Skocz do zawartości

JEŹDZIMY ZGODNIE Z PRAWEM !!!


koks79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już się pare osób zadekalrowało aby w piątek 1 lipca o g. 16.30 zebrać się na parkingu przy Manufakturze (wjazd od zachodniej, tam gdzie kiedyś był wydział komunikacji) i przejechać przez miasto głównymi arteriami i zobaczyć co się stanie jak każdy z nas będzie zajmował cały pas ruchu, utrzymywał należyty bezpieczny odstęp i jechał po pierwsze zgodnie z ograniczeniami no i oczywiście eko czyli bez pośpiechu... efekt uzyskamy gdy będzie nas odpowiednio dużo tak więc każdy motocyklista proszony jest na start :D

 

wszystkich zapraszam do tego eksperymentu, nagłośnienie medialne mamy, w tygodniu postaramy się aby eskortę na wszelki wypadek zrobiła Policja ...

 

Może zmusimy w końcu do rzeczowej interpretacji nowych przepisów o ruchu drogowym i omówienia miejsca dla motocyklistów ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byli już tacy, co to robieniem statystycznemu kowalskiemu koło pióra próbowali zmieniać rządy. ani lepper, ani le pen chyba nie mają się zbyt dobrze z efektami swoich burd

dla mnie te protesty są jak rowerowa tzw. masa krytyczna: cel może szczytny, ale wykonanie czyni wrogów z osób uprzednio obojętnych. znakomitą większość kierowców kompletnie nie interesują problemy motocyklistów; ale jak się nadepnie na odcisk generując jeszcze więcej korków dla zabawy - szybko staną się wrogami

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pomysl moim zdaniem niezly (bylo dokladnie cos takiego zrobione ostatnio w Warszawie), ale musialoby to byc dobrze oznaczone (w Warszawie bylo chyba zbyt slabo jak nie wogole), zeby bylo wiadomo o co chodzi. i nie wiem czy glowne arterie miasta to dobry pomysl. jak ktos bedzie zainsteresowany to wpadnie zobaczyc w inne miejsce - nie trzeba taka akcja blokowac miasta.

"dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części zgadzam się z inicjatorem akcji. Trzeba zwrócić uwagę kierowców samochodów, że nie są sami na drogach, oraz że motocykliści mają swoje prawa.

Z kolei z drugiej strony kolega jeszua dobrze mówi. Po co mamy sobie robić kolejnych wrogów. Godzina 17 to godziny szczytu, bez takiej akcji kierowcy są zdenerwowani staniem w korkach. Co będzie się działo gdy zobaczą kilkunastu motocyklistów "tarasujących" drogę

 

Może lepszą formą informacji kierowców byłoby rozdawanie np naklejek "Motocykle są wszędzie" lub nagłośnienie akcji w jakiś inny sposób.

 

Jeśli akcja dojdzie do skutku postaram się na nią dotrzeć i wesprzeć kolegów z Łodzi ;)

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od zawsze, od zawsze, jeszua

 

a możesz uzasadnić? wg. mojego stanu wiedzy jednoślad winien zgodnie z przepisami, a tak tu Koks prezentuje akcję, jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni

po drugie trudno usilną "jazdę eko" uznać za zgodną z przepisami, jeśli kodeks drogowy wyraźnie mówi o dynamicznym ruszaniu, a również o prędkości nieutrudniającej jazdy pozostałym użytkownikom drogi. krucho jak widać z praworządnością tego protestu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocian, to nie jest rzecz w tym czy im się wydaje, że są sami lub mają prawa ponad innymi tylko rozchodzi się o to żeby prawo ew. policja przychylniej patrzyli na obieranie pole position lub jazdę BUS pasem. W tej chwili wygląda to tak, że jak stoimy w korku to puszka się gotuje a jak jedziemy środkiem albo busem to gliny mają z tym problem.

 

Mimo wszystko nadal uważam, że pomysł chybiony.

 

Bocian, to nie jest rzecz w tym czy im się wydaje, że są sami lub mają prawa ponad innymi tylko rozchodzi się o to żeby prawo ew. policja przychylniej patrzyli na obieranie pole position lub jazdę BUS pasem. W tej chwili wygląda to tak, że jak stoimy w korku to puszka się gotuje a jak jedziemy środkiem albo busem to gliny mają z tym problem.

 

Mimo wszystko nadal uważam, że pomysł chybiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj program w TV o nowych przepisach dla rowerzystów i o tym jak oni są narażeni na niebezpieczeństwa związane z poruszanie się po naszych ulicach.

