Skocz do zawartości

pierwsze koniki


Gość Dimitris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dimitris

Czesc, nosze sie z zamiarem kupna pierwszego motocykla. Mysle o Dominatorze albo Transalpie i Kawie KLE? mysle raczej o turystyce niz zapieprzaniu po szosie. co myslicie o tych modelach. z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduro to nie moja działka ale...

KLE to tak naprawdę stara sprawdzona konstrukcja.

Dominator też od lat jest niemal nie zmieniony

Transalp tez przez lata niemal się nie zmieniał.

Tak wiec sa to konstrukcje sprawdzone, silniki nie sa wysilone wiec jeśli sie im nie pomoze to raczej sa nieśmiertelne. Co do turystyki to kanapa jest nie za bardzo bo to co sie sprawdza w terenie (wąska kanapa, wysoko środek ciężkości , miekkie zawieszenie z długim skokiem) raczej nie pomaga na drodze. Wygoda siedziska na długiej trasie prawdopodobnie daje w kość kierowcy i pasażerowi bo kanapa wąska.

Jeśli planujesz turystykę w plenerze to jest to jednak propozycja godna uwagi. Nie jest to hard-enduro ale da sobie radę na leśnej drodze, a i na asfalcie jakoś sobie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduro to nie moja działka ale...

KLE to tak naprawdę stara sprawdzona konstrukcja.

Dominator też od lat jest niemal nie zmieniony

Transalp tez przez lata niemal się nie zmieniał.

Tak wiec sa to konstrukcje sprawdzone, silniki nie sa wysilone wiec jeśli sie im nie pomoze to raczej sa nieśmiertelne. Co do turystyki to kanapa jest nie za bardzo bo to co sie sprawdza w terenie (wąska kanapa, wysoko środek ciężkości , miekkie zawieszenie z długim skokiem) raczej nie pomaga na drodze. Wygoda siedziska na długiej trasie prawdopodobnie daje w kość kierowcy i pasażerowi bo kanapa wąska.

Jeśli planujesz turystykę w plenerze to jest to jednak propozycja godna uwagi. Nie jest to hard-enduro ale da sobie radę na leśnej drodze, a i na asfalcie jakoś sobie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dimitris

co do wysokosci to sie chyba nie powiniennem bac bo mam jakies 180 cm wzrostu, tyle ze chudy jestem 70 kg. Tyle ze moje obawy sa typu czy jezeli bede miec tfu tfu glebe na piachu np to czy niebede z pod nich 3 dni wychdzil, i 2 rzecz to dostep do czesci i zabawa w razie problemow z silnikiem. Wydaje mi sie ze kle i trans sa dosc spore...cos jak mrówka na słoniu bym jezdzil, dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduro wcale nie jest złe na pierwsze moto

własnie na tego typu motocyklu można się dużo nauczyć

wysokości nie masz co się bać-pierwszymi dorosłym motocyklem którym miałem okazję pojeźdźić była dr650rse a mam 173cm wzrostu (wtedy ok 170cm :lol: )

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dimitris

dzieki za pomoc, ale bylbym wdzieczny gdybyscie mi napisali ktory bylby dobry zeby sie nauczyc, kle i trans mi sie wydaja strasznie potezne choc jak wiesc gminna niesie silniki nie do zarżnięcia. Do tego dochodzi wymiana oleju co jakies 12 tys a nie jak w przypadku dominki 3 tysiecy. Pozatym moze mi sie tylko wydaje ale dominka jest jakas taka chyba mniejsza albo tylko sprawia takie wrazenie. Co do osiagow to sa prawie takie same w tych modelach. dzieki za pomoc i prosze o dalsze wskazowki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze cos dorzuce od siebie.Wzrostu mam 182 i normalna budowe ciala tak wiec do silaczy sie nie zaliczam a jezdze GS'em 1150 :D :D w porownaniu do wymienionych przez Ciebie to jest dopiero bydle.Ale jesli moglbym Ci cos doradzic to zdecydowanie Transalpa. Kiedys gdzies czytalem ze Transalp i Africa zwyciezyly w plebiscycie na najlepszy motor do dalekiej turystyki, a kryteria obejmowaly m.in. wygode podrozowania, bezawaryjnosc itp..nie patrz na wielkosc motocykla , a przynajmniej niech nie bedzie to dla ciebie glownym kryterium. Ja swoja przygode zaczynalem od F 650 GS , ktorego sprzedalem po 4 miesiacach bo byl dla mnie za maly :) a raczej dla mnie i mojej zonki na nim.

