Skocz do zawartości

Pierwszy motorower dla syna 14 latka


Tyzon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój syn będzie niedługo zdawał na kartę motorowerową . Chcemy mu kupić jakiś motorower. Dotychczas jeździł na Kawasaki kx 85 oraz jakims chinskim quadzie (chyba kingway) o pojemności 150. Syn napewno nie chce skuteru , ale podoba mu sie Aprilia rs50 jednak mamy wątpliwości co do bezpieczeństwa . Czy to naprawde jest bardziej niebezpieczne od skutera? I czy trudno sie nauczyć jeździć na takim motorku?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakiś ewenement bo Ty masz 13 lat a syn 14. Mam podobną sytuację z córką. Miesiąc temu zdała na kartę motorowerową na daniach otwartych WORDu. Powiem Ci jedno, bezpieczeństwo przede wszystkim dla mojego dziecka. Ma teraz nowy skuter z Azji i myślę że na pierwsze "szlify" bedzie ok ze względu na minimalne koszty zakupu i małą wartośc w razie odpukać wywrotki. Póki co jazdę przeprowadza tylko pod moim okiem. Trochę to śmiesznie wyglada na ulicy jak jedziemy razem :icon_mrgreen: ale po zdaniu karty dopiero przyszedł czas na nauke jazdy i wyrobienie zachowań.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na motorowerach typu rs50 może nie bardzo się znam ale wydaje mi się że taki motorower będzie nawet bezpieczniejszy od skutera. Choć by dla tego że posiada większe koła a co z tym idzie łatwiej się go prowadzi ponieważ większe koła nie wpadają tak w dziury jak małe kółka skuterów. Według przepisów polskich motorower do 50ccm powinien być zblokowany do prędkości max 45 czy 50kmh rs50 powinna mieć tak samo. W miarę upływu czasu i zdobytych umiejętności można oczywiście motorower odblokowywać. Z mojej strony mogę polecić Derbi sendę 50 kolega taki ma i bardzo sobie chwali, dał mi kilka razy nim pojeździć i jeśli chodzi o wozidełko na miasto jest bardzo przyjemny. Jedynie odpadają na pewno długie trasy ale myślę że przy rsce też nie jest jakoś super wygodnie. Syn skoro jeździł już motocyklami a tym bardziej kxem bez problemu sobie poradzi z innymi motorowerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się przymierzyć ale myślę że wzrost nie jest problemem jak tylko pojeździ się kilka h choć by po podwórku.

 

Właśnie sprawdziłem jeśli chodzi o derbi sende to wysokość siedzenia to 800mm a kxa 840 ;]

Edytowane przez Dolc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS 50 to nie jest jakiś potwór i fizycznie na pewno podoła,

 

Ale nie zapomnij o 2 kwestiach:

 

1. Najważniejsze co chłopak ma pod czapką, szkolenie na kartę motorowerową NIE DA MU NIC! To po Twojej stronie stoi wyszkolenie dobrego młodego kierowcy

 

2. To, że to jest 50, to nie znaczy, że nie można doznać urazów od szlifa. Większość rodziców zdaje się o tym nie pamiętać wypuszczając dzieci w podkoszulku i bez rękawiczek. Dobry kask, kurtka i rękawiczki to naprawdę nie jest majątek, a jest podstawą bezpiecznej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aprilia chyba góruje wśród motorowerów, więc myślę, że syn się ucieszy, a da radę na pewno, bo to lekkie bardzo jest i będzie o niebo lepsze od skutera. No i jak wyżej, nie zapomnieć o bezpieczeństwie w postaci ubioru

Mój profil bikepics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągi spadną na pewno, będzie trudniej utrzymać, ale da rade.

 

Ogólnie RSka to popularne moto na karte motorowerową, ważne aby na początek ją zablokować, gdyż moim zdaniem jazda 14-latka 90km/h jest troszkę niebezpieczna na pierwsze nawinięte kilometry. 50km/h myślę na start mu wystarczy ;)

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...