Wszystko się zgadza, pokazanych było kilka sytuacji jak to rowerzyści są narażeni na to, że kierowcy puszek nie zwracają na nich uwagi, ale najbardziej wpieniło mnie jak dla potrzeb tegoż programu rowerzysta ustawia się pierwszy na skrzyżowaniu przed światłami na skrajnym prawym pasie, który przeznaczony jest do jazdy na wprost i w prawo, na sygnalizatorze świeci się czerwone światło do jazdy na wprost i zielona warunkowa strzałka dla skręcających w prawo. Rowerzysta ustawiony centralnie na środku pasa czeka na zielone światło a za nim samochód z włączonym kierunkiem w prawo, którego rowerzysta nie zamierza przepuścić i wdaje się w kłótnie, że on jest równoprawnym użytkownikiem ruchu drogowego i jeżeli podobnie ma wyglądać uświadamianie puszkarzy o obecności nas motocyklistów na drogach to wg mnie nie tędy droga.

Moje zabawki:

NEO; Intruz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz uzasadnić? wg. mojego stanu wiedzy jednoślad winien zgodnie z przepisami, a tak tu Koks prezentuje akcję, jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni

po drugie trudno usilną "jazdę eko" uznać za zgodną z przepisami, jeśli kodeks drogowy wyraźnie mówi o dynamicznym ruszaniu, a również o prędkości nieutrudniającej jazdy pozostałym użytkownikom drogi. krucho jak widać z praworządnością tego protestu

jsz

To kodeks drogowy uzasadnia.

Pas ruchu ,pas jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych. A co za tym idzie, dwuślad z pojazdem jednośladowym się nie zawsze mieści. Co do meritum, to akurat tu się z tobą zgadzam, co do joty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shinigami, może źle się wyraziłem, ale miałem na myśli właśnie kierowców stojących w korkach, którzy widząc motocyklistę zajeżdżają mu drogę uniemożliwiając przejazd bez problemów. Ja jeżdżę na motorku od niedawna bo od maja tego roku, a już miałem kilka takich sytuacji.

Wiadomo, że nie można wrzucić wszystkich kierowców puszek do jednego worka. Są tacy, którzy stojąc w korku widzą nadjeżdżającego motocyklistę, zjeżdżają na bok umożliwiając mu przejazd. Co do policji to nie mam jeszcze doświadczeń jak podchodzą do jazdy środkiem, ale wierzę na słowo, że się czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przejechać przez miasto głównymi arteriami i zobaczyć co się stanie jak każdy z nas będzie zajmował cały pas ruchu, utrzymywał należyty bezpieczny odstęp i jechał po pierwsze zgodnie z ograniczeniami no i oczywiście eko czyli bez pośpiechu... efekt uzyskamy gdy będzie nas odpowiednio dużo tak więc każdy motocyklista proszony jest na start :D

 

Efekt bedzie taki, ze media potrabia, sprawa ucichnie i dalej bedzie jak bylo.

 

Może zmusimy w końcu do rzeczowej interpretacji nowych przepisów o ruchu drogowym i omówienia miejsca dla motocyklistów ?!

 

Z ta interpretacja bym sie zgodzil, nie kumam jedynie tego z tym „ miejscem dla motocykli “

 

W swietle przepisow motocykl ma takie same prawa jak kazdy inny pojazd, ale ma i takie same OBOWIAZKI ! O ktorych co niektorzy jakos nie pamietaja.

 

a możesz uzasadnić? wg. mojego stanu wiedzy jednoślad winien zgodnie z przepisami, a tak tu Koks prezentuje akcję, jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni

po drugie trudno usilną "jazdę eko" uznać za zgodną z przepisami, jeśli kodeks drogowy wyraźnie mówi o dynamicznym ruszaniu, a również o prędkości nieutrudniającej jazdy pozostałym użytkownikom drogi. krucho jak widać z praworządnością tego protestu

 

Jednslad ma jechac przy prawej krawedzi jezdni, owszem, tylko to zalezy rowniez od

 

a. jego predkosci

b. manewru jaki ma / bedzie wykonywal kierujacy

c. bezpieczenstwa samego kierujacego oraz innych

 

wiec nie tak do konca. O z czym zawsze jestem „ goniony “ na tym forum jest „ bezpieczny odstep“ podczas przemieszczania sie miedzy rzedem aut stojacych w korku. Jedno i drugie sie tu zazebia.

 

Motocyklista ma prawo aby pojazdy omijajace go zachowaly bezpieczny odstep rowniez do niego samego. Tego tez wzgledu moze jechac srodkiem pasa ruchu ( jezeli sa wytyczone ).

 

Inna bajka jest, ze nieznam tak dobrze PL Kodeksu jak co niektorzy, ale z tego co sie orietuje nigdzie nie jest w nim napisane, ze ktokolwiek ma ruszac dynamicznie. Co ajwyzej nie ma tamowac ruchu, a to raczej cos innego.

 

Przy masie motocyki w takiej akcji utrudnienia dla innych uzytkownikow beda i to nie podlega zadnej dyskusji.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma o ruszaniu ale gdy zdajesz w WORD do dynamika jazdy jest brana pod uwagę. Nikt tego nie robi ale jak wleczesz się na chama to gliny mogą się przyczepić, bo utrudniasz/tamujesz ruch.

 

Zgadza sie, ale ta " dynamika " to jak lina bngie :icon_mrgreen: Co innego slamazarnienie sie.

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...