją stronę. Bardzo cieszy to, że w młodym wieku nabierasz doświadczenia, które na pewno ci sie przyda gdy dosiądziesz wymarzonego przez Ciebie motocykla. Doświadczenie którego nie maja ci co bardzo duże motocykle kupują w późnym wieku aby sobie trochę "odmłodzić" żywot. Widzisz, ja mam prawie 30 lat, z czego od 15 lat jeżdże systematycznie. Też miałem kilka 50-tek i dla mnie one były wszystkim, później sukcesywnie sprzęty mocniejsze. Widzę, że Ty także przeszkoczyłeś z 50 na 80 ccm, tylko czekać kiedy będzie 600 ccm. Chodzi mi o Twoją wypowiedź, że lepsza Jawka u mistrza niż GSX-R u partacza. Może tak jeżeli chodzi o stunt, ale w normalnym uzytkowaniu motocykla na zwykłej trasie doświadczenie jest ważniejsze, bo trzeba zachować bezpieczeństwo bez względu na to jak zachowują sie idioci w samochodach dla których jesteśmy tylko "dawcami". Wg mnie mocniejszy sprzęt jest bezpieczniejszy.

Stary trenuj ostro, życze ci jak najlepszych wyników bo podziwiam ludzi którzy potrafią coś więcej niz przeciętni. Nie wrzucaj jednak wszystkiego do jednego worka, bo motocykle to nie tylko stunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo motorynki z silnikiem wski. Ja wlasnie jestem w trakcjie budowy takiego pojazdu :mrgreen:

Silniczek od wski 125. Jak bedzie juz na chodzie zapewne pochwale sie na forum.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jak zrobisz to daj fotki tej motorynki z silnikiem wsk 125. Ja właśnie planuje dołożyć obotomierz, prędkościomierz, temperature silnika, wskaźnik paliwa, zegarek, światła, kierunki, światło stop i kontrolki do tego wszystkiego. Ale to jeszcze potrwa (cieniutko z kasą narazie).

Apropo prędkościomierza próbował ktoś wsadzić jakiś ślimak na koło do motorynki taki żeby wskazywał dobrą prędkość(bo motorynka ma małe kułka i pomiar normalnym ślimakiem z wsk będzie dość odbiegał od prawdziwego) jak ktoś ma jakiś pomysł niech wrzuci to na forum. Bo próbowałem już wsadzać elektroniczny z roweru ale kiepsko się to prezentuje wole wskazuwkowy. I nie wiem jak do końca zrobić obrotomierz czytłem coś na jednej stronce o wsk-ach ale nie wiem. Czy bedzie pasował obrotomierz od fiata 125p??

Wskaźnik temperatury, zegarek(wskazuwkowy oczywiście) już czekają na zamontowanie. Wskaźnik paliwa, trzeba wspawać do baku pływak z baku od maluszka(oczywiście przerobiony tak by pasował to tego małego baku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.de/files/11883665/Chartm...nS150.mpeg.html - filmik z tym simkiem z silnikiem od mz 150. Gosc.... normalnie szkoda mi slow. W sumie nic nie potrafi i uskutecznia podnoszenie (bo nei nazwe tego jazda na gumie) przedniego skola choc wogole nie panuje nad motocyklem i na dodatek na parkingu pelnym aut ;)

 

Swoja droga konstrukcja chyba udana. Widac np. jak skacze a silnik nie odpada to chyba sie trzyma :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...