Skocz do zawartości

Ginąca iskra na jednym cylindrze


jgdarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymieniłem silnik w mojej xs400 sohc i na wolnych obrotach jest ok , ale jak dodaję gazu to przestaje palić na jeden cylinder.Jak ją wkręcę na wysokie obroty 5000-6000 to też jest ok.Mam aparat zapłonowy bezstykowy .Czy to może być wina modułu?Wiem że gubi iskrę bo podłączałem lampę stroboskopową i wszystko ładnie widać.Na lewym jest ok a na prawym ta iskra znika.Zamieniałem cewki ,kable i świece i objawy są te same .Cewka na lewym cylindrze się nagrzewa a ta na prawym nie.Czy przestawienie rozrządu morze powodować takie objawy?Oczywiście zapłon ustawiony na znaki lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnięty moduł - o ile dobrze zrozumiałem taniec prawy do lewego . Youngtimer,to może moduł nie jest zalany zywica , wystarczy otworzyć pudełko z elektroniką i poprawić wszystkie luty na płytce uzywając topnika do lutowania miękkkiego . Często pomagało .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze jezeli już kondensatory to te elektrolityczne w pierwszej kolejności . A impulsatory sprawdzał (jezeli są dwa , jak jeden to nie masz po co) ? Rzuć okiem na kable od impulsatorów , miernik w łapę , serwisówka i zmierzyć rzystancję na zimno i na ciepło . A pewniej będzie jezeli uda ci sie podmienić "kanały" , czyli zamieniasz wejścia od impulsatorów miejscami oraz wyjścia cewek miejscami . JEżeli objaw przesunie sie na drugi cylinder - to winny będzie impulsator od nietrybiącego kanału.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...