Ja wzialbym jeszcze jeden model pod uwage : Africa Twin - motor legenda jesli chodzi o turystyczne enduro i naprawde nie jest za duzy.

Zdecydowana rada : zanim cokolwiek kupisz , musisz sie na tym przejechac a nie tylko ogladac z zewnatrz.Wtedy zobaczysz tak naprawde co ci pasuje bo to co najladniejsze wcale nie musi byc najlepsze.

Jeszcze jedna bardzo istotna rzecz.Jezdze duzo turystycznie i nie kupilbym jednocylindrowca.Zdecydowanie 2 cylindry - chodzi o drgania jakie sa przenoszone wszedzie. Na odcinkach 100-200 kmnie bedziesz tego czuc ale po calym dniu spedzonym w siodle napewno poczujesz roznice.

Jakbys mial jeszcze jakies pytania to dawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dimitris

no to pisze bo mam pytanie (jak zawsze). Przejechac sie to jest raczej problem bo chwilowo to jedynie znajomy ma choppera, ale to inny klimat a takich typowych turystykow nikt niestety:( takze dopiero przejechac sie to bede mogl jak bede chcial kupowac, i tak podejrzewam sie stanie, pojde przewioze sie i zobaczze co i jak. wiem ze takie 5 minut to nie to. Co do samych motocykli to ....fakt moje dominki i społka to pryszcz przy tym potworze ktorego ty dosiadasz, ale jakby nie spojrzec masz wiecej wprawy. 2 rzecz to ja sie jeszcze kieruje tym, ze napewno odrazu nie bede jezdzic w alpy czy w dorzecze Mekongu z prostego powodu ...brak doswiadczenia. tak na 99% mysle ze pierwszy rok to sie bede przyzwyczajac ze wogole na czym sjezdze. Jasne wypady za miasto czy gdzies to spoko, ale nic dalej. Bo ciagle brak obycia z maszyna. Ale przyznam czytasz mi w myslach bo Afryka to moje marzenie, i mialem takie zalozenie ze zaczac na czyms mniejszym a docelowo skonczyc na afryce. Jakkos do tego motocykla mnie ciagnie. Jedynie co to na targach siedzialem na Varadero ale to nie to samo. I co gorsza sie troszke przestraszylem bo bylo mi ciezko to wogole podniesc z podnozka, jakis mi sie ten motor wielki wydawal, pozycja super bajer ale to bylo wielkie. Tak wiec mysle czy wykorzystam to co mi zaoferuje trapi, dalekie podroze na poczaztek napewno odpadna, w koncu to nie to co komarek:) pozdro i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze cos dodam.Nie moge sie z toba zgodzic ze na poczatek to Africa za duza, bo za malo doswiadczenia itp, ze nie bedziesz dalej jezdzic bo znowu brak doswiadczenia... :mrgreen: :mrgreen: powiem ci jedno ledwo kupilem motor , zrobilem nim ok. 1000 km i polecialem odrazu w Bieszczady :D i tam dopiero zaczela sie nauka jazdy na winklach.Wrocilem do domu po 2 tygodniach z nakreconymi kolejnymi 2500 km i bylem juz innym czlowiekiem.jesli nosisz sie z kupnem w perspektywie afric'ito nie kupuj nic innego tylko odrazu afrike.Inaczej bedzie tak jak ze mna.Jak tylko podlapiesz jazdy i poczujesz sie pewniej to bedziesz sie wsciekac i zalowac ze nie wziales motorka docelowego- znam to z autopsji.

No to powodzenia, daj znac jaka decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...